Home Others Get to know my life’s journey, my soul, my feelings,my opinions and who I really am…

Get to know my life’s journey, my soul, my feelings,my opinions and who I really am…

30.11.2014 11 comments

AHOJKY :-)

Už je to šest měsíců, co jsem udělala tento velký krok a rozhodla se spustit blog. Šla jsem s kůží na trh, abych si splnila svůj sen. Zjistila jsem, že to tedy není vůbec žádná sranda, i když to tak může vypadat. Pokud jste člověk jako já, který dělá vše na sto procent a je úplně jedno co děláte…je to vždy dřina :-). Je ale příjemné cítit ty vzrušující endorfiny v těle po každém příspěvku. Dnes jsem dostala nápad popsat vám svou cestu až sem, co se za ten půl rok všechno stalo a co pro mě tato práce a zábava v jednom vlastně znamená. Co pro mě znamenáte VY a trochu se vám ještě přiblížit a otevřít…

NĚCO MÁLO Z MOJÍ MINULOSTI O MÉ CESTĚ K VÁM…

V roce 2005 jsem se zúčastnila soutěže Miss České republiky, kam mě přihlásila moje maminka. Soutěž mi ukázala nové obzory. Poté jsem se rozhodla odejít na vysokou školu do Prahy a strávila tam sedm nezapomenutelných let. Bydlela jsem se třemi nejlepšími kamarádkami užívaly jsme si společně studentských let. Modelingu jsem se věnovala velmi sporadicky. Nikdy mě to příliš nebavilo. Netoužila jsem být slavná jako modelka českých přehlídkových mol. Tento svět mě nikdy nelákal. Vždycky jsem cítila, že mě něco žene do světa, že chci cestovat a poznávat život. Když mi bylo 22 let, potkala jsem lásku mého života a životního partnera, dnes již manžela, se kterým jsem odjela na čas do zahraničí. Můj vcelku bláznivý a docela divoký život se mým odjezdem do ciziny zpomalil a já začala spíše užívat „rodinného života“, který mě velmi naplňoval. Po nějakém čase jsme se vrátili do Čech, konkrétně do Českých Budějovic. Dnes je beru za svůj domov. S tím přišlo i hodně změn. Město, kde nikoho neznáte, přátelé a rodina „na druhém konci“ republiky a začínat od nuly. Vždy jsem toužila dělat něco, kde budu moci být časově flexibilní, kreativní a být mezi lidmi. Něco, co mě bude naplňovat i zároveň bavit a přinese mi to i nějaké výdělky. Dlouho jsem tápala,co to vlastně bude :-).  V Budějovicích nebylo snadné najít to, po čem jsem pracovně toužila. Zkoušela jsem spousty věcí. Prošla jsem pár kurzy, třeba sommelierský byl velmi zajímavý. Víno mě baví už dlouho. Mám k němu asi blíže, protože jsem z Moravy. Jednu velmi zajímavou práci  jsem objevila koncem minulého roku díky kamarádce. Ta mě opravdu bavila, takovou jsem hledala. Bohužel, přišly problémy, které se dodnes řeší. Myšlenka na vlastní blog ve mě ale hlodala už dlouho. Uzrála jednou večer, když jsem seděla doma u sklenky vína a přemýšlela…S velkou podporou mé rodiny a nejlepších přátel, po pár debatách a telefonátech jsem se rozhodla do toho jít. Na jejich názoru mi vždy velmi záleželo, vždy záleží a vždy bude. Bez nich bych do toho nikdy nešla. Upřímně – moc jsem si nevěřila a nechtěla jsem se někde předvádět. Čím je ale člověk starší, mění se mu hodnoty, poznává nové lidi po světě, učí se od starších, dospívá, vnímá svět moderněji a rozkoukává se kolem sebe. Najednou si řekne: žiješ jenom jednou, neřeš lidi, řeš sebe, hlavně ať jsi šťastná TY, jen tak můžeš dělat lidi okolo sebe šťastnými.

PROZŘENÍ

Neřeš lidi… Na to bych chtěla navázat. Velký zlom v mém životě přišel tehdy, když jsem se začala rozkoukávat kolem sebe a dospívat. Sundala jsem RŮŽOVÉ BRÝLE a já prozřela. Lidé nejsou vždy tak opravdoví, upřímní a přející jak se zdají. Vždycky jsem si myslela, že všichni můžeme žít vedle sebe bez závisti, pomluv, nenávisti a falše. Mně to jde nějak přirozeně a myslím, že tak z 98% žiju. Lidé jednou zjistí, že žít v negativních myšlenkách a úmyslech je ve finále utrpení pro ně samé. My pár pomluv hodíme za hlavu, ale ti co jsou nepřející se nakonec sami trápí nejvíc a vždy se to obrátí proti nim. Sama ze své vlastní zkušenosti vím, že když jsem v životě udělala něco špatného, taky se mi to vrátilo. Věřím v karmu a opravdu to tak funguje. Přála bych si žít ve světě plném krásy, pozitivního myšlení a bez všech těchto negativních věcí, které nám všem velmi škodí. Bohužel se mi to asi nikdy nepovede. Nepřestávám ale věřit a doufám, že se začneme dívat na svět tím nejhezčím pohledem co to jen půjde. Strašně se nám tím uleví :-).

DÍTĚ ŠTĚSTĚNY

Hodně lidí říká, že jsem DÍTĚ ŠTĚSTĚNY. A upřímně, někdy mi připadá, že na tom něco bude, že mají pravdu :-). I já si tak opravdu připadám. Víte proč? Není nic krásnějšího, než být na tomto světě a žít ho naplno. Moc si vážím všeho co mám. Úžasné rodiny, přátel, možnosti dělat co mě baví, snít, žít, užívat a milovat. Vždy to budu dělat. Věřte mi, že jsem měla, mám a budu mít dny, které byste se mnou nechtěli prožívat ani vy. Ale já se nehroutím a jdu dál s úsměvem na tváři. Vím, že je to ohrané přísloví, ale velmi trefné. PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO, DEJ A BUDE TI DÁNO.

JAK SE VIDÍM JÁ

Ráda bych vám řekla, jak vidím sama sebe, abyste si pokud ještě stále pátráte trochu udělali obrázek. Vidím obyčejného člověka, který má rád obyčejné věci, které se stávají neobyčejnými…:-). Mám velké sny, touhy, vášně a prakticky není v životě moc věcí, které bych nechtěla zkusit, vidět a poznat. Jsem prostě velký milovník života!!! Je to pro mě dar být na tomto světě a tak k němu i přistupuji. Vážím si každého dne, kdy ráno vidím východ a večer západ slunce. Ráda si užívám každého dne tak jako by byl poslední. Nikdy nevíte, co se zítra může stát. Moje motto je : ŽIJEME JENOM JEDNOU…!!!

SNÍLEK

Vždy jsem byla člověk snílek. Toužila jsem poznávat svět, potkávat nové lidi, vzdělávat se životem, cestovat, mít zdravou milující rodinu, opravdové přátele a práci, která mě bude bavit a uspokojovat. K dnešnímu dni můžu konstatovat, že se mi vše plní. Nikdy asi nebudu se vším na 100 procent spokojená, ale vždy budu mít v hlavě cíle a vidinu toho, co ještě mohu dosáhnou, vidět a poznat. To vše mě neustále nabíjí a tak žiju svůj život. NAPLNO!!!

TLAČÍTKO ENTER

Nebyl to pro mě vůbec jednoduchý krok zmáčknout tlačítko ENTER a odpálit svůj blog. Nevěřila jsem si, styděla se, nevěděla, jak to celé uchopit, jak to psát, když jsem to nikdy nedělala. Jaké budou reakce čtenářů, mých přátel a rodiny ?  Ted’ jsem šťastná, že jsem tuto příležitost chytla za pačesy a šla si za svým snem. Ted‘ vás můžu inspirovat a předávat vám hezké věci.

BLOG

Blog je moje dítě a strašně mě baví. Inspirujete mě díky vašim reakcím a komentářům. Jsem ráda, že nebylo zbytečné udělat tento krok. Mám v hlavě tolik nápadů, co bych chtěla tvořit. Jsem si však velmi dobře vědoma, že vše chce čas a je třeba jít krok za krokem. Myslím, že je v životě velmi důležité jít si za svými sny a pracovat na nich. Vždy poslouchejte vaše srdce a snažte se neřídit pocity jiných. Lidé nevidí vaše myšlenky a možnosti. Vaše sny mohou přejít v realitu a to je pak opravdu ten nejkrásnější pocit.

OTÁZKA/ODPOVĚD

Během dosavadní existence mého blogu jsem dostala tři dotazy na mojí práci, co vlastně dělám? Dokonce byl i dotaz – cituji:“ Mě by zajímalo, čím vyděláváš, že máš na tak drahé kabelky a boty? Díky“. Jestli i vy patříte k těm, které to zajímá, tak vám ráda odpovím. Nemyslím sice, že je to pro můj blog až tak podstatné tady prezentovat, co mě živí. Ale budiž. BLOGU jsem se začala věnovat před půl rokem a beru jej velmi vážně. Věnuju mu opravdu každou volnou minutu svého času. Krom blogu pracuji v cestovní agentuře, která je spojena s marketingem, příležitostně dělám modeling a přispívám do regionálního média. Popravdě si ale myslím, že je to věc, kterou není vhodné prezentovat na mém blogu, čím se živím atd. Nepřijde mi to vhodné, takže na otázku: Čím vydělávám na tak drahé kabelky a boty odpovím takto: prací a některé věci jsou dary od mých přátel a rodiny. Doufám, že vám tato odpověd‘ stačí.

PROSBA

Chtěla bych poprosit o váš názor. Jak mě vnímáte, jaký pocit máte z mého blogu. A pokud jste jej teprve objevili, nevadí. První dojem je také důležitý, takže si budu vážit všech vašich názorů. Jsem strašně vděčná za vaše ohlasy a komentáře. I ty negativní mě posouvají dále… Žádný učený z nebe nespadl a proto i já se od vás budu ráda učit a inspirovat se vašimi radami či připomínkami. Kvůli vám jsem ještě více HAPPY člověk než jsem kdy byla. Díky vám…

IMG_6279

PS: Snad se mi podařilo trochu přiblížit vám sama sebe, mé postoje k životu a dokázali jste si o mně vytvořit nějaký obrázek…Doufám, že vás budou moje články a fotky nadále bavit, inspirovat a dozvíte se třeba něco nového, co ještě nevíte. Zapomenete u nich na veškeré starosti, vykouzlí vám úsměv na tváři a hlavně vám přirostu k srdci jako člověk, který touží inspirovat po všech stránkách, jak jen to bude možné. KISS Vaše Baruš

I want to inspire you because you are inspiring me

WITH LOVE

RECENT POSTS

11 comments

Eva 30.11.2014 at 20:54

Ahoj Baru,
Tvůj blog jsem objevila cca 2 měsíce zpátky a ano také mne zaujaly modely, které pár korun nestojí. Nicméně se jimi dá velmi příjemně inspirovat a najít velmi podobné v cenově dostupných obchodech. Působíš jako někdo, kdo je bláznivý, ale zároveň ho móda, design a sebevyjádření baví a mě tenhle blog tím pádem baví také:) jen tak dál, hodně komentářů (hlavně těch pozitivních) a síly jít za svými sny. xo Eva

Reply
Barbara D. 30.11.2014 at 21:07

Baru musis byt uzasny clovek, krasne napsano a mluvis mi uplne z duse!!! Kdyby bylo vice lidi, jako si ty!! Energie a inspirace z tebe prostupuje primo z pocitace!

Hodne sil a nevzdavej se

Reply
Nada 30.11.2014 at 21:29

Ahoj Baro

Moc krasne napsany clanek. Velmi me zaujal odstavec OTAZKA/ODPOVED. Nevim kdo se ptal, ale za me – je mi uplne jedno co delas a jak se zivis. Blog ma inspirovat a byt necim zajimavy. Ty jako clovek zajimava jsi a blog tim padem taky. Ctu ho uz od zacatku a je videt, ze se stale zdokonalujes. Moc ti fandim a verim, ze neni vubec jednoduche jit s kuzi na trh, jak pises.

MEJ SE

Reply
Anonymous 30.11.2014 at 21:45

Úžasný, inspirující, pozitivní… Skvěle napsáno. A Váš blog? Výborný společník na chvíle kdy má dcera alespoň na chvíli usne.
Děkuji a přeji hodně sil do pokračování…
Tereza

Reply
sasa 30.11.2014 at 23:45

ahoj, toto je druhy prispevok, ktory od teba citam (dneska som ta objavila :D), no velmi mi sadol styl pisania tohto clanku, hned som si ta pridala do sledovania :) z tohto clanku ide uprimnost a milota :) som zvedava, ako budes na mna posobit, ked preluskam aj tvoje ostatne clanky :) a lubi sa mi, ze si o sebe povedala aj veci zo sukromia :)

Reply
Lucie H. 1.12.2014 at 20:34

Barusko za me palec nahoru, delas vsechno na jednicku. Ja osobne nectu vubec zadne fashion blogy krome tveho a moc me bavi cist o tom, co delas a hlavne tve travel posty. Jsem neskutecne rada, ze sis tenhle blog zalozila a ze jsem jedna z lidi, kterym se zivot protnul s tim tvym :) x

Reply
eli 2.12.2014 at 14:26

Ahoj, noo.. jak začít… nikdy jsem commenty nikomu nepsala… jsem z ostravy, na vš jsem poznala svou životní lásku (ve 22 letech) a vdala jsem se, dostudovala a cca před 3 lety (je mi 27) definitivně zakotvila v čb, respektive na statku cca 20km od čb, o miss jsem jen snila (jsem moc malinká a ráda čokoládu:)) a blog určitě nezaložím, ale je fajn číst ten tvůj.. práci co popisuješ by se mi taky líbila, jen mám ještě chvíli čas ptz ještě budu chvíli doma s dětma… kdybys chtěla, někdy se stav na kafe:)

Reply
Lili 2.12.2014 at 15:34

Milá Báro :) Opravdu si málo kdo umí představit, jak těžké je jít “s kůží na trh”. Obdivuji každého kdo se nebojí a jde do toho za cenu, že padne “na hubu” :) To ale nebude tvůj případ…

těším se na další inspiraci a příjemné čtení!

Reply
BKBlog 4.12.2014 at 18:19

Ahojky HOLKY

Velmi mě těší vaše pozitivní názory a komenty. Tímto článkem jsem se chtěla přiblížit mým čtenářům a trochu jim ukázat jaká jsem a jak vnímám život. Podle reakcí se mi to povedlo a já jsem za to velmi štastná :-). Moc si vážím všech komentářů, likes a připomínek. Díky vám tuto práci MILUJI. Budu se stále snažit, abych vás nezklamala.

BKBlog WITH LOVE

Reply
Martina 13.2.2016 at 15:36

Krásně napsáno.. já jsem se o Vás Baru dozvěděla přes insta.. kde jste s bříškem.. v cool oblečení a já jako mamina si říkám a kurňa.. i těhulky jsou sexy.. možná i víc než netěhulky :D, když kouknu na Vás.. tak snad při mém druhém se inspiruji a budu taky tak šik.. u prvního jsem si připadala spíš, jako vorvaň :)) .. a s touhle myšlenkou v hlavě, jsem se asi i prodávala světu.. no budu mít snad druhou šanci .. abych si to užila , tak jako Vy.. jelikož s mým prckem je to trochu divočina být maminou.. je to drak.. tak doufám,že budete mít zdravé, klidné, spavé, miminko a jako mamka Vám přeji hlavně trpělivost.. ta je asi v péči o dítě a celkově rodinu za potřeba asi nejvíc.. s Vaším pozitivním přístupem, ale nemám pochyb, že byste to nezvládla.. těšíme se pak i na příspěvky about prcek :)

Reply
BKBlog 15.2.2016 at 18:53

Ahojky Marti, děkuju moc za tvoje komentáře. Moc si toho vážím. Měj se nejkrásněji

BKBlog

WITH LOVE

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.