Home Travel TIPS in Florida

TIPS in Florida

13.2.2017 5 comments

Je tu slibovaný článek, který konečně završí můj poslední pobyt v USA. Pouze s tipy, kam v daném městě zajít…a s foto doprovodem…..Jakýsi itinerář vám nabízím, jímž se můžete případně při svých cestách do USA inspirovat, či se o něj tzv. opřít. Vše bude z Floridy.

PALM BEACH / WEST PALM BEACH

GASTRONOMY

– Avocado Grill ( mexická, tapas)
– Meat Market – steakhouse
– Santucci – italská
– BICE – italská
– Whole Foods

PARTY

– Camelot ( club )
– Buccan ( bar )
– HMF ( Breakers )

SHOPPING

– Wellington
– The Gardens Mall
– Palm Beach Outlets
– Sunrise Sawgrass Mills Outlet

MUST SEE

– procházka po downtown Palm Beach / West Palm Beach
– udělat si výlet kolem pobřeží, až po Miami, přes Deleray Beach a Fort Lauderdale a tato městečka navštívit
– v Palm Beach downtown určitě prošpacírovat všechny ty milionářské vily. A uvidíte tam i vilu p. Prezidenta Donalda Trumpa :-)

 

 

MIAMI BEACH

GASTRONOMY

– Zuma ( asijská )
– Nobu ( asijská )
– STK – ( steak house )
– Katsuya ( japonská – v hotelu – SLS )
– Hakkasan / Baoli ( čínská / mix )
– Meat Market ( steak house )
– Dellano

PARTY

– Dellano
– Bagatelle
– Baoli
– Story
– Liv

SHOPPING

– Aventura Mall
– Miami Design District
– Sunrise Sawgrass Mills Outlet

MUST SEE

– Miami je místo, kde naleznete mnoho zábavy, gastro zážitků, shopping, dlouhé pláže a krásné moře. Prostě pokud hledáte zábavu a chcete si i užít skvělých služeb, hotelů a mít třeba s partou přátel opravdu parádní vzpomínky, tak tohle je to pravé místo. Já Miami zažila právě v tomto stylu. Skupinka přátel, která se sem sjela, aby si tu pořádně užila víkend, opálila těla, vypila pár dobrých drinků, dobrotami uspokojila své chuťové pohárky a pak ta kila vytancovala v top klubech…Takže za mě – na víkend ideální záležitost.

KEY WEST

GASTRONOMY

– Na snídani si musíte zajít do – Ana’s Cuban Cafe – nejlepší cafe a omeleta.
– Co se týče restaurací, asi vybírejte podle toho, co vám padne do oka. Zde to není o nějaké šílené gastronomii, ale spíš o atmosféře. Super jsou takové ty klasické rybí restaurace. Ani na ulici u stánku to nebylo vůbec špatné :-)

PARTY

– Jsou tady mraky barů ….Nejlepší je nechat se unášet večerem, hledat nějaký konkrétní – to je hloupost. Všechny bary tu mají své kouzlo, proto asi nedoporučím žádný jmenovitě. Ale přeci – jeden má pro mne zvlášť velké kouzlo. Je hned na hlavní třídě – Duval Street – bar, kde jsou všude vylepené peníze, lidé si tady píší svá přání, vyznávají si lásku nebo jen tak zapisují své pocity….( bohužel, nevím název ) Určitě to místo najdete, budete-li chtít…..

SHOPPING

– Není to zrovna místo, kam jet na shopping.
– Je to ale místo, kde nakoupíte originální suvenýry, kouzelné vintage kousky, které nesežeňte nikde jinde. Vše se odehrává na hlavní třídě

MUST SEE

Tohle úžasné místo na nejjižnějším cípu Floridy mi přirostlo k srdci už před 8 lety, kdy mě sem poprvé vzal můj táta. Byla jsem úplně okouzlená…A teď, při pobytu tady s rodinou, s Kubíčkem, mě už dostalo úplně. Je to tu nějak jiné, než celá Florida, jinak se tu cítím. Exotické, plážové, pohodové, uklidňující a romantické….Miluji umění a tady je k vidění nespočet krásných galerií, zajímavých architektonických prvků na domech, malebné roztomiloučké kavárničky, romantické vinotéky a pohodové rybí restaurace….Všude na vás dýchá ta ostrovní atmosféra….Hlavně se mi líbí město v noci, když všude svítí svíčky, lampičky ….a vidíte desítky zamilovaných párů, co si špitají do ouška, jak se mají rádi. Baví mě příjemné bary, kde hrají umělci na kytaru Purple Rain. Určitě tu uvidíte jeden z nejkrásnějších západů slunce a nezapomenutelným zážitkem může být i to, že si celé město můžete krásně projet na kole….Mě to tady prostě baví…

Tento itinerář jsem vytvořila na popud kamarádky, která žije právě v Palm Beach a nyní jsme se tu viděly po 10ti letech. Děkuji jí za tips i za tento nápad.

Můj osobní názor je, že Florida je hlavně o cestování. Dá se ale zakotvit i na jednom místě, tady prostě v pohodě žijete a máte všechno po ruce. Není vždycky zcela nutné vidět úplně všechno rychle a najednou….

Jaké z těchto míst, vás nejvíce láká?

 

PS.: Potřebuji nutně k moři :-). Nějaké tips, kam? KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVE

RECENT POSTS