Home BK People Zuzana Stráská

Zuzana Stráská

22.5.2017 4 comments

Po dlouhé době jsem zde zpět s BK PEOPLE. Jsem za to nesmírně šťastná, povedlo se mi nahodit opět motor a najít si čas, protože jsem vybrala dalšího zajímavého člověka – další pro mne nesmírně inspirativní osobnost. A jsem přesvědčena, že ne jen pro mne. Proto jí bude patřit následující prostor….

BK PEOPLE jsem původně postovala každý měsíc…Ale vzhledem k mému místu bydliště, času, roli maminky a také obtížnému vyhledávání vhodných osobností, jsem si teď dala fakt načas. Doufám, že se na mě za to nezlobíte a oceníte moji upřímnou snahu, které se budu snažit držet i dál.

Zuzku jsem jako jednu z mála blondýnek a TOP modelek vždycky obdivovala. Hlavně pro její přirozený, nenucený a jednoduchý styl, který někdy okořeňuje bohémskými prvky, jež jsou mi tak blízké. Prostě Zuzka má svůj styl se kterým se narodila… a zkrátka to umí. Baví mě její přirozenost, její obrovské charisma, kterým /alespoň na mě/ působí. A i to, že má pod čepicí :-). Český rybníček je malý, ale i zde najdeme zajímavé a inspirativní osobnosti, byť se to může zdát těžké.

Kdo Zuzku vůbec nezná, seznámí se s ní v rozhovoru. Ale já vám samozřejmě prozradím ještě pár maličkostí navíc. A také to, co máme společné…

Zuzanka je Moravanka jako já a rovnou ze Zlína, proto nejspíš ty velké vzájemné sympatie. Holky z Moravy se nezapřou :-). Dále – je to takový “kluk“…. jako já…:-) Říká se, že nejlepší/cool holky jsou napůl kluci, tak nevím! Zúčastnila se soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, což jí vlastně odstartovalo kariéru. Zuzka je srdcem velký cestovatel a její práce ji v tomto šla “na ruku”. Ideální kombinace. Nebojí se sbalit, jet na druhý konec světa a zkusit to tam, poznat to jinde ….Tohle mě baví a takové lidi obdivuji….Mají stejnou krev jako já. Kdybych mohla, tak žiju všude možně a cestuju do konce života. Další velkou vášní je pro Zuzku sport. Ještě by ses mohla naučit hrát golf, Zuzi !!! Abych měla konečně už nějakého holčičího parťáka :-).

JEANS / SHOES : ZARA

TOP: TOP SHOP

HANDBAG: Valentino

JEWELRY: Cartier, Neva Oslo, Adebe Jewelry

SUNGLASSES: Oliver People

1. Jak by ses představila čtenářům BK Blogu?

Zdravím všechny čtenářky :-) Jmenuji se Zuzana Stráská, narodila jsem se ve Zlíně, kde jsem dostudovala střední školu a následně zacílila na Prahu kvůli vysoké škole. Od svých 16-ti let ale cestuji po světě díky modelingu. Vždy jsem pendlovala mezi světem a domovem. Nejdéle jsem asi žila v NY, ale Big Apple střídalo Miláno, Španělsko či Tokyo… Dnes se stále věnuji modelingu, žiji v Praze a létám na konkrétní práce. Jsem také ambasadorem módního česko-slovenského magazínu Top Fashion, mám na starosti jak obchodní činnost tak také kreativní.

Co se modelingu týče, ač se nerada chlubím, zpětně se z toho sama vlastně sama raduji, že jsem měla to štěstí pracovat pro tak zvučná jména a módní značky jako Dolce&Gabbana, Alexander McQueen, Chloe, Chanel, DKNY, Tory Burch, Vivien Westwood nebo Calvin Klein.

2. BEAUTY – Jak pečuješ o svojí plet‘? Jakou používáš kosmetiku, parfém a jak relaxuješ?

Pečuji o sebe řekla bych střídmě, spíš si říkám, že bych měla přidat…. Momentálně jsem ale pod dohledem profesionálů kosmetické a dekorativní značky Lancome. Konečně jsem si sjednotila produkty pod jednu firmu – sérum, oční krém, denní a noční. Na kosmetiku chodím tak jednou za dva měsíce.

Kde mám ale velkou mezeru je péče o tělo, vůbec se nemažu krémem, pouze v létě po opalování. A v létě mu dávám celkem zabrat, miluji slunce, takže opaluji co to dá :-).

Parfém nerada střídám, málo mě jich baví, teď mám oblíbený Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge a na cesty Hermes Voyage.

Relaxuji hlavně jógou, během, čtením a přírodou. Momentálně jsem dočetla další knihu od Hartla – Okamžiky štěstí a mohu všem doporučit.

3.SPORT/HEALTH – Jak se udržuješ v kondici? Oblíbený sport, účinná dieta a nějaká zdravá vychytávka?

Od malička jsem vedena ke sportu, takže střídám různé aktivity. Nejvíce se mi však osvědčila jóga, mám své oblíbené lektory a nejčastěji jsem v Namastery. Tím, že jsem aktivně dělala Aerobic lehce nabydu svalovou hmotu, proto momentálně běh přesunuji na druhou kolej a jóguji ,,ostošest“;-) Cvičím minimálně dvakrát, snažím se 3x týdně na lekci a jinak doma. Mezitím běhám, jdu s přítelem na tenis, nedávno jsem konečně okusila Box. V létě taky wakesurf, paddle, surf a další vodní sporty, no na ty se už fakt těším!

Obecně jím zdravě, nemám ráda těžká jídla, česká už vůbec ne a masu neholduji, nechutná mi. Ráda zkouším nové zdravé věci, pohanka, bulgur, batáty, halumi, hummus, luštěniny, quinoa, jsou u mě vedle zeleniny téměř denně na talíři :-). Mojí nejoblíbenější části dne je snídaně, to mám doslova hody. Přítel se směje a občas se mě zeptá, kolik jsem měla ten den snídaní…. Musí být sladká – kaše, smoothie, jogurt, ovoce, skořice…

4.GASTRO – Jaká je tvoje oblíbená kuchyně ? Vaříš ráda? Tvůj gastronomický zážitek na který nemůžeš zapomenout? Tvoje tipy na oblíbené restaurace?

Jídlo miluji ale jak říkám, baví mě to zdravé. Začala jsem vařit až když mě o tom přítel poprosil :-). Stejně ale nevařím žádné knedlo vepřo, ale opět něco lehkého. Oblíbené restaurace – denně jsem v Delmartu nebo v salaterii Chopd na salát, baví mě Bistro 8 na Letné ( je pro mě ale daleko) , do Neba chodíme na Padthai a určitě doporučuji Podolku, kde jsme v létě velmi často! Na kávu a zdravý dort ráda zajdu do CafeCafe ( pečený Cheesecake), Raw Cafe (všechno), Monolok, Kavárna co hledá jméno, Vnitroblok, Le Caveau (makový dort). A kam na večeři? Za mě nejlepší Sasazu, Kogo, ale i mexiko Las Adelitas…

5. STYLE – Co si vybavíš pod slovem styl? Tvůj nejoblíbenější návrhář? Kde rád/a nakupuješ, obchody u nás, ve světě, online obchody a jak by si popsal/a svůj styl? Na čem ulítáváš?

Módní styl pro mne znamená cit pro módu, vkus, ale taky projev osobnosti prostřednictvím oblečení navenek. Několikrát se mi potvrdilo, že styl nenaučíš musíš se s ním narodit.

Můj nejoblíbenější návrhář? Nemám jednoho – určitě sleduji spíše značky, kde se designéři mění, ale směr mají pořád totožný (téměř pořád) – baví mě Isabel Marant, Barbara Bui, Saint Laurent, momentálně Alessandro Michele – Gucci, aktuální kolekce Dior je taky úžasná. Z těch českých je to určitě Ivana Mentlová, Chatty, LaFormela a Jakub Polanka.

Ulítávám obecně na módě, řekla jsem si že to aspoň měsíc vydržím nenakupovat… vydrželo mi to týden. Ale je pravda, že v tomto jarním období to byl špatně načasovaný detox :-).

Oblečení mě baví, až si říkám že tomu věnuju až příliš volného času. Na druhou stranu, je to součást mé práce… (má omluva).

6.TRAVEL – Jaký máš vztah k cestování? Máš oblíbené místo, město a nějakou vysněnou destinaci? Kam nám doporučíš určitě vycestovat?

Cestování miluji, cestuji od malička a od šestnácti jsem měla život doslova v kufru. Létala jsem z jedné strany zeměkoule na druhou a jen jsem přebalila doma kufry. Teď už se mi to uklidnilo, ale pořád mám štěstí na práce v zahraničí. Letos jsme dokonce dokázali uspořádat s magazínem Top Fashion focení v Mexiku a to bylo TOP!

Cestování je pro mě smysl života, vidět, zažít, užívat si krás světa! Určitě nejvíce peněz investuji do cestování!

Oblíbených míst mám více – Cape Town, Zanzi, Miami, Gold Coast, NY, a teď i TULUM!!! Určitě všem doporučuji, není tam levno ale stojí to za to. A Zanzibar! To je má srdcovka … doslova :-). Tam přítel z plavek vytáhl zásnubní prsten.

7. Prozradíš nám na sebe nějakou osobní věc? (zlozvyk, talent, vlastnost, posedlost, slabost…)

Dost si věci beru osobně, občas si dost nevěřím až se mé kamarádky diví jestli to opravdu myslím vážně :-). Jsem příliš cílevědomá a soutěživá, může to být užitečné ale může to být i na škodu.

Každá žena má svůj komplex, něco co jí na ní vadí, sdělovat Vám jej ale nebudu, jedna indície Bára má stejný :-). 

8. Jaký je tvůj životní sen? Co tě nejvíc v životě inspiruje?

Chci mít zdravou rodinu a přála bych si, aby to nikdy neskončilo. Bohužel to je nemožné, tak aspoň abychom tady celá moje rodina byla co nejdéle. Přeji si zdravé šikovné dítě se současným partnerem a mít v životě štěstí, jako jsem měla do teď. Někdy si říkám, že toho štěstí je nějak moc…:-).

Co mě v životě inspiruje?
Možná je to klišé, ale životní inspirací jsou mi moji rodiče- jak si nastavili živ. hodnoty, že jsou stále spolu, že život je o velkých dávkách respektu. Taky jejich pracovitost, cílevědomost a urputnost dosáhnout úspěchu.

Samozřejmě módní inspiraci beru od světoznámych blogerek, modelek a oblíbených žen kolem mne. Hlavně mne inspirují v současné době sociální sítě a lidé v krajinách kam cestuji zejm. za prací.

9. Co se ti vybaví pod mým oblíbeným mottem Y.O.L.O – You only live once ( žiješ jen jednou)

Žij každý den, jako by byl tím posledním! Říkám si to pořád a pořád. 

10. Co by si vzkázala čtenářům BK Blogu ?

Žijte, neřešte příliš nepodstatné věci a užívejte každého dne!!!

Děkuji, Zuzi, za skvělý rozhovor, boží outfit a žes mi pomohla opět nastartovat BK PEOPLE.

Moc si toho vážím. Přeji ti jen samé úspěchy a hlavně, ať se ti splní, co si sama přeješ. Pak budeš totiž šťastná. Pokud chcete také čerpat inspiraci, určitě sledujte Zuzku na Instagramu.

Tak a kdo bude další??????? Budu na tom pracovat a vytrvale hledat. Mějte se krásně a těším se na vaše reakce.

PS.: tento rozhovor mě dobil energií a opět mě přesvědčil, že jsou mezi námi ženy, které mají neskutečné kouzlo, charisma a velké cíle….HOLKY, VEŘTE SI :-). KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU INSPIRE ME

 

WITH LOVE

 

 

RECENT POSTS