Home BK style Let’s do wonderful…

Let’s do wonderful…

16.6.2015 14 comments

Už dopředu hlásím, že jsem se dnes trochu rozepsala. I tak doufám, že vás ten obsáhlý text neotráví, přelouskáte to všechno a že mi pak zanecháte nějakou vaši odezvu :-)

Dnes jsem se probouzela do nádherného rána, už od prvního otevření očí jsem měla pocit nadšení z nového dne. Prostě fajn pocit. Navíc jsem nafotila krásné fotky s fotografem Lubomírem  v úžasných mikinách, a tak se zrodil nápad – propojit je s novým článek a se zajímavými citacemi.

LET’S DO WONDERFUL – tak ať je ten váš den WONDERFUL!!!!

_DSC1302

Už víte, že jdu někdy v článcích trochu do hloubky a ráda se nad věcmi zamýšlím. Dnes tomu nebude jinak. Proč?? No za prvé, donutily mě k tomu tyto dvě mikiny a domnívám se, že v tom tkví nějaké jejich kouzlo. Mám všeobecně ráda věci, lidi, situace, zkušenosti, která mě nutí přemýšlet, polemizovat, vytvořit si nějaký názor a vzít si z toho poučení. A ještě mám opravdu ráda trička, mikiny s COOL nápisy, které mají nějaký význam. Poselství. Byť ten význam můžete znát jenom vy. Ale když už něco takového nosíte, prosím, ať víte, co nosíte!!!

_DSC1306

DO WHAT YOU LOVE – Dělej co máš rád!!! A děláš?

Kolikrát v životě jste se zamysleli, kdy vlastně děláte to, co máte rádi? Upřímně??? Já mnohokrát a celý život se snažím dělat hlavně to, co mě těší a neustále na tom pracuji. Nemyslím tím jen práci, ale veškeré běžné dění ve vašem životě. Stýkáte se s lidmi, co máte opravdu rádi, jíte jídlo, co máte rádi, užíváte si zábavy tak, jak to máte rádi vy a děláte práci kterou máte rádi?

_DSC1294

Představte si, jak je život krátký…Když člověk dělá něco, co rád nemá, co ho neuspokojuje nebo dokonce trápí, jenom plýtvá energií, časem, je nespokojený, narůstá stres a celkově špatný pocit ze života. Vím, že ne vždy a ve všem máme možnost dělat to, co nás opravdu naplňuje, ale každý z nás bychom se měli alespoň snažit. Aby to, co nás dělá šťastnými a máme rádi, bylo v převaze!! A věci, jež nás tolik nebaví, postupně ze svého života vytěsňovat. Nemám snad pravdu? Troufám si říct, že 100%. Je to sen a cíl každého člověka. Dělat to, co chce, milovat to a být šťastný. Někdo chytrý řekl, že ” když už nemůžu dělat to, co mám rád, budu mít rád to, co dělám “….i to se dá zkusit.

_DSC1269

Někdy mě až děsí, jak jsou nějaké věci nastolené ? Člověk musí to a to, protože je to správné. Kde je definice správné? Kdo nám určuje pravidla jak žít? PŘÍKLAD: Proč bychom měli mít na škole samé jedničky a pokud je nemáme, je doma peklo? Rodiče a lidé kolem vás si pak myslí, že jste hloupí či flákači. Ale ono vás dané téma třeba nebaví, nemáte na ní buňky nebo máte rodinné starosti. Možná je pro vás v životě připraveno něco úplně jiného, co vás zajímá víc, než počítat slovní úlohy. Jsou tu nějaká pravidla podle, kterých musíme jít a očekává se to od nás. Já sama mám ze školy trauma. Vždy mě stresovala hodnocení známek, postavit se před třídu a mluvit….

Od malička jsem hodně svobodomyslný člověk a tak se snažím i žít. Nechci, aby mi někdo něco diktoval. Chci dělat věci svobodně, jsem-li o jejich správnosti přesvědčená. A ne jen přijímat dogmata, že takto je to správně a tak musíš… Samozřejmě, že se musíme všichni trochu podřizovat, bez toho by to asi ani nešlo, ale nebýt jen loutka, která životem proplouvá po vyjetých kolejích. Chtějte se stát osobností, která něco ovlivňuje, něco zanechává a třeba i mění! Nebo se vám nechce? Jste na to pohodlní? Jak se na to díváte vy??

_DSC1286

_DSC1310

Slovo PRAVDILO nemám ráda. Protože to z velké části nejsou moje pravidla. Někdo je prostě nastavil a očekává, že se jimi budou ostatní řídit. Pravda, některá pravidla lze přijmout za vlastní, pokud se s nimi ztotožníme. Snažme se ale tvořit i svá kritéria, ať máme život šťastnější a spokojenější. Je tady mnoho cest, které vedou ke štěstí….

_DSC1281

Tento citát na tričku je velmi zajímavý ….
“We convince ourselves that life will be better after we get married, have a baby, then we are frustrated that the kids aren’t old enough and well be. That if your vocabulary is limited your chances of success are limited. The class“

Přesvědčujeme sami sebe, že život bude lepší, když se provdáme, budeme mít baby, pak jsme frustrovaní, že děti nejsou dost vyspělé, jak by měla být. A že pokud vaše slovní zásoba je omezena vaše šance na úspěch jsou omezené…
A co představa, že svatba a dítě je to, co musí každý v životě mít a jen pak bude šťastný a naplněný ?

Myslím si, že je to v životě velmi důležité. Ale jen v případně, že potkáte toho pravého muže/ženu, jste připraveni mít dítě a žít už ne jen pro sebe, ale rozdělit tu lásku do dalších srdcí. A to si myslím, že není vůbec jednoduché…koneckonců, kolik je tady rozvodů??? Proto bych tomuto rozhodnutí přikládala velkou váhu.

_DSC1271

_DSC1293

V životě je přeci mnoho dalších možností, jak být šťastný a naplněný i před tím, než nalezneme správného partnera se kterým vytvoříme další život. Příklad – otevřely se například hranice a my můžeme začít cestovat, objevovat a poznávat svět a lidi v něm. I to je něco úžasného.

_DSC1299 _DSC1319

Závěrem této úvahy chci říct, že každý člověk je individuální bytost se svými osobními touhami a představami, každý z nás svůj život vidí jinak. Proto nikdy nehodnoťme ostatní kolem vás…proč, co a jak dělají, proč žijí, jak žijí …a hlavně se zamyslete nad tím, jak žijeme my sami. Ono to “zametání před svým prahem” má něco do sebe.

_DSC1288

Nikdo jsme se nenarodili proto, abychom byli perfektní, ale proto, abychom byli opravdoví. Takoví, jací skutečně jsme. Nenechme se zbytečně ovlivňovat a vždy se snažme strávit nějaký čas sami ze sebou a nalézat odpovědi sami v sobě. Pak budeme o mnoho spokojenější a vnitřně silnější…

_DSC1303

Photo by Lubomír Buchta

Sweatshirt: Mary Fashion

Jeans: New Yorker / BK ESHOP

Shoes: Brunetie

Sunglasses: Dior

PS.: Mám Vás moc ráda. PEACE. KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

 

RECENT POSTS

14 comments

Jana 16.6.2015 at 16:19

Ahoj Baru, tyto tvoje úvahy mám moc ráda. Absolutně si mě opět dostala. Souhlasím s tebou ve všem co píšeš. Jsi úžasná a chytrá ženská. Děkuju za tvůj blog

JANA

Reply
BKBlog 17.6.2015 at 11:17

Ahoj Janičko, to je komplimentů, úplně se červenám. Děkuju moc

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Nikol 16.6.2015 at 18:38

Baru, tyhle dlouhe a úvahové články mam na tvém blogu snad ze vsech nejradeji. Vzdy me donutí se nad tim všim zamyslet a podívát se na veci zase z jiného úhlu pohledu a nejvic mě na tesi to, ze se těmito tématy nezabývam jen já :). Podle mě je hodně důležité, aby lide o tom alespoň četli a dostalo se jim to do podvědomí, nebo se nad tim prave třeba jenom zamysleli. Já osobně si myslim, ze v životě je nejdůležitější štěstí, na kterém je nejkrásnější to, ze každého člověka činí šťastným neco jiného :). Pro nekoho je to prace, pro jiného rodina, atd. Co se tyče okolí a společnosti, kterou jsme bohuzel hodně ovlivněni, tak by si kazdy clovek měl uvědomit, ze se narodil jako original a měl by zit naplněny zivot a uzivat si kazdy okamžik. Neumím si ani představit jak by na světe bylo krasne, kdyby se vsichni soustředily jen na sami na sebe a své vlastní životy a cíle a nestarali se a nesoudili ostatní :). Já asi nikdy nevyrostu ze své “naivity” a viry v to, ze jednou prave k tomu vsichni dospějeme a ve světe nastane rovnoprávnost, spravedlnost a mír. Děkuji Baru, ze píšeš tyto úvahové a velice motivační články! <3

Reply
BKBlog 17.6.2015 at 11:18

Ahojky Niki, děkuju moc za tvůj super komentář, který jistě bude inspirací také pro mnohé…Já děkuju tobě, že mám takovou úžasnou čtenářku. Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Andy 16.6.2015 at 18:41

Absolutně nejlepší post, který jsem tady na blogu četla. Souhlasím s tím, že život je jen o nás samotných a záleží jen na nás jak se k věcem postavíme.

Reply
BKBlog 17.6.2015 at 11:16

Ahojky Andy, to mě těší!!! DOufám, že zase brzy napíšu nějaký post, který tě takto zaujme. Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Majla 17.6.2015 at 12:43

Ahojky, děkuju moc za skvělý článek a opět úžasné fotky. Prostě ti to všude jako vždy strašně sekne :) Já se řídím tím, že svůj život chci žít a prožít, ne jen přežít. Občas mám kolem sebe lidi, že pořád na něco nadávají a něco se jim nelíbí, ale měli by si uvědomit hlavní věci v životě, že nejsou nemocní, mají kompletní rodinu apod. Snažím se ve všem hledat pozitiva, i když to nejde vždy, ale svůj život miluju a snažím se žít tak, jak chci já a co mě naplňuje a ne se řídit tím co na to řeknou ostatní apod. Pro mě je důležitá rodina a moji přátelé. Nedávno jsem se vdala, takže ještě mám v sobě ten nádherný pocit štěstí a euforie a doufám, že mě to bude držet dlouho. Našla jsem svou životní lásku a doufám, že je to navěky. Prostě cítím, že ten člověk ke mě patří a jsem ráda, že jsme se v tomhle bláznivém světe dokázali najít :)
Moc Ti fandím Baru a jen pokračuj v tom, co děláš, protože jsi v tom nejlepší! ;) Děkuju a krásný den :-*

Reply
BKBlog 18.6.2015 at 16:21

Ahojky Majli, děkuji ti opět za milý komentář, který mě pohladil po srdíčku. Jsi moje krev!!! Jsem moc ráda, že máš takový pohled na svět…A uvidíš, že se ti to bude jen v dobré obracet a obrací :-). Přeji ti jen to nekrásnější ve společné cestě manželství. Ještě jednou moc děkuji a doufám, že tě jednou poznám osobně. Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Imperfect woman 17.6.2015 at 13:25

Pekný outfit a super fotky :-) Michaela
http://www.imperfect-woman.com

Reply
BKBlog 18.6.2015 at 16:17

Ahojky Míšo, děkuji moc. Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
BKBlog 18.6.2015 at 16:24

Milá Verčo, jestli jsou to pro tebe kecy…tak to mě mrzí, protože pro mě nejsou a něco znamenají!!! A naštěstí podle reakcí pro ostatní také. Škoda, že jsi v tom nenašla mojí myšlenku…Měj se krásně

BKBLog

WITH LOVE

Reply
Verča 18.6.2015 at 10:57

podle mě jsou to teda kecy plný prázdnejch frází

Reply
Lucie 22.6.2015 at 11:26

A ještě by mě zajímaly tyto naušnice, moc děkuji !

Reply
BKBlog 22.6.2015 at 12:00 Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.