Home Travel ELBA

ELBA

28.6.2016 9 comments

Ani nevíte, jakou mám radost, že vám můžu po delší pauze opět popsat své poslední zážitky z cesty a ukázat fotky, které nejsou z Česka./Ne, že by tu nebylo nic hezkého k focení…/ Jsem happy, že mám možnost představit zas nové místo a přidat do mých TRAVEL POST další “zářez” v podobě týdenního pobytu na ELBĚ. A pochlubit se novou zkušeností – horolezectvím u LAGO DI GARDA / Arco.

IMG_3184

Náš trip byl výjimečný v mnoha směrech. A hlavně – bylo to naše první společné cestování, Kubíček poprvé opustil hranice České republiky. Popravdě, ani jsem se toho moc neobávala…a tušila jsem správně. Byla to pohoda a Kubík to zvládl na jedničku. Horší byly mé pocity, když mi ho bylo líto, že sedí tak dlouho v autosedačce a podobně…Ale o tom bude zvláštní post, kde vám dám tipy, co určitě mít sebou, když cestujete s miminkem, na co myslet dopředu.

Tak, pojďte nahlédnout blíže.

Naše první společná dovolená začala odjezdem na noc a Kubíček cestu komplet celou prospal. Probudil se až u našeho prvního záchytného bodu a tím byl hotel OMNIA u outletu…Opravdu to vydržel až tam a probudil se kousek před hotelem. Neuvěřitelné. Proto všem doporučuji jezdit na noc.( Při zpáteční cestě jsme vyjížděli kolem 16:00 a taková pohoda to už nebyla.) V hotelu jsme se všichni vyspali do růžova, zašli jsme se mrknout do outletu a tam jsme čekali na přátele. Outlet v Noventa di Piave je určitě jeden z nejlepších, který jsem kdy navštívila….A věřte, navštívila jsem jich hodně. V mém oblíbeném obchodě Zadig & Voltaire jsem pár kousků ulovila :-).

IMG_2294

IMG_3141

IMG_2744

Jeli jsme ( parta přátel – 20 lidí, z toho 7 dětí:-)) do této krásné vily s neuvěřitelným výhledem. Ptali jste se mě hodně na kontakt a kde se vila nachází, tak vše najdete ZDE.

Dovolenou na ELBĚ, kde žil NAPOLEON 9 měsíců v nuceném exilu, jsme pojali všichni pohodově a v klidu. Jeli jsme tam na 6 dní, takže byli všichni rádi, že odpočíváme a válíme se u vilky, ke které patřil bazén a pláž. Pravda, Elbu jsme nijak moc neprocestovali, až na dva výlety do centra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3100

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Centrum Elby není nic moc….Ne, že by nebylo pěkné, ale neobjevila jsem nic, co by mi vyrazilo dech. Můj první dojem byl, že je tu plno krásných restaurací. První večer jsme zašli do restaurace BRITTA, která nám byla doporučena a jídlo bylo dobré. Je to nejhezčí restaurace z těch, na které jsme narazili. V Itálii ráda chodím do obyčejných / domácích restaurací, které opravdu fancy nejsou, ale tady jsme asi měli špatnou ruku při výběru. V jedné takové jsme další den měli z jídla opravdu nehezký zážitek. Což se mi v Itálii moc často nestává. Na náměstíčku ovšem mají snad tu nej zmrzlinu, jakou jsem kdy jedla. Žádný odchod z města se neobešel bez zastávky u zmrzlináře :-). Z naší vilky jsme to měli do centra příjemnou procházkou kolem 30 minut. Super bylo, že na Elbě asi ještě nepropukla sezóna a všude bylo málo lidí.

To bylo snad poprvé, co jsem na dovolené nikde nic neprozkoumávala, ale tak jsme to plánovali ( Kubíčkova přítomnost pozměnila mnohé…) Jela jsem si opravdu odpočinout od běžné denodenní rutiny, ze které jsem byla už hodně unavená a cítila jsem nedostatek energie.

IMG_3124

IMG_3125

IMG_3362

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3144

Výhled, který jsem měla před očima už při vstávání, během snídaně či oběda i při lenošení u moře, ten byl k nezaplacení. Soustředilo se do něj všechno krásné. Elba pro mě bude navždycky spojena hlavně s tímto obrázkem, kterého jsem se nemohla nabažit. Tady jsem viděla ten úplně nejkrásnější východ slunce ( můžete vidět na obrázku – není to nijak upravované ). Opravdu to byl neuvěřitelný zážitek.

IMG_2551

Celkový dojem z pobytu na ostrově Elba – paráda. Velkou roli samozřejmě sehrály příjemné okolnosti, jako super parta lidí, báječná zábava, první dovolená s Kubíčkem a velký relax. Moje očekávání bylo naplněno. Jsem ráda, že jsem toto místo viděla, ale nevím, jestli bych se právě sem chtěla vrátit. Městečko pro mne nějak postrádalo atmosféru. Ale každý to máme jinak…Každopádně zde bylo jedno z nejhezčích moří v Itálii. Moře bylo naprosto dokonalé.

IMG_2583

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_2480

Dovolenou jsme zvládli a můžeme si jako rodinka odškrtnout na mapě naši první destinaci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3212

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3180

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na ELBU se cestuje ( pochopitelně) trajektem. Zhruba 45 minut a jste tam.Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Gardě v městečku ARCO, kde byla právě moje mamka. Přiela tam zdolávat skály….A já tak měl možnost to poprvé zkusit. Mám dojem, že to bude další ze sportů, kterému podlehnu. Městečko ARCO bylo kouzelné a jeho atmosféra úžasná. Toto město je vyloženě připravené a zaměřené na ty, co touží lézt po skalách. Je to cítit ze všech stran. Sem se nejspíš budu chtít vrátit ještě několikrátkrát. První skála pokořena…..! Je to ale pěkná makačka.

IMG_3213

IMG_3230

IMG_3238

IMG_3353

Hned po tomto postu přijde ještě jeho 2.část. To aby toho nebylo na vás najednou moc :-)! Bude o tom, jaké to bylo cestovat s miminkem, co všechno určitě s sebou vzít, s čím počítat a na co být připraveni…..

Například – mít několik miminkovských krémů, alespoň na 3 místech, abyste nemuseli lítat pořád sem a tam- KOČÁREK / PŘEBALOVACÍ TAŠTIČKA / POKOJ … A pozor! O dovolené jsem všechen krémík pro miminka spotřebovala a teď zkouším nový. Jsem zvědavá, jestli budeme s malinkým spokojeni stejně, jako se skvělým Bepanthenem!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kdo z vás byl na Elbě, jaké pocity ve vás toto místo vyvolalo?

PS.: Mějte se hezky….Niv víc, nic míň….:-). KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVEPEACE

 

 

 

Elite Bloggers – Content Marketing

RECENT POSTS