Home Collaborations Laundry challenge / spots

Laundry challenge / spots

20.2.2017 3 comments

Ahojky, tento článek jsem chystala publikovat před Vánocemi, bohužel se mi to nějak nepovedlo, tak alespoň teď :-)

Předvánoční shon….Co všechno zahrnuje..?..No, každý to má asi trochu jinak, ale určitě se na jednom shodneme – uděláme si doma nějakou tu vánoční výzdobu, aby ty Vánoce byly opravdu “cítit” i pouhým okem. A další věc, která k tomu chaosu patří, je pak určitě úklid….a k úklidu patří zase praní…A není ho málo, hlavně, jsou-li v domácnosti děti.
Ano, je tu zase – Laundry Challenge s AEG.

Dneska se zmíním o likvidaci nepříjemných skvrn, vzniklých například u stolu při běžných nehodách, a to třeba i během Štědrovečerní večeře. Například převrhnutá sklenka červeného vína dokáže s ubrusem divy. Ale pak jsou tu ještě další další velké kusy ke praní, jako je ložní prádlo či běžné pracovní oblečení. Tady všude bývají dost často obtížně odstranitelné skvrny.

Naštěstí pračka, kterou vlastním já, mi svým velkým obsahem bubnu umožňuje tyto velké kusy prádla prát ve velkém množství najednou. Skutečně se do ní vejde celé povlečení, ubrusy i s prostíráním a nemusím tedy prát na několik etap.. Čemuž jsem opravdu moc ráda, považuji to za obrovské plus. Nejen proto, že jinak bych prala “ve dne v noci”, ale i kvůli výrazné úspoře pracích prostředků, vody i elektřiny. To je prostě fakt.. Samozřejmě, že používám i dobré prací prostředky, ale zásadním předpokladem je, že pračka pere :-). A tahle pere dobře.Tak a teď jsme objevili Ameriku….Ne, vážně, zvolíte-li ten správný program, je prádlo opravdu čisté a zbavené i těch nejošklivějších skvrn:-)

Ještě k otázce “dobrého prášku” – v čem tedy spolehlivě vyprat? Můj názor….Ariel a Persil jsou sázkou na jistotu. Jsou univerzální, vhodné na vše. Tekuté formy jsou určené pro nižší teploty /ale min. 40st./, prášky pro vyšší. Ty obsahují další účinné komponenty, které u nízkých teplot nezafungují. Používám také gel pro praní tmavého prádla. Je skutečně funkční, protože obsahuje speciální ochranné prvky pro zachování barvy.
Na vytrvalé skvrny lze dle tradice jako nouzové řešení před vypráním použít sůl, citron, sodu…., ale častější použití prý prádlu škodí, šedne.

Máte vyzkoušené zaručené prostředky pro likvidaci skvrn? Babské rady A zažili jste, že jedna pračka vypere a druhá ne?

 

PS.: Přeji Vám úspešný týden. KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVE

RECENT POSTS