Home Travel Florida

Florida

8.3.2015 9 comments

Ahojky, tak už jsem tady s tím slíbeným travel post z Floridy.

IMG_1866

IMG_1644 IMG_2777_Fotor_Collage IMG_1634 IMG_2672

Určitě jste o Floridě slyšeli mnohé. Říká se, že tam jezdí hlavně starší lidé na důchod, užívat svých vydělaných peněz a života…No nevím, jestli jsem už taky důchodce, když tam jezdím a budu tam jezdit čím dál častěji :-). Tak vás teď možná trochu vyvedu z omylu.

IMG_2674

IMG_2636_Fotor_Collage

IMG_2753

IMG_1864 IMG77_Fotor_Collage IMG_1675

Na Floridě jsou skutečně místa, kde je koncentrace starších lidí větší. Ale pak jsou tam místa taková, která patří vyloženě mladým:-). Samozřejmě, že Florida důchodce svádí k pobytu ( nutno ale podotknout, že těch českých tam moc nenajdete!!! ).Proč by také ne? Je tam celoročně teplo, jsou tam neomezené možnosti vyžití, krásné procházky, spousta restaurací, cenově zajímavý shopping a nespočet sportovních aktivit – i pro starší ročníky. A hlavně – vše je po ruce. Je moc příjemné, že na co si člověk vzpomene, to je v dosahu, může dělat a zažít takřka vše, po čem zatouží.

IMG_1698 IMG_1649 IMG_1622
IMG_27Fotor_Collage

Florida je opravdu velmi rozlehlá. Viděla jsem za posledních pár let už velkou část z tohoto prosluněného státu. Projela jsem Miami ( které je známe pro jeho bujarý noční život) , Key west (který leží na nejjižnějším bodě – 80 km na Kubu a je to opravdu malebné místo, kde vyrůstal Ernest Hemingway), dále Fort Lauderdale ( tam jsem si byla vyřizovat náhradní pas, když jsem jej ztratila cestou do USA a určitě stojí za návštěvu ), Boca Raton ( kde je super shopping Mall ) , Orlando ( zábavné parky pro děti i dospělé ), Naples ( nespočet golfových hřišť, ale ty jsou po celé Floridě…) a teď naposledy West Palm Baech a Palm Beach ( s těmi miliónové domy, ze kterých vám spadne brada ).

IMG_2732 IMG_2697

IMG_1702
IMG_2777_Fotor_Collage

IMG_1693 IMG_1658 IMG_2741

IMG_2714

IMG_1626_Fotor_Collage

Floridu hodnotím jenom samými pozitivními slovy. Je z mého pohledu ideálním místem pro život. A i když preferuji lifestyle Californie, Florida je hned dalším místem, kde bych si dokázala představit žít. A když už ne žít, tak alespoň trávit tu některé měsíce v roce, kdy je u nás opravdu nepříjemně a o nic zásadního tady člověk nepřijde. Samozřejmě, pokud práce a rodina dovolí atd. Když jsem psala o snech, tak tady by se mi jeden mohl splnit a to právě v souvislosti se studiem nebo kurzem designu.

IMG_2614

PS.: A teď mám pro vás návrh: Napište mi konkrétní dotazy, co by vás ohledně Floridy zajímalo a pokusím se vám odpovědět. Alespoň se vyhnu tomu, že tady budu opakovat věci již notoricky známé, tudíž méně zajímavé…

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS