Home BK style REAL or FAKE Life

REAL or FAKE Life

7.2.2016 20 comments

Možná to bude pro někoho trochu kontroverznější téma či bude mít jiný názor, ale tohle je můj pohled . Jsem zvědavá, kolik z vás se ztotožní s mým názorem….A také doufám, že se mi podaří vysvětlit vše tak, jak to cítím :-).

REAL LIFE – tzv. OPRAVDOVÝ ŽIVOT – život, který doopravdy žijeme, jací doopravdy jsme, co doopravdy děláme, co opravdu prezentujeme na soc. sítích a to, jak doopravdy působíme na své okolí…..???

Dnešní článek bude hodně souviset s jedním z mých předchozích článků – o SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH ( pro připomenutí ZDE ).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Máte pocit, že vždy to, co vidíte u svého oblíbence ( bloggera, zpěváka, modelky, herce….) je pravda??? Že to je to ten opravdový život? Ta realita, kterou onen člověk doopravdy “žije“…? Asi by to tak být mělo!!! Já doufám, že většina z nás má co nejreálnější profily, že nás vykreslují skutečně takové, jaké jsme. A hlavně – lze to z nich i vycítit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zůstanu u bloggerů – Proč nás sledujete?? Baví vás náš život, to, jak chodíme oblékané, naše quotes, travel fotky / fotky a mnoho dalšího. Hlavně vás bavíme my a je vlastně i jedno proč… Důvod má každý jiný. Každý z nás touží mít atraktivní INSTAGRAM – aby nám hrál do barev – aby na něm byly dokonalé fotky – aby nám to tam slušelo – aby se vzájemně vše doplňovalo…. A dohromady vše tvořilo “DOKONALÝ OBRAZ“. Snažíme se, aby vás FOLLWERS zaujal a bavil. Ale JÁ hlavně chci, abych to byla JÁ a to, co vidíte, byla realita. Ne přetvářka, póza dokonalých “nainstalovaných“ fotek, které mají ke skutečnému životu a přirozenosti daleko a nic z nich nevychází.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Známe spoustu dokonalých profilů, na které člověk zírá s údivem a říká si, že TO je dokonalost. Něco takového by také chtěl a takhle mu to přijde “REAL“. Tím, že do tohoto světa trochu vidím, vím, že spousty věcí REAL nejsou. Spousta fotek je pouze dokonale promyšlený tah. Jak bych to lépe řekla…. No, že to jsou takové rekvizity, které jsou krásně nafocené a k tomu je popisek: MY GREAT BREAKFAST…/například/. Co to je za super snídani, když je jasné, že takto snad nikdo snídat nemůže…? Určitě víte, jak to myslím….To ale neznamená, že já si svoji snídani také nechci hezky vyfotit, abych vás pak na INSTAGRAMU zaujala. Jenže já hlavně chci, abyste z toho cítili mě. Mít něco krásně nafoceno je nanic, když z toho čiší vyumělkovanost a že to není REAL. Když z toho necítíte žádnou emoci.

Ale teď upřímně – nic přeci není dokonalé a je to dobře….Dokonalost omrzí, nemůže se totiž vyvíjet a překvapovat. Moje zkušenost….. I já jsem sledovala pár profilů – jedna velká dokonalost ( fotky ve stejných filtrech, navazovaly na sebe, pokud možno na každé fotce co nejvíc věcí, které fanouška strhnou ( těch fotogenických ). Musím přiznat, že mě to poměrně rychle přestalo bavit a přišlo zjištění: proč bych měla dělat, že tomu věřím, obdivovat něco, co ve skutečnosti neexistuje, nějaké nastylizované fotky bez života. Bohužel – musím říct, že tohle v mnoha případech vnímám…a je mi to moc líto.

Nechci, abyste to chápali tak, že já se snad nesnažím mít hezké fotky a dokonalý Instagram. To by pak nemělo smysl. Ale zároveň se snažím, abych tam byla JÁ a vše bylo opravdové. Abych tam dávala věci, které opravdu jím, zažívám, mám na srdci a nějak souvisejí s mojí osobou. A aby se třeba nestalo, že když mě někdy osobně potkáte, nezděsíte se, kdo že to vlastně jsem. A že ten můj obraz na SOC. SÍTÍCH je vlastně o někom úplně jiném… To by byl velký průšvih. Alespoň pro mě. A to fakt nechci :-).

Tak co, rozumíte, jak to myslím?????Je těžké to popsat….Ale snažím se, snažím :-)

Znám spoustu bloggerek, které jsou opravdu takové, jak je prezentuje jejich práce, fotky, blog :-). Pak je ale i pár takových, které se nějak prezentují, ale nejsou to vůbec ony. Jejich vytvořený obraz se po osobním seznámení najednou ztratí, obdiv a úcta je pryč. Ale to neplatí pouze o bloggerek. Stejné je to u všech mediálně známějších osob, které /mnohdy s obdivem/ sledujeme. Někdy je námi obdivovaný člověk jenom FAKE…. a to, co vidíte, je jenom hra. NĚKDY, ne vždy…!!! Najít pravdu chvíli trvá….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevím, jak se na to díváte vy /možná jste tolerantnější/, ale mě tedy takoví “nepravdiví” lidé nebaví. Preferuji upřímnost a miluji opravdové lidi, třebaže nejsou úplně dokonalí. Jsem ráda, když můžu věřit předkládanému “obrazu” a tomu, co vidím, slyším. Nebaví mě přemýšlet, jestli to je pravda skutečná, nebo více či méně poopravená…

V tom mi přijde dnešní doba trochu smutná. Že se často díváme na něco, posloucháme něco a nemůžeme si být jisti, jestli je to REAL LIFE nebo FAKE LIFE.

Každý, kdo se rozhodl veřejně prezentovat, má mít tolik odvahy, aby dokázal o sobě vytvořit reálný obraz a vás fanoušky, čtenáře, followers nezklamat. To je můj postoj a snažím se toho držet.

Můžete mi, prosím, popsat, jak mě třeba podle takového INSTAGRAMU / BLOGU / FACEBOOKU vnímáte vy? Váš upřímný pocit….stačí třeba jen heslovitě. Hrozně by mě to zajímalo. ( A hlavně si přeju, abyste mě popsali tak, jaká jsem. No uvidíme, jsem připravena :-) ) Děkuju!!!

 

JACKET: Balenciaga

SWEATSHIRT: Free People

TOP: Free People

DRESS: H&M

SHOES: Paolin Boutique

SUNGLASSES: Dior

HANDBAG: Celine

 

PS.: Přeji vám jen ten nejkrásnější start do nového týdne. KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS