Home Others Dream Wardrobe

Dream Wardrobe

26.9.2016 42 comments

Dlouho jsem vám slibovala, že vás nechám nahlédnou do mé šatny a zároveň vám představím i některé moje TOP kousky.

Konečně se k tomu dostávám… A napadlo mě, že bych vám mohla dát i tip, jak takovou šatnu vybudovat a co považuji za důležité!!!

Jak si tedy zřídit praktickou šatnou….?Jak si poskládat věci, abyste v tom měli systém a přehled ? Třeba pro vás bude tento článek přínosný i zábavný….Dozvíte se možná něco užitečného… nebo se jen vaše oči potěší některými mými kousky :-)? Tak či tak si myslím, že navzdory tomu, že je to mimo naše obvyklá temata, nebude to až taková nuda. O tom, jak vás tento článek oslovil, se určitě dočtu v komentářích. Budu netrpělivě čekat:-)!

Tak jdeme na to :-).

Jak si postavit šatnu snů???

Než si člověk začne budovat šatnu, musí si určit priority!

1 – k čemu má šatna sloužit?

2 – jaké prostory vám vaše místo/dům/byt nabízí ?

Vzhledem k tomu, že si manžel stavěl dům ještě jako svobodný, brzy se ukázalo, že – byť dům je velký – úložných prostorů pro nás oba se jaksi nedostává. A to jsme museli vyřešit. Přistavěli jsme proto prostor o rozloze 5m x 4m….Jasně, potřebovala bych větší, ale i kdybych měla tu největší velikost, určitě bych chtěla ještě větší… :-). A tak je to vždy a se všemi prostory. Čím více máte místa, tím více věcí shromažďujete a prostor zase chybí. Začarovaný kruh to je.

Mojí prioritou tedy byla praktická šatna, která bude mít co nejméně skříní s uschovaným oblečením. Už z toho důvodu, že se tam víc mačká, nevíte, co kde je /protože to není vidět/ a není pak přehled na první pohled. Chaos v oblečení jsem zažívala léta, celý život jsem hledala, zapomínala na věci, které byly někde na dně nebo vzadu a často se na ně ani nedostalo…Chyběl mi přehled pouhým kouknutím. Takže – co jsem vymyslela….Mám ráda šatny BUTIKOVÉHO STYLU – přijdete a vše vidíte!!! Umíte si oblečení poskládat už v hlavě – co k čemu – jak zkombinovat a pod… Máte přehled, kde co je a vše má své dané, neměnné místo. O takové šatně jsem snila. Mám totiž “talent“, že když vejdu do jakéhokoliv obchodu – prostě TO vidím. Vidím, co chci a na co mám chuť. No, není na tom nic světoborného.

Šatna je tedy sestavena se štendrů, ty jsou doplněny poličkami na boty a klobouky. Ve spodní častí – pouze na jedné straně – jsou vestavěny skříňky na prádlo a basic věci. A část u vchodu, kde se líčím, je plná malých poliček a zásuvek na dopňky a šperky. Jsem tedy zastáncem otevřených prostorů, které jsou vzdušné a nabízí vám velkou kreativitu díky tomu, že vidíte pouhým rychlým pohledem, co kde máte. Snažili jsme se prostor využít maximálně, prakticky každý milimetr. Ale ono vám bude stejně něco chybět…Znáte to :-)
Jediné, co je fakt důležité – mít dostatečnou plochu, protože tento typ šatny prostě větší prostor potřebuje….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praktické věci, které je důležité vědět, něž začnete stavět!!!

Zásadní věcí je – určitě zvážit, kolik že věcí mám, kolik jich míním v budoucnu asi mít….Nezačít stavět bezmyšlenkovitě. Brzy byste se mohli divit, že vám ani ten štendr, ani ta polička nestačí a vy zase nemáte kam co dát. Takže si, holky, spočítejte, kolik párů bot máte a kolik jich chcete mít vystavených. Spočítejte, kolik máte triček, mikin, svetrů, bund, sak, džínů….Prostě spočítejte vše, co do vašeho šatníku bude patřit, abyste věděly, kolik bude potřeba místa. A když vám to zpočátku nebude vycházet, můžete měnit a přizpůsobovat vše vašim reálným možnostem ještě na papíře – později už těžko. Šatny Butikového typu asi nenabízejí tolik místa pro oblečení, jako když je máte „namačkané“ ve skříních. Tady je vše víc rozložené. Nezapomeňte ale ani na menší věci – brýle, šperky, šátky, klobouky a další doplňky. Ty také potřebují své poličky, zásuvky a věšáky… Vše je při plánování důležité!!!

Jaké doplňky do šatny pořídit?

Já jsem si zvolila jeden masivní kus a tou je tato stylová židle, kterou používám i na odkládání věcí. Tato je z Kare, kde mají opravdu krásné bytové doplňky. Dále tu stojí praktický věšák, který využívám opravdu na všechno. A zároveň je i designovou záležitostí…

Jak si synchronizovat věci?

Pro mě je určitě důležité mít ve věcech systém a řád. Mám ráda, když všechno dává smysl. Svoji šatnu jsem seskládala systematicky postupně od triček přes košile, mikiny, šaty, svetry, kožené bundy a finálně svršky – saka, džínové bundy, vesty atd.

A dál – vše organizuji podle barev: např. trička – od bílých přes barevné až k černým….Tak to preferuji i u všeho dalšího oblečení.

Také si věci řadím podle stylu – trika s dlouhým rukávem k sobě, tílka k sobě, mikiny k sobě, roztrhané džíny k sobě, kalhoty k sobě atd.

Další důležitá věc – skříň nebo skříňka, kde budete moci mít ta basic trička, která nemusí zrovna viset na věšáku a budou tam tak pěkně poskládaná, abyste se v tom hledání neztratili.

p9202628_fotor_collage

Boty řadím také podle stylu – takže tenisky k sobě, lodičky k sobě, boots k sobě….

Stejně to platí i u doplňků – musíte prostě stále udržovat systém, jinak se v tom ztratíte….

Celkově tedy platí jednoduché pravidlo:: všechny věci, které patří k sobě, je třeba u sebe mít a dělit je pak dle barev.

Pak získáte ve věcech krásný přehled a budete mnohem rychleji vidět a vědět, co k čemu vzít, co se hodí a kde co máte.

Pak si také pořídit jeden ikonický  “šperk”, který vám tu vaší šatnu rozzáří – jako tyto legendární lodičky ze SEX AND THE CITY.

 

PS.: Budu moc ráda za vaše reakce a postřehy. Pokud máte také nějaké rady, jak udělat šatnu snů, tak pište. Tuto šatnu mi dělala firma DELICODE a byla jsem s nimi naprosto spokojená. Mějte úspěšný nový týden. KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO ISNPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS