Home Travel Beirut

Beirut

20.7.2014 5 comments

Už je to po páté, co jsem navštívila tohle neskutečné místo, které vám vyrazí doslova dech pokud ho budete mít možnost poznat, tak jak jsem ho poznala já.

Když mě do Libanonu poprvé vzala moje kamarádka, tak jsem absolutně nevěděla, co od tohoto místa očekávat. Před tím jsem nikdy Middle East nenavštívila a o arabském světě jsem věděla pouze málo. Měla jsem tu možnost poznat skvělé lidi a Beirut v plné své kráse. Mě tato země ohromila hlavně z několika důvodů. Hlavní důvodem proč miluji toto hlavní město Libanonu, je rodina kterou jsem zde poznala a stali jsme se přáteli. Strašně mě ohromila jejich pohostinost a rodinná pouta mezi členy rodiny. Jsem velmi rodinný typ a ráda trávím čas se svojí rodinou. Proto mi je tohle velmi blízké a moc se mi líbí, když rodina drží pospolu. Jsem milovník života a ráda si ho užívám. Proto jeden z dalších důvodů proč I LOVE BEIRUT je že tady si ten týden užiji vždy na maximum se vším všudy. Je to město, které doslova žije a nabízí vám kompletně všechno na co si vzpomente!!! Neuvěřitelné noční kluby , top restaurace, servis (služby pro lidi jsou tady na jedničku) , krásny styl oblékaní, módu, shopping, slunce, moře. Další důvody proč jet právě sem na dovolenou uvidíte po shlednutí mých fotografií….

IMG_7839

Hlavní město Libanonu leží u pobřeží středozemního moře.

IMG_2327

Mešita Mohammad Al-Amin leží v centru Beirutu.

IMG_1791

IMG_5712

Tak a právě jsme se dostali do našeho apartmentu a dovolená může začít. Na zdraví :-)

IMG_7894

Pocházím z Brna, takže jsem viděla už mnoho krásných ohňostrojů. Jak na Špilberku nebo na Brněnské přehradě. Musím vám ale říct, že to co jsem viděla zde na zahajení letní sezóny bylo něco neuvěřitelného. Slovy se to bohužel nedá popsat. MUST SEE :-) 

IMG_5359

IMG_2343

IMG_7855 IMG_7857

Libanonskou kuchyni mám opravdu moc ráda. Je velmi zdravá a rozmanitá. Základem kuchyně je zelenina, saláty, humus, pita chléb, ryby na různé způsoby, masa taktéž, které se podávají ve formě tzv. mezze. Mezze jsou malé porce od předkrmů (saláty, pasty, ryby, masa, brambory) na malých talířcích až po grilované maso a ovoce. Já jsem si hlavně oblíbila Humus ( the best mají v restauraci AL – Hlabi ), salát Taboule, avokádový shake, ovoce a spousty dalšího ( kdybych to měla všechno vypisovat, tak tento post budete číst do rána :-) ). Každé restaurace kterou jsem zde navštívila byla výborná!!! Ať vyzkoušíte Italské, Francouzské, Libanonské či Sushi restaurace. Já jsem na jídlo velký kritik, ale musím konstatovat, že gastronomie je tady na vysoké úrovni!!!  Libanonci všeobecně rádi jedí a stolování si opravdu užívají, proto zde najdete mnoho kvalitních restaurací všeho druhu. Třeba u nedělního oběda s přateli a rodinou jsou schopni strávit i třeba celé odpoledne.

s IMG_5858

IMG_5854

 

IMG_5868

Noční život v Beirutu je absolutně bezkonkurenčnní. Přemýšlela jsem, jakto že je zde tolik skvělých klubů, které jsou pořád našlápnuté:-). Hlavní podstata je v lidech. Libanonci milují zábavu a rádi si užívají. Můj nejoblíbenější klub je určitě SKYBAR.

IMG_8264_Fotor_Collage

Pokud vyrazíte do klubů, jako je SKYBAR nebo White. Z 95% uvidíte holky v krásných, luxusních a sexy šatech. Všechny jsou do detailu vyladěné. Poprvé když jsem viděla styl a krásu Libanonek, tak jsem z nich nemohla spustit oči. Jsou velmi výrazné, většinou brunetky, mají husté vlasy a vetšinou velké rty. Některé jsou až možná moc vyumělkované. Plastic se tady holky totiž nebojí :-)


IMG_5481

IMG_8037

Tohle je moje oblíbená značka plavek. Podívejte se na MIKOH. Miluji všechny, ale jsou strašně težko k sehnání. Ve většině případů sold out. Já měla štěstí, že jsem na ně narazila v Los Angeles. 

IMG_8036

IMG_8079

Na co se vždy opravdu těším je plavba po moři. To je prostě něco úžasného. Moře, hudba, nádherný výhled, slunce a super přátelé!!!!Co víc si přát :-)

IMG_8123

IMG_8187

Pár delfínů jsem už viděla, ale elektrického fakt nikdy :-). Proto jsem to musela ihned vyzkoušet a musím říct, že to bylo super!!!

IMG_8194

Je tady spousty nádherných resortů a pláží, kde máte krásné restaurace, bazény, různé vip místa. Můžete si zde třeba pronajmout na celý den svůj malý domeček s vihřívkou, kde máte  svoje soukromý. Krásný resort je Edde Sands.

IMG_5587

IMG_5588

IMG_8253

Sky bar  je pro mě the best club, který jsem kdy viděla. Hrají zde skvělí DJ, úžasná atmosféra, styl, nádherní lidé , kteří jsou vyladění do posledního detailu, všichni se skvěle baví, tancují, užívají pohledu na moře a večerní oblohu. Moc mě baví začatek večera, kdy se club začíná pomalu rozjíždět. Hrají zde takový pohodvý house. Zažila jsem zde nezapomenutelné párty. Minulý rok v létě zde vystupoval Akon a já měla to štěstí, že jsem tam byla. Byla to pecka. Pokaždé když se vrátím z Beirutu, tak mám problém jít někam v Čechach do clubu. Ráda totiž tancuji a u nás to moc nefrčí. Přála bych si, aby se jednou v Praze otevřel taky nějaký pěkný club, kam budeme moci jít v krásných šatech a dobře si zatančit.sky

IMG_2318

Upřímně Beirut není moc přizpůsoben k běhání nebo jízdě na kole. Proto mě zarazilo, když nás kamarád vzal na projíždku po centru. Jeli jsem skrze centrum, kde jsme dýchali smog a snažili se nesrazit s autami. Poté co jsem vyjeli z centra jsem se dostali na cestu kolem moře, která vedla až k této známe skále Pigeon Rock v Raouche. Tady jsme si počkali na překrásný západ slunce. Po hodinové cestě sem jsme potkali pár nadšených běžců, ale 4 holky na kole opravdu ne:-).

IMG_8414

IMG_8425_Fotor_Coll

White club mě nejvíce baví ve středu, kdy hrají Hip Hop a R&B. Kolem půlnoci každý dostane kšiltovku YOLO (you only live once). Někdo si jí nasadí někdo ne :-). Vzhledem k tomu, že YOLO je můj oblíbený citát a snažím se podle toho žít, tak si jí na hlavu pokaždé nasadím!

IMG_5699

Tak jsme si to zase užily a můžeme se těšit na další Beirut :-))

IMG_8049

IMG_8327

Bikini: MIKOH ( my fav )

PS: Všem doporučuji alespoň jednou v životě tohle úžasné město navštívit. Já si ho zamilovala od první návštěvy a milovat vždy budu…Tento travel post patří všem mým přátelům z Beirutu. Oni mají velký podíl na tom, že se to stalo mojí nejoblíbenější destinací a pokaždé když odjíždím mám slzy na tváři. Miluju vás FOREVER!!!

With love for Beirut

I want to inspire you because you are inspiring me

WITH LOVE

 

RECENT POSTS