Home BK style REAL or FAKE Life

REAL or FAKE Life

7.2.2016 20 comments

Možná to bude pro někoho trochu kontroverznější téma či bude mít jiný názor, ale tohle je můj pohled . Jsem zvědavá, kolik z vás se ztotožní s mým názorem….A také doufám, že se mi podaří vysvětlit vše tak, jak to cítím :-).

REAL LIFE – tzv. OPRAVDOVÝ ŽIVOT – život, který doopravdy žijeme, jací doopravdy jsme, co doopravdy děláme, co opravdu prezentujeme na soc. sítích a to, jak doopravdy působíme na své okolí…..???

Dnešní článek bude hodně souviset s jedním z mých předchozích článků – o SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH ( pro připomenutí ZDE ).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Máte pocit, že vždy to, co vidíte u svého oblíbence ( bloggera, zpěváka, modelky, herce….) je pravda??? Že to je to ten opravdový život? Ta realita, kterou onen člověk doopravdy “žije“…? Asi by to tak být mělo!!! Já doufám, že většina z nás má co nejreálnější profily, že nás vykreslují skutečně takové, jaké jsme. A hlavně – lze to z nich i vycítit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zůstanu u bloggerů – Proč nás sledujete?? Baví vás náš život, to, jak chodíme oblékané, naše quotes, travel fotky / fotky a mnoho dalšího. Hlavně vás bavíme my a je vlastně i jedno proč… Důvod má každý jiný. Každý z nás touží mít atraktivní INSTAGRAM – aby nám hrál do barev – aby na něm byly dokonalé fotky – aby nám to tam slušelo – aby se vzájemně vše doplňovalo…. A dohromady vše tvořilo “DOKONALÝ OBRAZ“. Snažíme se, aby vás FOLLWERS zaujal a bavil. Ale JÁ hlavně chci, abych to byla JÁ a to, co vidíte, byla realita. Ne přetvářka, póza dokonalých “nainstalovaných“ fotek, které mají ke skutečnému životu a přirozenosti daleko a nic z nich nevychází.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Známe spoustu dokonalých profilů, na které člověk zírá s údivem a říká si, že TO je dokonalost. Něco takového by také chtěl a takhle mu to přijde “REAL“. Tím, že do tohoto světa trochu vidím, vím, že spousty věcí REAL nejsou. Spousta fotek je pouze dokonale promyšlený tah. Jak bych to lépe řekla…. No, že to jsou takové rekvizity, které jsou krásně nafocené a k tomu je popisek: MY GREAT BREAKFAST…/například/. Co to je za super snídani, když je jasné, že takto snad nikdo snídat nemůže…? Určitě víte, jak to myslím….To ale neznamená, že já si svoji snídani také nechci hezky vyfotit, abych vás pak na INSTAGRAMU zaujala. Jenže já hlavně chci, abyste z toho cítili mě. Mít něco krásně nafoceno je nanic, když z toho čiší vyumělkovanost a že to není REAL. Když z toho necítíte žádnou emoci.

Ale teď upřímně – nic přeci není dokonalé a je to dobře….Dokonalost omrzí, nemůže se totiž vyvíjet a překvapovat. Moje zkušenost….. I já jsem sledovala pár profilů – jedna velká dokonalost ( fotky ve stejných filtrech, navazovaly na sebe, pokud možno na každé fotce co nejvíc věcí, které fanouška strhnou ( těch fotogenických ). Musím přiznat, že mě to poměrně rychle přestalo bavit a přišlo zjištění: proč bych měla dělat, že tomu věřím, obdivovat něco, co ve skutečnosti neexistuje, nějaké nastylizované fotky bez života. Bohužel – musím říct, že tohle v mnoha případech vnímám…a je mi to moc líto.

Nechci, abyste to chápali tak, že já se snad nesnažím mít hezké fotky a dokonalý Instagram. To by pak nemělo smysl. Ale zároveň se snažím, abych tam byla JÁ a vše bylo opravdové. Abych tam dávala věci, které opravdu jím, zažívám, mám na srdci a nějak souvisejí s mojí osobou. A aby se třeba nestalo, že když mě někdy osobně potkáte, nezděsíte se, kdo že to vlastně jsem. A že ten můj obraz na SOC. SÍTÍCH je vlastně o někom úplně jiném… To by byl velký průšvih. Alespoň pro mě. A to fakt nechci :-).

Tak co, rozumíte, jak to myslím?????Je těžké to popsat….Ale snažím se, snažím :-)

Znám spoustu bloggerek, které jsou opravdu takové, jak je prezentuje jejich práce, fotky, blog :-). Pak je ale i pár takových, které se nějak prezentují, ale nejsou to vůbec ony. Jejich vytvořený obraz se po osobním seznámení najednou ztratí, obdiv a úcta je pryč. Ale to neplatí pouze o bloggerek. Stejné je to u všech mediálně známějších osob, které /mnohdy s obdivem/ sledujeme. Někdy je námi obdivovaný člověk jenom FAKE…. a to, co vidíte, je jenom hra. NĚKDY, ne vždy…!!! Najít pravdu chvíli trvá….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nevím, jak se na to díváte vy /možná jste tolerantnější/, ale mě tedy takoví “nepravdiví” lidé nebaví. Preferuji upřímnost a miluji opravdové lidi, třebaže nejsou úplně dokonalí. Jsem ráda, když můžu věřit předkládanému “obrazu” a tomu, co vidím, slyším. Nebaví mě přemýšlet, jestli to je pravda skutečná, nebo více či méně poopravená…

V tom mi přijde dnešní doba trochu smutná. Že se často díváme na něco, posloucháme něco a nemůžeme si být jisti, jestli je to REAL LIFE nebo FAKE LIFE.

Každý, kdo se rozhodl veřejně prezentovat, má mít tolik odvahy, aby dokázal o sobě vytvořit reálný obraz a vás fanoušky, čtenáře, followers nezklamat. To je můj postoj a snažím se toho držet.

Můžete mi, prosím, popsat, jak mě třeba podle takového INSTAGRAMU / BLOGU / FACEBOOKU vnímáte vy? Váš upřímný pocit….stačí třeba jen heslovitě. Hrozně by mě to zajímalo. ( A hlavně si přeju, abyste mě popsali tak, jaká jsem. No uvidíme, jsem připravena :-) ) Děkuju!!!

 

JACKET: Balenciaga

SWEATSHIRT: Free People

TOP: Free People

DRESS: H&M

SHOES: Paolin Boutique

SUNGLASSES: Dior

HANDBAG: Celine

 

PS.: Přeji vám jen ten nejkrásnější start do nového týdne. KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

20 comments

Anonymous 7.2.2016 at 19:15

Ahoj Baru, už jsem ti mnohokrát psala, že právě tvoje články a tvoje názory jsou to, co mě na blogu moc baví. Jsi upřímná a na nic si nehraješ. Cítím z tebe přesně to jak se prezentuješ. Holka co miluje život, je krásná, má styl, který umí prezentovat, je bezprostřední, vtipná a upřimná. Poznala jsem tě osobně a vím, že jsi milá a pokorná holka.

Děkuju za tvůj blog a krásnou inspirace ve formě dnešního outfitu

Reply
Luca 7.2.2016 at 19:33

Moc pěkne a hlavně pravdivě napsané !!! Proto mi je váš blog sympatický,stejně tak i Vy :) jen tak dále,líbí se mi Váš módní i životní styl,i když se osobně neznáme,věřím,že by jsme byly “stejná krevní skupina”?

Reply
Barča 7.2.2016 at 19:39

Ahoj Baru, napíšu to úplně upřímně – pamatuji si Tě ještě z dob Brna a vždycky jsi mi přišla namyšlená a povrchní (prostě první pocit), ale nadávno jsem objevila Tvůj blog a instagram a jsi úplně jiná – krásná (to jsi teda byla vždycky), milá, pokorná a plná lásky a energie a to mě hrozně baví. Vždy, když si přečtu nějaký článek nebo vidím novou fotku, tak mám pocit, že na mě svítí sluníčko a celkově ta Tvoje bezmezná energie a láska tak k životu celkově, je něco úžasnýho! Jen tak dál, zásobuj nás i nadále kousky Tvého života, je to velmi inspirující :-) Přeji hodně zdraví a už se moc těším na Kubíčka….

Reply
Anonymous 7.2.2016 at 21:10

Taky mi přijde, že sociální sítě jsou zaplavené fotkami “super make-up, outfit, snídaně, oběd, večeře, párty”, až to člověka přestává bavit. Kdybych byla bohatá, nikdy bych se nepublikovala fotky z luxusní dovolené, ale raději s dětma z Afriky :) Jestli mi rozumíte.

Reply
Ilovemakeup 7.2.2016 at 21:32

Ja blogerky sleduji ze dvou duvodu – bud se mi libi to, co umi nebo jsou mi jen sympaticke. Pokud nekdo nechape, ze nikdo nesedi denne po restauracich, nebeha denne po nakupech kabelek, nema vzdy dokonale naaranzovane veci na stole, pak to ma ten clovek blbe a neumim si predstavit, ze by si mohl dospely clovek myslet, ze to tak nekdo denne ma, ze ta blogerka zije na ruzovem oblacku.. Vsechny varime, uklizime, mame starosti, nervy a stres, misecka makronek se srdcem z jahod nikoho s rozumem prece nemuze ovlivnit..
Jinak jo, blogerky se umi pretvarovat a lhat, a to jak kdyz tiskne, kdyz jsem nektere prokoukla, dozvedela se nejake veci, kdyz vidim, jak se dokazi pomlouvat za zady a pak na svych blozich a insta si posilaji pusinky a smajlicky, pff, bylo mi z nich nanic, ale vyresila jsem to. Ignoruji je a hledim si jen vlastniho blogu a blogu fajn holek, co za ten muj cas fakt stoji a za tech x let blogovani jsou stale normalni a v pohode:) Nezamyslis se nad timto vsim sama, bohuzel..

Reply
Lenka 7.2.2016 at 21:51

Skvěle napsané, také jsem nad tímhle už několikrát přemýšlela. Chápu, že jsou lidi, kteří si třeba zrovna tím Instagramem vydělávají a peníze, luxus, krásné věci a krásně namalovaný obličej / vystylovaný outfit dělají hodně. Také jsem ze začátku, kdy jsem si účet na IG založila, sledovala hlavně tyto profily. Ovšem postupem času sleduji, že dokola ty samé fotky s těmi samými luxusními věcmi / obřími snídaněmi / makronky / xx fotek jedné designové kabelky, pořád dokola, mi moc o člověku neřekne, komentář k fotce žádný nebo nicneříkající, pouze stovka hashtagů a nakonec zjistíte, že na profilu najdete x fotek těch samých věcí z jiných úhlů. Samozřejmě, nic proti nikomu, každý si najde, co se mu líbí a příjde mu inspirující nebo sympatické. Já samozřejmě nemám nic proti fotkám hezkých věcí, jídel, outfitů, atp. Ale asi je to opravdu vše jen o té sympatii a o tom, co kdo preferuje, jestli rádi sledujete perfektní fotky a přemýšlíte nad tím, jak krásný a perfektní život bez starostí ten člověk má, nebo se raději naopak s stotožníte s někým, kdo dokáže běžný život odrazit ve fotkách, na které je radost se koukat.

Reply
Kateřina lambert 7.2.2016 at 22:02

Barunko, dnes si zase neodpustím jeden komentář !
Nejdříve bych chtěla podotknout – výborně napsané , sama bych to asi nevyjádřila lepe !!! ?
Ztotožňuji se s tebou a tvým pohledem na Real life ! Poznala jsem te konečně osobně , a jsem za to rada ! Jsi zlatíčko !! Snad můžeš říci to samé , a snad te tvuj pohled ba me nijak nezklamal :-)
I ja se snažím svůj blog prezentovat v takovém světle , jaka opravdu jsem , někdy ani fotka na Instagramu není úplně perfektní ! Ale ano , to je realita !!
Doufám , že je to z mého blogu cítit.
Snad i proto je me oblíbené motto Individuality needs no perfection
Nikdo z nás není dokonalý , měli bychom si to uvědomovat a byt sami sebou .
Posílám velkou pusu z Italy ;-)
Kačí

http://Www.blondeblog4u.com

Reply
Umad 7.2.2016 at 22:03

Prijde mi, ze tenhle clanek se da krasne aplikovat na blog voguehaus, na instagramu jako fashioninmysoul, kdyz jsem to videla prvne rikala jsem si je ta se ma, kdyz se ale clovek dobre podival, tak jsou to jen poskladany drahy kramy, zadny zivot natoz soul. Kdyz jsem si tam tehda dovolila komentovat proc je na kazdy fotce lahev moetu, bylo mi odpovezeno, ze to ani nepije. To uz jsem si klepala na celo a opravdu takovou stylizaci pochopit nedokazu.

Reply
Lucie 8.2.2016 at 0:19

Naprostý souhlas! Fashioninmysoul je cela jeden obrovsky fake..

Reply
Lucie 8.2.2016 at 0:15

Ty jsi opravdu opravdova Baru a Tvůj IG je paráda ! Moc Ti fandím.

Reply
Nikola R. 8.2.2016 at 8:56

Ahoj Barčo,

tvůj blog je první, kterej sleduju pravidelně a vždycky mě potěší novej post. Dala jsi laťku strašně vysoko, ptž když se občas kouknu na jiný blogy, tak mě prostě nebaví zdaleka tak, jako ten tvůj. Máš ho super přehlednej, jde z něho cítit tvoje osobnost, která mi je moc sympatická (jak psala slečna výše, taky jsi na mě úplně hrozně dávno (ze základky první stupeň z Leleček:)) působila namyšleně), ale teď mě mrzí, že sme se si k sobě nenašly cestu. Změnila jsi se, nebo sem se špatně na tebe dívala- určitě:) Celý tvůj blog ti věřím a inspiruje mě a moc baví!

Reply
philosoraptorka 8.2.2016 at 16:09

Mě se ten článek vůbec nelíbí. S tou hlavní myšlenkou by se dalo nějak pracovat, ale: stručneji, nějak víc do hloubky a s lepší formou projevu (caps-lock a víc, než jeden otazník a vykřičník jsou fuj). Omlouvám se, jestli to zní zle a tvrdě, ale snažím se dávat konstruktivní kritiku.

Reply
BKBlog 9.2.2016 at 9:38

Ahojky, jsem moc šťastná, že mám takové čtenáře, kteří vnímají věci stejně jako já. Moc si vážím vašich reakcí. Je to takové motivující….Zahřeje to u srdíčka. Děkuji všem

A pro čtenáře – Philosoraptorka – škoda, že se ti nelíbí. Já se to snažila vyjídřit co nejpřesněji. Do hloubky si myslím, že jsem šla až až…ale každého názor a pocit. S kritikou jsem opravdu v pohodě. Je důležitá :-)

Mějte se všichni krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
saša 9.2.2016 at 11:04

ahoj Báro, mám tvuj blog moc ráda, jak jsi po všech stránkách dokonalá. Zrovna ale u Tebe si myslím, že máš fotky hodně stylizované a za každou cenu dávající najevo, jak jsi šťastná a dokonalá. Za celou dobu, co se tě sleduji, jsem nezaregistrovala, že bys měla nějaký problém, byla z něčeho smutná nebo byla bez nálady. Což je zvláštní, nikdo takovej neni. Zároveň ale o tom asi blog je, dávat najevo jen to dobré, krásné a veselé. Proč bys obtěžovala čtenáře něčím negativním. Takže to tak beru. A znovu opakuji, fotky máš krásné, tvůj život se zdá být dokonalý, ale všichni víme, že pravda může být úplně jinde. Taky se určitě hádáš s manželem, pomlouvá tě kamarádka, nepovede se ti schůzka, něco tě bolí. Jen to na blogu neprezenutuješ – logicky :-). Hodně štěstí a sil přeje Saša.

Reply
BKBlog 9.2.2016 at 16:28

Ahojky Saši, tady nejde o dokonalost fotky. Fotky klidně dokonalé být můžou, ale musíš se za ně umět postavit a musí tě vyjadřovat. Pokud nafotím dokonalou fotku svého outfitu, selfie, jídla atd, tak to ale musím být já….A to co fotím bych měla prožívat, být mě to blízké. Já ale šťastná jsem, takže to cítíš dobře…:-). Tak to asi nečteš všechny moje články, protože jsem se xkrát zmínila s mými pocity, které nebyly jen pozitivní. Byly o trápení, zklamání apod. A přesně jak píšeš – “tvůj život se zdá být dokonalý, ale všichni víme, že pravda může být plně jinde”. Právě, že je takový jak píšeš, neříkám úplně dokonalý, ale skoro ano :-). Takže to cítíš dobře. Ale dokonalost neznamená, že je to bez bolesti, špatných dnů a smutných stavů. To k životu patří. Nemyslím si, že dokonalý život je pouze o štěstí. Patří k němu i zklamaní a to nás posouvá dál.

Měj se krásně a děkuji za tvůj názor

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Veronika 10.2.2016 at 13:34

Opravdu moc hezký článek! Já osobně jsem Tě ,,objevila” na instagramu nedávno a právě proto, že jsi mě zaujala jsem si našla i Tvůj blog. Popravdě musím přiznat, že mě zaujala hlavně Tvoje fotka s bříškem, protože sama jsem teď v 6.měsíci těhotenství:) Od té doby ale Tvůj instagram sleduji pravidelně a nejspíš budu chodit pravidelně i na blog, protože Tvé příspěvky nejsou nudné ani vyumělkované:)

http://lifewithveronica.blogspot.cz/

Reply
BKBlog 11.2.2016 at 7:59

Ahojky Verunko, tak to moc děkuji :-) Budu ráda, když blog budeš navštěvovat. Měj se krásně

BKBLog

WITH LOVE

Reply
Lucie Hall 10.2.2016 at 16:18

Moc pekny clanek Baru. Jsi jedina fashion/lifestyle blogerka, kterou ctu a sleduju nejen v CR, ale i ve svete. Tim, ze te znam, tak vim, ze je to vse autenticke, ty jsi byla vzdycky happy a pohodovej clovicek, takze jen tak dal :) Tehotenstvi ti taky nesmirne svedci!

Reply
BKBlog 11.2.2016 at 7:57

Ahojky Lucinko, tak to mě neskutečně těší :-))))). Až budeš v ČR, tak se ozvi. KISS

Reply
Ivanetta.cz 12.2.2016 at 1:21

Ahoj Baru,
máš nádherné fotky a zároveň opravdové. Vidím Tě jako skutečnou osobu a zároveň krásnou inspiraci.. Já na svém blogu spíš píši než fotím. Vždycky mi totiž bylo záhadou, jak to, že ty mé fotky nejsou tak bezchybné (byť se snažím sebevíc), jako u jiných bloggerek. Vůbec mě nenapadlo, že ty jejich fotky nemusí být skutečné.. Děkuji za tento článek, díky němu začnu na svém blogu uveřejňovat i já více fotek. Snad se pak taky stanu pro někoho skutečná.. :)

Ivča
http://www.ivanetta.cz

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.