Home BK People Adam Kotalík

Adam Kotalík

10.2.2016 8 comments

Prvním hostem v BK PEOPLE je – a tím i čestné 1.místo roku 2016 získává – jeden z mých nejbližších lidí. Moje rodina, můj kamarád, můj švagr. Možná vás napadá – proč někdo z rodiny a proč právě švagr?

Je mi velkou ctí vám tohoto člověka představit, protože je mému srdci hodně blízký. Ano, je to tak…. Za dobu, co jsem se do této rodinky “přifařila”, jsem poznala, jak moc může být manželův bratr mojí, ale i vaší inspirací :-).

Jsem moc vděčná, že máme tak hezký vztah a právě proto bych vám o něm chtěla napsat pár slov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adam je coby člověk hodně zvláštní, až neuvěřitelný…. Totálně všestranný :-). Člověk, který je /a nejen podle mne/ nadprůměrně inteligentní, což je také jeden ze zásadních faktorů, proč mě tak moc jako osoba baví. Mám totiž ráda chytré lidi a ráda z nich čerpám a učím se od nich. Prakticky v každém oboru, kterému se kdy věnoval, vynikal a dostal se nejvýš, kam on sám chtěl. Vtipné je, že z Adama necítím, že by byl nějaký šílený kariérista, ale vždycky každou svoji práci dělá na 150%. A je to určitě tím, že ho to strašně baví, že to prostě miluje. Neznám snad inspirativnější pohled na člověka, který o něčem mluví, dělá a tvoří s takovou vášní a zábavou, jako on.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adama bych nenazvala ani tak úspěšným byznysmenem, ale spíš člověkem, který je zapálený pro každou práci, kterou dělá. A to si myslím, že v dnešní době hodně lidem chybí….Mít rád svou práci a dokázat si ji vybrat tak, abych alespoň trochu dělal něco, co mě naplňuje a ne jen tam pouze docházel a přežíval od výplaty k výplatě.

Vystudovaný žurnalista, který vždy jede na maximum. Ať už to byla jeho éra mediálního manažera v projektech televize Nova SUPERSTAR, BIG BROTHER atd., jeho POLITICKÁ KARIÉRA – vrchní poradce ministra průmyslu Martina Kuby. Teď nově, asi ta nejzajímavější funkce  v oblasti sportu – GENERÁLNÍ ŘEDITEL fotbalového klubu AC Sparta PRAHA.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Asi snová práce každého kluka, který má rád sport. Musím uznat, že mě nepřestává překvapovat svou stálou zaťatostí a chutí zlepšovat situaci v tomto našem nejslavnějším fotbalovém klubu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adam a Aleš se podobají skoro jako vejce vejci, určitě na fotkách uvidíte, že podoba se nezapře :-). Jednou jsem tak přemýšlela, jak je úžasné a vlastně i trochu zázrak, že se jejich rodičům podařilo vychovat takové dva šikovné kluky. Co si budeme povídat, každá máma chce, aby její děti byly šťastné a úspěšné. Zkrátka, aby se v životě neztratily, našly a dělaly to, pro co jim bije srdce.

Tak to bylo ode mne a vy se teď nechte inspirovat rozhovorem…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

INTERVIEW

1. Jak by ses představil čtenářům BK Blogu?

Jako svobodomyslný člověk. Celkem konzervativní v názorech. V přiměřené míře sportovec. Sparťan. Rád cestující po světě. Milovník dobrého jídla a pití. Fanoušek českých filmů, ale i některých současných amerických seriálů. V zásadě celkem v pohodě kluk.:-)

2. BEAUTY – Jak pečuješ o svojí plet‘? Jakou používáš kosmetiku, parfém a jak relaxuješ?

Na kosmetiku moc nejsem, nepatřím mezi ty, co by trávili hodiny mezi regály v drogerii. Jsem poměrně konzervativní, takže třeba parfémy moc nestřídám. Vždycky mám nějakou zásobu klasického CK One a posledních pár let jsem věrný Gucci Guilty. Ale vyzkoušel jsem historicky i Armani Night, nebo JPG Le Male. Všechny bych s klidem doporučil.

3. SPORT/HEALTH – Jak se udržuješ v kondici? Oblíbený sport, účinná dieta a nějaká zdravá vychytávka?

Sportuju strašně rád, ale mám na to čím dál méně času. Když to jde, chodím běhat na pás, nebo šlapat na spinner. Ale potřebuju mít nad sebou nějaký bič, takže teď jsem si nechal od kondičního trenéra připravit tréninkový plán, tak jsem zvědav, jestli mě to donutí sportovat pravidelně. Jinak jsem od malička hrál hokej a tenis, později i fotbal, a s postupujícím věkem jsem přešel už spíš na golf.:-)

4. GASTRO – Jaká je tvoje oblíbená kuchyně ? Vaříš rád ? Tvůj gastronomický zážitek na který nemůžeš zapomenout? Tvoje tipy na oblíbené restaurace?

Nemám vyloženě jednu oblíbenou kuchyni, ale jídlo miluju, takže rád poznávám nové věci a zkouším zahraniční jídla. Takže ať je to italská, francouzská, indická, japonská, čínská, vždycky si tam najdu něco, co mě dostane.

Jako gastronomický zážitek se mi vybaví hlavně moje první návštěva Francie před víc než 20 lety, kde jsem poprvé viděl a ochutnal sýrové fondue a raclette. Z toho jsem byl tehdy u vytržení, protože něco takového jsem u nás do té doby nikdy neviděl. Z těch novějších zážitků pak určitě floridská sezóna stone crabs.

Pokud bych měl doporučit dobré restaurace při návštěvě Prahy, tak velmi dobrou zkušenost mám z restaurantu Kalina a nemůžu rozhodně opomenout Terasu U Zlaté studně. Pro návštěvníky Českých Budějovic pak jednoznačně Brio restaurant a také restauraci Krajinská 27. No a milovníci hamburgerů a fast foodů by rozhodně při cestě za oceán neměli minout řetězec Burgerfi, nebo Five Guys, to fakt stojí za to.:-)

5. STYLE – Co si vybavíš pod slovem styl? Tvůj nejoblíbenější návrhář? Kde rád nakupuješ, obchody u nás, ve světě, online obchody a jak by si popsal svůj styl? Na čem ulítáváš?

Pod slovem styl si vybavím kombinaci oblečení, která se navzájem doplňuje a působí jednotným dojmem. Každý se o styl asi snažíme, ale ne pokaždé to vyjde :-).

Moje oblíbená značka je rozhodně Armani Jeans, to je obchod, do které jdu vždycky nejdřív. Vzhledem k tomu, že poměrně dost cestuji po světě, tak se nákupům věnuji spíš v zahraničí. Vyhovují mi velká nákupní centra, kde je všechno hezky pohromadě, a čím dál víc nakupuji online. Výbornou zkušenost jsem v poslední době udělal se značkami All Saints a John Varvatos.

Nemám pocit, že bych na něčem ulítával, ale když se podívám do skříně, tak je jasné, že to jsou trička.:-)

6. TRAVEL – Jaký máš vztah k cestování? Máš oblíbené místo, město a nějakou vysněnou destinaci? Kam nám doporučíš určitě vycestovat?

Jako asi většina lidí cestuju rád a třeba létání mi nedělá problémy. Oblíbil jsem si americkou Floridu, kde je vlastně pořád teplo, nikdo nikam nespěchá, přitom jste v civilizaci, najdete tam vše od sportu, přes dobré jídlo, kulturu po nádhernou přírodu. V Evropě bych určitě doporučil italský kanton Švýcarska kolem Lugana, Bellinzony a Locarna. Je to místo, kde se typický švýcarský pořádek skvěle mísí s italskou ležérností. Místo, kam bych se chtěl podívat je asi Rio de Janeiro, ale dokázal bych jich vyjmenovat určitě nejmíň dalších deset.

7. Prozradíš nám na sebe nějakou osobní věc? (zlozvyk, talent, vlastnost, posedlost, slabost…)

Tak rozhodně mám slabost pro čokoládu. To je skoro až závislost. A pak mám také velkou slabost pro Starbucks. Z těch osobnějších vlastností bych asi zmínil, že pokud o něco opravdu stojím, tak umím být velmi trpělivý.

8. Jaký je tvůj životní sen? Co tě v životě nejvíce inspiruje?

Asi se nebudu lišit od většiny lidí, ale chtěl bych mít v životě spokojenou a zdravou rodinu, o kterou se budu schopen dobře postarat. Z těch vyloženě světských snů bych chtěl vidět co nejvíc míst a poznat co nejvíc věcí. Jestli mě něco v životě inspiruje, tak touha pořád poznávat něco nového a rozšiřovat si obzor. V podstatě bych chtěl asi všechno vědět, ale to je nesmysl.:-)

9. Co se ti vybaví pod mým oblíbeným mottem Y.O.L.O – You only live once ( žiješ jen jednou)

Na první dobrou se mi vybaví situace v baru, kdy se rozhoduješ, jestli jít domů, nebo ještě zůstat.:-) Ale vážně míněno to vnímám tak, že pokud je člověk přesvědčený, že má něco udělat, tak to nemá odkládat, ale udělat to, i když to někdy není snadné, ani příjemné. Žijeme jen jednou a žádný den, který jsme neprožili tak, jak jsme chtěli, se už nedá vrátit.

10. Co by si vzkázal čtenářům BK Blogu ?

Čtenářům BK blogu bych popřál, ať je tenhle blog baví, ať na něm vždycky najdou to, co očekávají, a BK Blogu přeju, ať se rodina jeho čtenářů neustále rozrůstá a je čím dál spokojenější. Hezký den všem!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adamovi bych chtěla moc poděkovat, že si hlavně udělal čas ( protože ho fakt MOC nemá ), nechal se nafotit ( protože mu to asi nebylo úplně nejpříjemnější :-)  ) a podpořil tak můj projekt BK PEOPLE. Moc si toho vážím.

 

PS.: Tak a teď jsem zvědavá na vaše reakce :-). Mně tento rozhovor vykouzlil úsměv na tváři a pár slz radosti… KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

 

RECENT POSTS