Home BK style Blog a Reklama…???

Blog a Reklama…???

28.1.2016 17 comments

Ahojky, protože mi na poslední článek kdosi napsal, že obsahuje reklamu – neboli, že tam vidí reklamu na určité produkty, chci se k tomu tady trochu vyjádřit a uvést věci na pravou míru. Řekla jsem si, že je to dobré téma a hned sedla za počítač. Takže – dnes to bude taková menší úvahu o reklamách na blogu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každý čtenář, který čte daný blog ( budeme se bavit konkrétně o mém blogu ) si musí položit otázku, proč jej čte, proč na něj chodí… Buď proto, že ho baví moje články, outfity, můj životní styl, zajímají ho věci, které používám a nosím, moje cestování, místa, jež navštěvuji, kam ráda chodím a co doporučuji apod. A to ho baví a je mu to blízké. Pak jsou další, kteří sem přijdou ze zvědavosti. Poslední skupina – HATERS, sem chodí hlavně proto, že je nějakým způsobem irituji, dráždím a snaží se na všem najít něco špatného a podezřelého. Těch mi je líto.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můj blog jsem já a nikdy bych tu neprezentovala něco, co osobně nepoužívám ( nebo jsem alespoň nevyzkoušela ), nenosím ( I outfity která vidíte jsou z reálného žviota. Nejsou stylizované pouze na fotku na blog – to vše nosím a tak mě můžetei  kdekoliv potkat ), to bych nikdy udělat nedokázala, je to proti mé povaze. Kdo mě čte od začátku, ten to jistě ví a musí cítit, že to je pravda. A vždy o všem napíši to co si myslím.

Na druhou stranu – musíte chápat a i trochu ctít mojí práci. Musíte pochopit, jak blogy fungují. Ano, součástí blogu je i nějaká ta reklama. Firmy dobře ví, že naše sledovanost může být pro určitě cílové skupiny také nejlepším marketingovým nástrojem. A proč bychom se tomu my – blogeři měli bránit? Ba naopak, je to pro nás motivací, nutí nás to více pracovat, přemýšlet, vylepšovat různé designové záležitosti, fotografie, atd. A to vše nás stojí krom času také peníze… a ty někde brát potřebujeme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Snažím se držet si svoji úroveň a chci, aby blog byl o mně. Aby byl zkrátka autentický. Nemám problém se zmínit nebo napsat o místech či produktech, jež absolutně nemají s reklamou nic společného. Píšu o nich, protože mě to baví a chci vás s nimi seznámit.

Další věcí ale je /a kdo blogovaní bere vážně, tak to ví /, že nás reklama také živí. A proto zde prezentuji i firmy, které mi za reklamu zaplatí. Jsem ráda, že jsem se s blogem dostala na takovou úroveň, že si můžu dovolit za svoji práci brát peníze. A věřte, stálo mě to nemalé usilí a hodně práce. Takže jsem ráda, že moje činnost má vývoj a jsem dnes v pozici, kdy toho takto mohu využít. Ale pokud je mezi vámi někdo, komu to vadí, tak vám můžu pouze doporučit , nechoďte sem!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mám naštěstí i takové skvělé čtenáře, kteří tohle na blogu moc neřeší a věří v mojí upřímnost a doporučení. Ale u posledního článku na téma BABY SHOWER se kdosi ( samozřejmě anonym ) měl potřebu ozvat, že obsahuje reklamu na Bepnthen a Medelu. Ještě to upřesním.. :-) .Bylo tam reklam mnohem více :-). Třeba na úžasnou firmu GREATMOMENTS.cz, která mi tu překrásnou BABY SHOWER uspořádala. A rozhodně si to zasloužila! Stejně tak jsem vám napsala o své svatbě a doporučovala firmy, se kterými jsem nikdy před tím nespolupracovala. Chtěla jsem vám o nich povědět, protože to bylo THE BEST. Jak už jsem řekla, nikdy bych nepsala v superlativech o něčem, co mi nevyhovuje, nenosím, nemám s tím dobrou zkušenost. Moje info se může hodit takovým mým čtenářům, kteří mají stejný pohled na život a rádi by vyzkoušeli opravdu dobré věci, produkty či služby mnou už prověřených firem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nemyslím si, že normálnímu – běžnému čtenáři vadí reklama na blogu. Konečně – reklamy jsou, kam se podíváte. Jenže, bohužel, najde se i pár jedinců, kterým vadí, že něco dostanu jakoby “ZADARMO“. Zkuste to, prosím, brát pozitivně. Vždyť kdybych to neprezentovala, nikdy byste se třeba o mnoha novinkách a zajímavých produktech ani nedozvěděli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže s mojí největší upřímností k vám… ANO, na mém blogu se nacházejí reklamy. Pokud to někomu vadí, má s tím problém, ať se tedy pokusí najít blogy bez ní….Jsou takové? A nezapomeňte – je reklama a reklama….Sama nemám ráda blogy, kde je prvoplánově jen reklama a bloggerka je schopna za jeden gratis šampón vychválit jej do nebe, přičemž ho ani “nepoužila”…

COAT: ZARA

TOP: VINTAGE 

JEANS: H&M :-)

SCARF: Zadig & Voltaire

BOOTS: Paolin Boutique

HANDBAG: Celine

SUNGLASSES: Ray-Ban ( Optique.cz – právě probíhá sleve 20 % )

HAT: MDMA Fashion

PS.: No a co říkáte na outfit? Libí se vám? Ještě vás ty moje těhu – černé kalhoty neomrzely? Ještě to se mnou budete muset chvíli vydržet….Ale brzy jim řeknu BYE BYE. Být v těhotenství kreativní… co se týče oblékání, je pěkná dřina. KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

17 comments

Eva 28.1.2016 at 8:59

Tohle je casto probirane tema, ale ja na reklame nic nevidim! Pokud si samozrejme blogerka stoji za svym a opravdu presentuje veci, ktere se ji libi a nebo popripade rekne pravdu pokud ji produkt nesedi. Ja vetsinu spolupraci odmitam, protoze se produkty ke me zkratka nehodi! Bohuzel ne vsichni to vidi stejne jako ja, casto si vsimam, ze na blozich ctenari kritizuji atd… No a co? Ja nevidim nic na tom, kdyz blogeri delaji reklamu. Stejne ji delame at chceme ci nechceme, protoze spousta mych outfitu jsou veci, ktere jsem si normalne koupila a reknu odkud ty veci jsou. Hezky den. Eva

Reply
Nikola R. 28.1.2016 at 10:38

Ahoj Barčo,

díky tvým tipům z “reklam” mám úžasnou vůni v autě a ráda snídám tebou doporučené müsli…není na tom nic špatnýho:)

Reply
saša 28.1.2016 at 11:10

sluší ti to moc, ten šátek jsi kupovala online? kolik prosím stál? je skvělej.

Reply
BKBlog 31.1.2016 at 18:10

Ahojky, kupovala jsem ho v Římě, cenus si nepamatuji :-(.

BKBLog

WITH lOVE

Reply
Ivona 28.1.2016 at 11:24

Ahoj Barčo,

nejdřív Ti chci moc poblahopřát k očekávanému miminku :-) Tvůj blog jsem objevila asi před rokem a protože těch blogů sleduju hodně, úplně jsem na něj zapomněla a až teď kdy byl zmíněn na módním pekle jsem se sem vrátila :-) Musím říci že z Tvého blogu čiší opravdu úžasný optimismus, je tu spousta inspirace a také se mi moc líbí že to není jen o módě také o cestování, jídle, dekoru a podobně :-) Projela jsem jej celý a trvalo mi to pár hodin a opravdu klobouk dolů jak úžasný blog jsi dokázala vytvořit :-) Přeji Ti moc štěstí a radosti, a také ať Tvůj blog nadále získává další čtenáře a rozdává dobrou náladu tak jako mně. I na dálku je vidět, jak moc Tě to baví a stále na svém blogu pracuješ. Každý post je jiný, ne jen křečovité pózovaní na jednom místě tak jako některé blogerky. Tak tedy už se těším na další post :-) A ještě k tématu, abych nebyla off topic, mně reklamy na blozích nevadí, zkrátka si vezmu z každého blogu to “své” a reklamy v jakékoliv podobě mě nijak neiritují.

Reply
Rose Tascher 28.1.2016 at 11:43

Ahoj Baru. Musím říct, že ten minulý článek jsem četla a absolutně mi nedošlo, že obsahuje nějaké reklamy! Protože jsem to brala přesně, jak píšeš – je to něco z tvého života, ten den sis prožila, určití lidé ti jej zajistili, tak pro ty lidi nezmínit, když si dali tolik práce?? Hltala jsem každé slovo a obdivovala každou fotku a spíše by mě zamrzelo, kdy jsi všechny firmy a značky nezmínila – zejm. proto, že hodně čtenářek to jistě ocení, zvlášť při článku o BS, který u nás není nijak známý a my všichni se díky tobě můžeme inspirovat a obrátit se na správné lidi.
Takže, DĚKUJI ZA VŠECHNY TVÉ ČLÁNKY, ať už s reklamou nebo bez :)

Reply
Nikol 28.1.2016 at 15:51

Baruško! Já osobně si myslím, že na reklamě neni nic špatného, pokud je v nějakých mezích. Co se tyče reklam konkrétně na Tvém blogu, nemám s nimi žádný problem a verim, ze nejsem jediná. Kdo s nimi má problem, je to jen a jen jeho problem. Puntík. Tečka. Barusko, co se tyče Tvého posledního článku o BABY SHOWER, tak ten byl podle mě jeden z nejkrásnější o Tvém těhotenství. Za mě dokonalost. Já jsem o něčem takovém vubec netušila a už ted vim, že jednou v budoucnu, dalekém budoucnu až budu nastávající maminka bude chtít také BABY SHOWER. A vim, ze si vzpomenu na Tebe a Tvoji inspiraci. Verim, že jsi takto inspirovala spousty budoucích maminek. A za to Ti dekuji <3 A reklama? Co je na tom. Pokud je to neco tak krásného a inspirativního jako prave BABY SHOWER jen blázen v tom vidí problem…

Reply
Andrejak diary 28.1.2016 at 19:22

Naprosto přesně napsáno. Taky jsem o BABY SHOWER vůbec netušila a dost mě to zaujalo. Navíc byl článek plný krásných fotek, takže reklama nereklama, nakonec z toho byl úžasný inspirativní článek.

Reply
Eva 28.1.2016 at 19:06

Ahoj Barčo,
proti reklamám (zkušenostem a doporučením), které tady prezentuješ Ty, vůbec nic nemám. Díky jednomu Tvému článku jsem objevila skvělou zubní pastu, která mi vyhovuje jako žádná jiná předtím.
A blog přeci je od toho, aby ta daná osoba, která ho píše, řekla své zkušenosti s danou věcí, firmou… čímkoliv. Ať už pozitivní nebo negativní. Pro spoustu lidí to může být posléze dobrá inspirace, rada.
A když mě něco nezajímá, tak to nečtu. Jednoduché. Tím se vyhnu i případným reklamám, které někoho můžou iritovat.
Ale upřimně každý musí uznat, že i ve svém životě se v některých (mnoha) věcech řídí doporučením (tudíž reklamou) od někoho ze svých blízkých. Jen na blogu si to přečte mnohem více lidí. Ale rozdíl v tom není. A že za to blogerka dostane někdy i zaplaceno, ok. Každý má možnost si to vyzkoušet a zamakat na sobě tak, aby to taky tak mohl mít.

Každopádně Ti fandím a doufám, že Tě blogování bude pořád tak bavit :-)

Reply
Míša R. 28.1.2016 at 21:55

Ahoj Barčo,
děkuji za hodně upřímný článek – je vidět, že opravdu umíš říkat věci na rovinu – tak jako já – a proto Tě tak ráda čtu :-). Apropos, kdy máš termín? Pořád čekám, kdy už bude post “Jakoubek je mezi námi” :-)
Míša

Reply
Aneta 29.1.2016 at 6:25

U časopisu se nad reklamou (ať uz skrytou nebo normální) nepozastavuje nikdo. Zkusme Blogy brát jako internetovou verzi časopisu. Ja to tak dělám a je mi fajn :-). Děkuji za inspiraci k Isabel Marant botickam!

Reply
Saša B. 29.1.2016 at 11:04

Reklama? Je naprosto vsude a spoustu lidi to vubec nevnima a netusi. Ani ti, kteri hejtuji. Proste je to naprosto prirozene, neni to nic spatneho. Vzdyt to bys nemohla pochvalit/zkritizovat vubec nic, aby se nekdo neozval.
Haters jsou znamka toho, ze tvuj blog dosahl vyssi sledovanosti a popularity. Jsou to lide, kteri jsou schopni stourat od rana do vecera :) Spoustu blogerek to bohuzel musi uz nejakym zpusobem resit. Dulezite je, aby ses tim nenechala valcovat, rekla si, ze jsou to chudaci a sla dal s usmevem :)

Reply
Helča 29.1.2016 at 16:34

Ja sem chodim kvuli inspiraci v mode, cestovani a take se inspiruju k vyzkouseni bovych veci. Viz. laky Essie, interierove vune atd. atd. Jsem presvedcena o tvem dobrem vkusu a proto se rada necham reklamou od tebe ovlivnit;) takze diky za reklamy na tvem blogu!!!

Reply
BKBlog 31.1.2016 at 18:16

Ahojky Holky, vy jste mě tak strašně moc potěšily. Moc si vážím vašich slov a názoru. Je vidět, že mám ty nej nej čtenáře. Zasloužíte si to THE BEST a já se vám to pokusím neustále skrze blog předávat. Děkuju děkujuuuuuuu

Mějte se krsáně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Veronika Tázlerova 1.2.2016 at 6:08

Baru, krásně jsi to vystihla! Blog je práce a stojí mnoho úsilí a času, což si spousta lidí vůbec neuvědomuje… A to, že pak blog i vydělává, je jenom známka úspěchu, za kterým je schované VELKÉ úsilí!:)

http://www.stylishcoffee.cz

Reply
Karol 3.2.2016 at 12:13

Ahoj Barco,
ten prstynek na prave ruce… Je to prstynek nebo jen omotana gumicka? :) Kazdopadne, jestli je to prstynek, odkud ho mas? Nutne ho totiz potrebuju! :D
Diky za odpoved.
Karol

Reply
BKBlog 3.2.2016 at 20:19

Ahojky Karol, je to prstýnek, tady na něj máš odkaz http://www.jugarnspice.com/collections/rings/products/crystal-x-ring-white-gold . Měj se hezky

BKBlog

WITH LOVE

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.