Home BK style Mommy Issues

Mommy Issues

18.10.2018 3 comments

Už dlouho přemýšlím, jak tuto problematiku ( to je možná silné slovo :-) ) nebo spíš téma – Mama Blog – vytěsnit z mého portfolia….Možná to zní hodně striktně a možná  divně, ale už delší dobu mi je, i jako mámě, až nepříjemné, jak některé mama blogy fungují. Že se vlastně celá podstata toho krásného “maminkovství” nějak smrskla, vymizela a děti jsou používány jako marketingový nástroj.

Hodně si píšete o nějaké mommy tips atd., a tak se k tomu chci trochu vyjádřit.  A také vám nastínit svou představu, jak si myslím, že by to mělo fungovat. ALESPOŃ TAK TO CÍTÍM JÁ  A CHCI, ABY TO TAK U MĚ BYLO !!!

„Všichni milujeme svoje děti, všichni bychom pro ně udělali maximum a všichni s nimi trávíme čas a tvoříme rodinu…..“

To ale neznamená, že tím musí být zahlcen IG každým postem a že musím své dítěte denně tisíckrát fotit a pod. Myslím, že je to prostě přirozený průběh u každé ženy a mámy – že když jste těhotná, řešíte víc krémy na strie než plavky na pláž.  Že když porodíte, jste jak v Jiříkově vidění a nic jiného vás nezajímá, něž váš malý tvoreček a dalších x věcí, které s dítětem přijdou….To se logicky  promítne i na IG, každý to víc sdílí a má k tomu přirozený důvod. Přijde mi ale už přes čáru postavit  na tom svůj IG a propagovat jen děti, a jak co má kdo dělat!!! Kde vlastně jeho vlastník bere oprávnění – pocit, že on/a/ je TEN kompetentní mama blog a my, co máme třeba fashion blogy jsme JEN fashion a pod…..To nemůžeme všichni psát o tom, co cítíme???? Proč někdo má potřebu to nějak oddělovat,škatulkovat…?..Možná jsem to v minulosti dělala i já, ale s postupem času si myslím, že striktní oddělování je špatně, že každý člověk se vyvíjí, prožívá různé životní etapy. V různých obdobích nás něco oslovuje více, něco méně, všechno se mění a vyvíjí. Na ničem nelze stavět na 100% navěky…..Miluju přirozenost a miluju, když není všeho moc. Všeho moc škodí…..asi tak, jako když jsou  všude jen nahá pozadí, prsa, plavky,… anebo i děti atd…..

Je jasné, že každý jsme určitě na něco více zaměření, k něčemu tíhneme,  a proto nás sledují lidé s podobným zájmem. Ale /za mě/nemá to být – hlavně co se týče dětí – nějak přes čáru a musí to mít vždy hlavu a patu….

Určitě jsou i IG účty vedené maminkami, které to umí a které tím doslova žijí …a proto jsou tak dobré. Ta opravdovost je totiž cítit a ony o ní nemusí nikoho dlouze přesvědčovat. A tak to má být….

Sama jsem teď taková ztracená, kam se vlastně bude můj blog / IG  vyvíjet . Je logické, že každý má nějaký hlavní směr….. ten směr jsme my a ne to, co máme napsané na blogu jako škatulku. A také –  hlavně nás formují pocity, které se denně mění.

Nevím, jestli jsem se dost dobře vyjádřila a jestli správně pochopíte, co jsem chtěla říct…..ale byla to jedna moje myšlenka, kterou jsem chtěla sdílet.

Také mám IG jako marketingový nástroj a platformu, která mě živí, ale snad nikdy ( pokusím se ) nepodlehnu jen tomu, co chtějí jiní. Musím vždy vědět, že to chci i já…..

DRESS : Vintage

SHOES: ZARA

HANDBAG: Dior

SWEATSHIRT: Vintage

SUNGLASSES: Cazal 958

A v závěru moje odpověď na otázku – kdy dám nějaké mommy tips….Dám a ráda, ale asi mám teď sama víc problémů s výchovou Kubíčka, než abych šířila, jak dobrá a skvělá máma jsem a co všechno byste  maminky, měly udělat proto, abyste byly jako já……Přijde mi to absurdní a hlavně si myslím, že každá máma je ta nejlepší máma na světě pro svoje děti… Jen to má holt někdy někdo těžší, než ten druhý……

No a teď mi řekněte, jak se na to díváte vy?????

 

PS.: Jinak zdravím z Floridy :-). KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU INSPIRE ME

 

WITH LOVE 

RECENT POSTS

3 comments

Monika Koupilová 18.10.2018 at 9:55

Dobrý den Báro, je pravda, že vás čtu již delší dobu a vracím se k vám na blog stále méně a méně. Když jste začínala, váš blog měl “drajv”, byl čtivý, zajímavý, s texty jste si hrála, byly tam užitečné informace, atd. Nyní žijete spíše na Instagramu a blog je trochu šizený, což poznávám na textech a sděleních. Jsou psané v rychlosti, mnohdy jde myšlenka přes myšlenku, ale pointa chybí, stává se mi, že si musím článek 2x přečíst, abych pochopila, o co jde…a také se vám vytratily rubriky. To mi přijde škoda. Vrátila bych se proto k vašim rubrikám, kam se dají zahrnout i maminkovské tipy, ale v míře. Rozhovory se zajímavými lidmi, třeba recenze módních kolekcí, trendy v oblékání a líčení, třeba by mě zajímal článek o materiálech, které máte ráda, i nějaká reportáž – když někam vyrazíte. Pod pojmem “fashion blog” nevidím jen čistou módu, ale také životní styl, postoj a náhled na život…A chybí mi u vás také trochu charitativní směřování. Kdybyste si vybrala nějakou neziskovou organizaci, kterou byste svou tváří podporovala, bylo by další téma k publikaci a mohla byste i pomoci. Úplně se vytratila tolik tolik avizovaní spolupráce OUT of CONTROL, aj. A také mi přijde škoda, že málo propagujete místa, odkud pocházíte a kde žijete. V Č. Budějovicích je spousta zajímavých lidí, míst, podniků, stejně tak i na Moravě. Napadá mě spousta věcí, ale už musím běžet. Vy jste ale šikovná, tak ani víc psát nemusím. Držím palce v dalším směřování.

Reply
Magda Hamerská 21.10.2018 at 22:18

Báro, dobrý den. Souhlasím s komentářem výše. Myslím si, že není potřeba nic ubírat, ale spíše by bylo fajn něco přidat. Chybí mi třeba vaše rozhovory se zajímavými lidmi, postrádám recenze různých produktů (ale ne placených, ale vámi vybraných nebo třeba doporučených…), zajímal by mě váš kufr, když letíte na dlouhou cestu a kufr Kubíčka. Vymezujete se proti něčemu, co neděláte, takže to vlastně není potřeba nějak kočírovat. Mám prostě pocit, že by ten váš blog potřeboval “více vašeho času na něj”. Jste blogerka, nejste instagramerka a z fotek se nedají často vyčíst postoje, pocity, apod. Fotky blogerek, které posílají před výtahem nebo z akcí pusinky a dělají si selfí…je strašně moc…ale blogerek, které se věnují opravdu kvalitně zpracovaným a nosným textům, je velmi málo a když se taková najde, je velmi čtená…A také si myslím, že by vám slušela nějaká neziskovka (jak píše čtenářka výše)…prostě je podpořit třeba tím, že přijdete na jejich akci, že spolu třeba zorganizujete prodejní bazárek oblečení (to je super), pozvete je na setkání s vámi (to už mmj. dlouho nebylo)…a budete sledovat, co dělají a jak se mají…Podívejte se třeba na Mimo domov, ti jsou mi moc sympatičtí, zakladatelka je Jihočeška…Tak tedy, nebojte se přidávat, nic neubírejte a zkuste se vrátit více k psaní…pečlivému, obsahově více pod povrchem…a uvidíte, že to bude mít ten efekt. Krásnou dovolenou.

Reply
Veronika 26.10.2018 at 11:34

Barunko,

tohle je ten nej článek, který jsem tu za poslední dobu četla. Má v sobě něco víc a hlavně tak nějak vyjadřuje to, co Ty jsi a proč mám Tvůj blog nejraději. Doufám, že tu začnou takovéto články přibývat :-)

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.