Home BK style My style

My style

18.1.2016 13 comments

Ahojky, ještě než vám napíšu a dám dohromady všechny fotky o mém překrásném víkendu, který se nesl v duchu oslavy ( kdo mě bedlivě sleduje, tak jistě ví o co jde ), tak dnes ze světa FASHION. Zaměřím se na módu/styl a hlavně na mé oblíbené značky/návrháře. Už skáčete radostí :-)???

Vy, co mě sledujte od samého začátku, už možná představu o tom, co nosím a jak módu vnímám, máte. Pro ty, kteří tady jsou nováčky ( a to vím, že tací jsou, protože “sleduju sledovanost” a je vás tu stále víc a víc :-) ), to ráda osvětlím. No a pro ten zbytek to bude opakování – matka moudrosti. Jdeme na to…

DSC_2021-860x1295_Fotor_Collage

Styl a móda pro mě znamená vyjádření podstaty mého já beze slov… Možná vám to bude znít povrchně, ale teď‘ bychom k sobě měli být upřímní!!! Když jdete po ulici plné lidí nebo sedíte na zahrádce u kávy, určitě někdy omrknete nejednoho kolemjdoucího a všímáte si, co má na sobě. Mám pravdu??? A co v tu chvíli vnímáme? První pohled na neznámého člověka… nerozeznáme jeho povahu ani to, jestli je chytrý či moc ne, ale jen to, co má na sobě. Proto je mi mnohdy líto, když vidím někoho, kdo na svůj styl rezignoval a na první pohled je v módě absolutně ztracený. Není to o tom, že nemá kousky podle nejnovějších trendů, ale že mu třeba nikdo neporadil, jak co kombinovat, neví, kde hledat inspiraci a možná si myslí, že móda je JEN o penězích, které nemá. Na mém blogu tohle všechno najdete a navíc zjistíte, že peníze v tom až tak nejsou. Z 70% v mém šatníku převládají “obyčejné” věci, které se ale musí dobře zkombinovat. Tak, aby nevypadaly prvoplánově a lacině. A o tom to je…:-)!

IMG_7878_Fotor_Collage

Jsem typ, který nijak extrémně nepodléhá trendům. Neříkám, že by mě nebavily, ale nikdy jim úplně nepropadnu. Takže… jsou-li moderní zvonáče nebo kulaté boty, vůbec to neznamená, že už nikdy neobleču slim džíny nebo klasické lodičky do špičky.

12053187_1015673665166265_1123848603_n_Fotor_Collage

A je naprostá pravda, že mojí největší inspirací jste vy… Jak už jste si mohli všimnout, je to i mottem mého blogu a veškeré práce, kterou tu dělám „Chci Vás inspirovat, protože vy inspirujete mě“. Žádné čtení módních časopisů mi rozhodně nenahradí pozorování běžných lidiček a to na jakémkoliv místě světa. Inspiraci beru opravdu hlavně během cest. Baví mě lidé, kteří mají svoji originalitu. Jsou výjimeční třeba tím, že nosí nějakou pro ně typickou věc, která je vystihuje, je to jejich stopa. No a vy si je pak snáze díky této stopě vybavíte. Baví mě města, jejich vůně, atmosféra, kultura, jídlo tzv. LIFESTYLE…Tohle je synchronizace všeho dohromady. Styl a móda je pro mě mix všech těchto vlivů. Pokud si právě říkáte, že nikam moc necestujete a nevíte, kde byste se mohli inspirovat, tak tady je pár rad. Super, že na tento svět přišel internet. Tam můžete hledat a nacházet nápady denně. Díky blogům, instagramu, facebooku, a když si jednou měsíčně koupíte nějaký /třeba zahraniční/ časopis o módě, máte vystaráno.

IMG_7878_Fotor_Cage

Když jsem spouštěla tento blog, netušila jsem, jak složité bude popsat vám svůj styl.. Co ráda nosím, v čem se cítím nejlépe a do čeho jsem blázen.

DSC_2744_Fotor_Collage
Zdá se vám, že to je jednoduchá otázka??? Mně přišla taky. Začala jsem psát a zjistila, že mě vlastně baví různé styly. Móda je pro mě takřka vášní, a stejně jsem se zpočátku cítila úplně ztracená. Jak vám vlastně popíšu sama sebe… Je velmi těžké vystihnout jeden určitý styl, který vám naskočí, když se řekne Barbora Kotalíková.

12053187_10156736651_1123848603_n_Fotor_Collage

Miluji od všeho něco. Možná je to takový „BK mix styl“ :-) . Osobně asi nejraději nosím džíny, kožené bundy, oversize trička, cardigany, lodičky na vysokém podpatku, boots, tenisky a doplňky všecho druhu. Velmi mě baví boho styl / minimalismus / rockchic. Hlavně potřebuji, abych se cítila pohodlně a dobře. Pak mám pocit, že vypadám cool i v teplácích. Základem je nosit to, v čem je vám především fajn, jste to vy a ne někdo z módního obrázku!!! NE třeba za každou cenu bezhlavě přejímat to, čeho jsou plné časopisy a je momentálně trendy. Důležité je najít sebe a to trvá někdy pěkně dlouho…Ale lze je dobře využít hlavně pro vaši inspiraci a kreativitu.

12047503_10156736751662642399172_n_Fotor_Collage

Pro mě je každý den absolutně jiný a podle toho se i oblékám. Vždy je pro mě výzvou vymyslet nějaký outfit v souladu s mou momentální náladou.

IMG_0256_Fotor_Collage

Někdy jen tak otevřu skříň , obleču se za 5 minut a jsem sama se sebou na max spokojená. Jsou ale i takové dny, kdy stojím před šatníkem a nejsem schopná si obléct nic. Obvykle se mi to stává, když jdu na nějakou akci, přehlídku, do divadla nebo na důležitou schůzku. Asi to také znáte. Co???

12047503_1015676264_1602399172_n_Fotor_Collage

Jsem totální blázen do vysokých lodiček. V nízkých podpatcích mě nikdy neuvidíte, to raději půjdu v teniskách. Když už HEELS, tak HIGH :-). Náramky/šperky/doplňky ke mně patří jako moje jméno. Jsou mojí radostí a patří prakticky ke každému mému outfitu. Kamkoliv jedu, musím nutně ulovit nějaký originální kousek. Mám to jako suvenýr, vzpomínku, talisman a doplněk v jednom. Miluji kombinaci levných originálních kousků, které doplním o luxusní věci.

12047503_10156736751662602399172_n_Fotor_Collage
Baví mě nakupovat šikovně levně tak, že se mě lidé ptají, ve kterém luxusním obchodě jsem nakoupila. A může to být věc za 200 korun. Na to mám opravdu talent :-).Vždy je ale důležité klást důraz na kvalitu materiál – hlavně u nadšasových věcí. Tam bych se nebála investovat…VYPLATÍ SE TO!!! No a jako třešnička na dortu jsou tu moje klobouky. To jste si asi všimli, že jsem jimi doslova posedlá…Dokážou dodat outfitu takový šmrnc, jako nic jiného…Není vůbec jednoduché sehnat pěkný, padnoucí klobouk. Mojí nejoblíbenější značkou je Maison Michel. Vlastním od něj pouze jeden a to ze dvou důvodů. První – jsou opravdu drahé, druhý – strašně těžko se shání. Když už na nějaký pěkný narazím, tak je většinou SOLD OUT :-(. Někdy si říkám, jak je možné, že ty luxusní drahé kousky jsou vždy SOLD OUT…No asi to i trochu chápu :-). Jsou prostě nenahraditelné a kvalita je vždy o hodně stupňů víše. To je realita!!!

12041774_1015673695166262_1495984891_n_Fotor_Collage

Nesdílím názor, že luxusní a drahá móda = vypadat krásně a stylově. Styl musíte mít v sobě, musíte to cítit a také se vytváří věkem. Dnes nosím úplně jiné věci, než v osmnácti, v padesáti budu mít styl snad už úplně ustálený:-). I oblékání se člověk může naučit, konec konců jako všemu. Když člověk chce, tak se dá všechno. Je to stejné jako ve sportu. Někdo má větší talent a nemusí až tak makat, zatímco ten druhý maká jako šroub a výsledné finále tomu neodpovídá.

FullSizeRender 37_Fotor_Collage

Jaké značky ráda nosím, kde nakupuji online, kdo patří mezi mé oblíbence a na čem si ulítávám najdete zde:

Zadig&Voltaire ( rock chick )
Anine Bing ( bloggerka, která má svojí módní značku pod jejím jménem )
Lukáš Macháček ( nejoblíbenější český návrhář )
James Perse ( Miluju jeho jednoduchost a kvalitu )
All Saints ( rock style )
Replay ( džíny…vlastně všchno :-))
Rick Owens (jeho kožené bundy miluji/ jednoduchost)
Givanto Rossi (nejvíc pohodlné lodičky)
Isabel Marant (ženskost/pohodlnost/boho)
Free People (jedna z mých nej nej / boho styl/ , mají přenádherné šaty, ženskost, pohodlnost)
Urban Outfitters ( mix všeho co miluji)
Celine ( Ach ty kabelky )
Chanel ( FOREVER )
Ray Ban ( no comment :-))
Zara (kdo jí nemá rád…??)
H&M (Basic – klasická tílka, doplňky + akce návrhařů)
LuLulemon (nejkvalitnější sportovní oblečení)
JimmyChoo (jeho boty a kabelky miluji)
Brandy Melville ( baví mě, že mají vše one size )
Shop online: Luis via roma , Asos, Farfetch, River Island, Selfridges, My Therese…

Budu ráda, když mi napíšete váš názor na můj styl. Jak byste ho charakterizovali? Co se vám nelíbí/líbí ? V čem spočívá moje originalita? Udělala jsem pár koláží, tak vám to třeba pomůže…

PS: Už ted‘ se těším na vaše názory. Možná pak už budu vědět, jak definovat svůj styl jednou větou nebotřeba i slovem :-). KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS