Home Sport/Health/Gastro ROME

ROME

19.9.2015 14 comments

IMG_3640

IMG_3641

IMG_4016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FullSizeRender

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Znáte ta rána, kdy se probudíte a najednou se vám vybaví vzpomínky na dovolenou či nějaký opravdu BIG zážitek? Tak já to zažila právě dva dny zpět, než jsem odjížděla na #elitebloggerskickoff vikend!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3708

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3676

Ráno jsem vstala, začala si připravovat kávu, cítila tu její vůni…pak jsem si udělala toasty s máslem a domácí marmeládou od babičky, šla na zahradu a koukala do sluníčka. A najednou jsem byla zpátky v Římě, v úžasném městě, z něhož jsem se nedávno vrátila. Uvědomila jsem si, že jsem vám o tom vlastně žádný TRAVEL POST ještě neudělala…Jsem hrozná, vím, ale už je tady!!!!! Jupíííí!!!

IMG_3992

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3929

IMG_3936

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3886

IMG_3678 IMG_3937

V Římě už jsem byla před lety… s mojí rodinou. Takový holčičí trip. Sestřenka, teta, máma a babička. Dámy, jestli jste nikdy nic takového s rodinou nepodnikly, věřte, že i tento GIRLS TRIP může být opravdová sranda a určitě uděláte radost svým nejbližším…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3875

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale tentokrát Řím patřil nám třem :-). A věřte, že to byla naprostá bomba!!! Už jsem měla pocit, že jsem v Čechách nějak moc dlouho a potřebovala jsem zahraniční injekci !!! Vždy mě to nějak nabije. Ocitnu se v jiném světě, vidím jiné lidi, jím jiné jídlo a užívám si odlišnou atmosféru. Tohle je pro mě opravdu velká droga!!! Přiznám se, jsem závislák…Řekla jsem si, že v životě chci veškeré peníze “prožít” a procestovat…To mi totiž nikdy nikdo nevezme a nikdy mě to nepřestane bavit !!!

Mám pro vás opravdu skvělé tipy – kam zajít a co určitě vidět! Tak si pište a nebo se sem vraťte, až budete cestovat do Říma :-)-

GASTRO

La Vi – super na brunch, můžete jíst do přecpání za jednotnou cenu. Můžete sedět na terase, ale i ve uvnitř restaurace.
IL SORPASSO – kousek od Vatikánu ( pěšky cca 8 min ). Zastrčená restaurace, kde budete určitě cizím jazykem mluvit pouze vy!!! Všude slyšíte italskou řeč a oblizujete se po domácí kuchyni. Doporučuji super předkrm: Taprezzino. Mňam :-)!!! A majitel je opravdu velký sympaťák.
Na Piazza di S. Lorenzo ( směrem k Pantheonu ) je malá restaurace se zahrádkou, která leží hned vedle obchodu YSL ( po levé straně ). Mají tam úžasné kafé. Dejte si speciální kafé ( tak se to jmenuje ) a pokud budete mít hlad, tak i jídlo je tady výborné.
Mirabelle – leží v sedmém patře hotelu Splendide Royal. Asi nejkrásnější výhled, který v Římě můžete z restaurace mít. Je to překrásná restaurace. Dražší, ale fakt zážitek.
– Cul de Sac – asi moje favoritka!!! Domácí malá restaurace, kde mají snad ten největší výběr vín…Může se vám ale stát, že budete čekat na místo klidně i 40 minut. Je tam fakt cvrkot. Ale bomba. Jejich lasagne jsou absolutně nejlepší, co jsem kdy jedla.
– GINGER – naleznete pár kroků od Španělských schodů…nádhera, krásnější bistro jsem neviděla. Unikátní atmosféra a vysoká kvalita potravin. Zakládají si na bio produktech. Každé ráno jsem tam mlsala avokádový shake a mají i výborné domácí bagety – MUST GO!!!

V Římě je ale jídlo dobré všude. Určitě nebudete litovat nikde, kam usednete. A najíte se skoro všude za obdobnou cenu a kvalitně. Nikde jsem neviděla tolik restaurací, jak tady!

SHOPPING

– VIA DEL CORSO – je hlavní ulice, kde je dobré se držet a potom procházet všemi uličkami kolem. Prakticky na každém rohu naleznete nějaký super boutique. Je to takový trojúhelník…Ukážou vám to na mapě v hotelu.

MUST SEE

Jsem turista, který rád zažívá město a rád nasává jeho atmosféru. Nemusím za každou cenu vidět vše ve třech dnech. Být ve stresu, že jsem ještě neviděla tu nebo onu památku. Ale tady určitě musíte navštívit ty zásadní historické klenoty jako je Vatikán, Koloseum a Sixtinská kaple. A je to něco překrásného. My jsme prochodili celý Řím pěšky. Rozvrhli jsme si na každý den jednu část města a krásně jsme všechno zvládli. A hlavně – pokud chodíte pěšky a párkrát zabloudíte, objevíte i taková místa, která byste jinak určitě minuli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3845

IMG_4007

IMG_3826

IMG_3944

IMG_3707

IMG_3667 IMG_3828

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3668

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Memories of Romesoon post on the blog✌️ #memories #rome #italy #bkgoestorome #blogger #bktravel #travel #champagne #lauderee #macaroons #withlove

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3700

IMG_4033

Řím je jedno z nejkrásnějších evropských metropolí. Najdete zde vše, co hledáte. Od dechberoucích památek, nad kterými vám zůstává rozum stát, přes gastronomii, která je podle mě nejlepší na světe a mohla bych tu jejich kuchyň jíst každý den, až by mi lezla ušima. Až po italský styl, který je prostě jedinečný. Na super boutique narazíte na každém kroku. A pak….Italové srší neuvěřitelnou energií a tu šíří kolem sebe. To, jak si umí užívat života, bychom se měli od nich rozhodně naučit…A ještě, abych nezapomněla, jejich pokora a ochota vás pohostit jde od srdce!!! Nesnaží se vás okrást a dát vám k obědu nějaký blaf, protože jste jen turista! Líbí se mi, jak jsou na svoje jídlo i kulturu pyšní. Chtějí, aby si tento pocit odnesl každý, kdo jejich zemi navštíví! A aby se sem zase rád znovu vracel. Jejich vztah k mnoha jevům, činnostem a věcem je nedílnou součástí skutečného „dolce vita“ – sladkého života…

A tak jsem se sladce cítila po příjezdu z této destinace i já. A vy, byli jste v Římě? Máte nějaké tips? A čím vás Řím okouzlil? Nebo ne?

PS.: Snad jsem vám trochu poradila!!! A snad využijete mých tips, pokud se budete chystat na pobyt v tomto městě Evropy. Městě tak živém a plném energie, kterým ale kráčely dějiny… Mějte se krásně. Ciao Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

14 comments

Iza 20.9.2015 at 12:18

Skvelé fotky!

Izabell │my diary/klik/

Reply
Rose Tascher 20.9.2015 at 15:57

Já se z Říma vrátila před 14 dny.. strašně jsem se tam těšila, protože už jsem tam jednou byla a byla jsem naprosto okouzlena (jakožto archeolog a historik to tam prostě žeru!).. ale jeden den jsem se odprostila od těch archeologických klenotů a památek a zjistila jsem, že Řím, jakožto město, je docela ošklivy.. Všude žebráci, bezdomovci, teď už i uprchlíci (jednou jsme se dostaly do parku, kde jsme byly my dvě s kámoškou a tlupa uprchlíků – docela jsem se bály).. a konzultovaly jsme to s rodilým Italem a ten nám řekl, že na takových místech je docela nebezpečno.
Ale jinak italskou kuchyni miluji, Italy miluji 2x tolik a italštinu šprtám pár let, protože jakožto jazyk je kouzelný (i když člověku nějakou dobu trvá, než se začne trochu chytat, protože zrovna v Římě mají své nářečí a řekněme si to upřímně- Italové nemluví zrovna pomalu, haha).. Každopadně, po tom všem mě stále ještě nepřešel můj velký sen – jednou v Itálii bydlet ;) ale asi už ne v Římě, jak jsem kdysi chtěla..

Reply
Kris&Tyna 20.9.2015 at 16:35

Wow, tolik fotek! Nádhera :) Doufám, že se tam ještě jednou vrátím . http://www.kristynablog.com

Reply
Irena 20.9.2015 at 18:51

Baru super podařilo se ti mě nalákat a to tak, že bych jela hned teď z fleku kdyby to šlo ;) krásně jsem se pokochala super fotkama

Reply
Lucie 21.9.2015 at 17:46

Ahoj, prosím mohla by jsi doplnit odkud máš ty šatky oboje? a také ty nausnice hvezdicky? Děkuji

Reply
Janicka Z 24.9.2015 at 20:31

Hvezdicky jsou z Lyra sperky :-)

Reply
BKBlog 24.9.2015 at 20:33

Hvezdicky jsou z Lyra sperky :-)

Reply
Péťa K. 21.9.2015 at 18:17

Krásně popsané věčné město :-) Ještě jsem tu nebyla, ale ráda bych…

Reply
Sabina 21.9.2015 at 21:23

gratuluji ! :-)

Reply
Kate 23.9.2015 at 7:58

v Římě jsem byla letos v srpnu podruhé a i tak musím říct,že tomu městu další šanci už nedám….Atmosféra Itálie jak ji popisuješ to opravdu ano….ale všude špína, žebráci atd…bylo mi z toho až smutno…řekla bych, že v Itálii jsou daleko hezčí místa…Určitě to stojí za to vidět, ale víckrát se sem vracet už nepotřebuji..Oproti tomu Paříž, Londýn tam bych byla pečená vařená….:)

Reply
Lucie 24.9.2015 at 20:26

Ahoj , ptala jsem se na značky šatů , těchto v postu i ty jak mas těhotenské fotky , mohla by jsi mi prosim napsat ? Diky

Reply
BKBlog 24.9.2015 at 20:29

Ahoj Luci, promin, nevsimla jsem si toho. Oboje jsem kupovala nekde v USA v nejakem vintage obchode. Podivam se na znacku a napisu.

BKBlog

WITH LOVE

Reply
BKBlog 25.9.2015 at 7:58

Děkuji moc za vaše skvělé komentáře. Krásně se to čte. Díky za názory. KISS Vaše Baruš

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Kateřina Marounková 16.11.2015 at 12:51

Ahoj Baruš, strávila jsem víkend v Římě a nechala jsem se inspirovat tvými gastro tipy. Vyzkoušela jsem IL SORPASSO a GINGER a musím říct, že to byla naprostá pecka! Takže moc děkuji a příště se zase ráda a s naprostou důvěrou obrátím na tvůj blog pro inspiraci :)

Pěkný den,

Katka

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.