Home BK style Moralisté

Moralisté

20.3.2016 25 comments

Zapomenutý outfit z dob těhotenství a článek k zamyšlení. Užijte si to

IMG_0018

Všimli jste si, že největší moralisté jsou právě ti, co mají největší máslo na hlavě? Smějete se nebo si říkáte – “trefné”??? Ať tak či tak,.. čtěte dál !!!

IMG_0044

Nevím, jestli je to výsada jenom Čechů – každého mírně nespokojeného člověka, který má problém se sám na sebe podívat do zrcadla – nebo zda se to týká celého světa…Každopádně jsem se tématem MORALISTÉ dost zabývala zhruba před týdnem, kdy jsme o tom vedli s přáteli velkou debatu ( už si ani nepamatuji kdy to bylo :-) ). A byla velmi zajímává. Rozhodla jsem se to rozebrat trošku i s vámi a zjistit, jaký názor máte vy?

IMG_0040

V posledních letech, kdy jsem víc a víc “dospěla” a tzv. poznala život, některé věci a jevy mi začaly do sebe zapadat jako puzzle. A mám dojem, že jsem pochopila, jak to vlastně je. Z toho vyplývá i můj názor…

IMG_0024

IMG_0021

Ti, co v životě dělají ty největší průšvihy, podrazy, bez problému pomlouvají své přátele a sousedy, řeší neustále své okolí, životní situace svých známých ( samozřejmě nejlépe ty negativní ) i neznámých lidí ( proč, co a jak kdo dělá, jak se chová, co si kupuje apod…) – to jsou ti největší křiklouni a kritici všeho. Jsou nespokojení se svým životem, ze svých skutků mají možná deprese a vlastně se svým způsobem ani nemají rádi. Snaží se pak hledat uspokojení jinde, pídí se po různých kazech na ostatních lidech a tím si hýčkají svoje ego. Protože přece oni sami zase tak hrozní nemůžou být, když i ten či onen je takový nebo makový. Bohužel, ve skrytu duše si pravdu o sobě dobře uvědomuje!! A spokojenost pořád nikde…!

IMG_0051

IMG_0032

Člověk, který je spokojený, vyrovnaný ( i když každý má určitě i dost svých starostí ) nemá čas se zaobírat tolik životy jiných lidí. Nikdo přece není dokonalý. Každý má ve svém životě nějakou etapu, kdy dělal něco špatně…Opakuju – KAŽDÝ. Každý by také nejspíš u sebe objevil svou třináctou komnatu. Možná něco, na co není právě pyšný. Zamyslete se! Nikdo přeci nejede jen v těch správných kolejích aniž by vybočil….To by byla přece ale strašná nuda :-). A jak se říká: CHYBAMI SE ČLOVĚK UČÍ…. A POUSOVAJÍ HO DÁL.

IMG_0009

IMG_0012

Netvrdím, že bych nikdy o nikom nemluvila nebo se v hovoru nezmínila o jeho životní situaci či chování, ale v normálních mezích, tak přirozeně a bez zlého úmyslu. Ne, abych někomu ubližovala nebo ještě hůř, šířila o něm “zaručené informace“ dál. Na to jsem opravdu opatrná, to si hlídám. Většinou to bývají stejně jen lži, výplod fantazie škodičů – LIDÍ, CO MAJÍ PROBLÉM – MORALISTŮ. Místo aby si svůj problém odstranili, raději ho udělají i jinému.

IMG_0006

IMG_0019

IMG_0027

Za sebe osobně říkám, že nemám potřebu někoho kritizovat, moralizovat a řešit jeho styl života a chování. Mám co dělat mnohdy sama se sebou, ale hlavně chci být spokojená já, mít čisté svědomí…Chci se každé ráno probudit, podívat se do zrcadla a povědět si, co je právě fajn a co je naopak hodně bídné. Chci o sobě přemýšlet, posouvat se jako člověk – žena dál, třeba být i lepší, abych se mohla cítit šťastná a žít svůj vysněný život. (Prosím, nechápejte tento článek jako sdělení, že mě nikdo a nic nezajímá, vyjma mě samotné!! Naopak! Tam, kde je to potřeba a je to v mých silách, jsem vždy připravena pomoct, známým i neznámým. Ale to je zas úplně o něčem jiném…)

IMG_0004

IMG_0015

PHOTOS by Mickey Grab

COAT: H&M

SWEATSHIRT:

JEANS: H&M for Pregnant

BOOTS: All Saints

HANDBAG: Jimmy Choo

SUNGLASSES: Dior

NECKLACE: Swarovski

BRA: Anine Bing

Snad se trochu podařilo převést mé myšlenky na “papír“ a snad jste mi porozuměli ….? Napište, co vy na to :-). Jestli i vy máte nějaké podobné zkušenosti.  A jak se libí outfit?

PS.: Budu se moc těšit na vaše odpovědi a jsem zvědavá, co se dočtu. KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

25 comments

Lenka 20.3.2016 at 9:41

Báro,super článek i outfit????
“Přej a bude Ti přáno,dej a bude Ti dáno”.
Každý,ať se tímto “řídí” a zamyslí se sám nad sebou,včetně mne????
Hezký den????

Reply
BKBlog 20.3.2016 at 18:44

Tobě taky :-)

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Lenka 20.3.2016 at 9:44

Místo ???? mají byt vsude :-) :-)

Reply
Lucie 20.3.2016 at 10:19

Ahoj Baru;)
Jak sama víš,tak moralisté jsou lidé nespokojení sami se sebou a se svým životem.Mají potřebu moralizovat své okolí a to jen z důvodu,aby se jim samotným ulevilo,což je i sobecké.Rozhodně by nám bez nich bylo lépe;).
Bohužel,v ČR je jich snad nejvíce.
Každý druhý má potřebu mluvit do našich životů,i když jim do toho vůbec nic není.
Narodila jsem se snad s knížkou v ruce,kde jsou sepsaná pravidla,jak se mám chovat,co je dobré a co špatné?Ne,v žádném případě!Narodila jsem se,abych si život užila a to podle svého.
I kdybych skákala po hlavě,co je komu do toho.
Kde vůbec berou tu drzost,moralizovat tě,říkat ti,co děláš špatně?!
A co je vůbec špatné a co dobré??
Nejsem tady proto,abych se chovala tak,jak by se to líbilo nejspíše ostatním.
Na jednu stranu je mi jich líto a i když bych jim nejradši někdy nafackovala;).Naučila jsem se však tyto lidi přecházet a nevěnovat jim ani minutku svého života.Jen se v duchu pozastavím a řeknu si..další chudák zklamaný životem,snad mu brzy dojde,že pokud své chování nezmění,nikdy mu lépe nebude.Navíc oni sami si vybrali takovou cestu a po ní nejdeš ani ty,ani já;)
Krásný víkend všem;)

Reply
BKBlog 20.3.2016 at 18:44

Ahoj Luci, děkuji za takový vystižný a velmi mi blízký názor. KISS

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Lena Ness 20.3.2016 at 15:44

Takových lidí na světě je, kteří přejí jen to zlé, a když ne zlé, tak aby se měli aspoň hůř nebo stejně jako oni. Vůbec netvrdím, že já sama jsem nikdy nepřikyvovala, jak ten a ten žije, nebo dokonce ani nepřilila trochu oleje do ohně. Pak mě to většinou velmi mrzí, i když je to pravda a snažím se dělat podobné levárny, jak nejmíň to jde, nejlépe vůbec, ale jsem jen člověk … a chybama se člověk učí. A i já se přistihnu, jak říkám “tohle bych já NIKDY neudělala , a ejhle .. stalo se to i mně. Pak už si dávám jiný pozor na to, co odsuzuju, nejlépe neodsuzovat vůbec. :) Jsem se nějak rozepsala :D

Sweet Life with Lena

Reply
BKBlog 20.3.2016 at 18:42

Já jsem za tyto dlouhé komentáře ráda. Moc mě to baví číst. Takže jen tak dále :-). Děkuju za váš upřimný názor.

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Kamca 20.3.2016 at 18:59

Ahoj Baru už jsem toho v životě zažila opravdu dost a nebyli to zrovna jednoduche věci u toho všeho jsem sama nekolik let vychovávala syna.O pomluvy a moralizovani nebylo nouze..Pocházím jako Ty z Moravi jsem tady 19 let miluju to tady, ale řeknu to co se děje tady v Jižních Čechách obzvlast v CB s pomluvama a starostma o druhé to se nikde jinde nevidi:-P Vždycky si říkám co Te nezabije to Te posili.Na každou sviní se vaří voda a jestli maj potřebu je jim prano. Ten kdo zná ví a zbytek nemá smysl řešit.Člověk ma žít a chovat se, tak i vychovávat děti podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a druhého je po tom H…o!!Driv me to hodně mrzelo hlavně když se to týkalo syna a na to se teprve příprav to bolí nejvíc obzvlášť z jeho jménem, ale pak se člověk obrni dneska už jsem úplně imuni,at si každý mele co chce já mám čistě svědomí :-)Pravda se vzdy ukaze. Pozdravuj Aleše mate krásného syna, který Vám bude dělat jen radost ,tak uzivejte každé chvíle strašně to letí a on Vám za chvíli uteče.Mějte se krásne K.P

Reply
Magda 20.3.2016 at 19:39

Tak pod to se podepíšu! Kolikrát jsem už slyšela kdy se budu vdávat a že je nejvyšší čas na děti….a vždy od těch,co mají zpackaný život,nefungující vztah a peklo v rodině!!! Tetičky a lidi,kteří mi dávají “moudré rady”,protože jsou tááák přemoudřelí. Ten kdo je spokojený,tak je i přející a nepotřebuje se pást na cizím neštěstí,aby se alespoň chvilku cítil líp (stačí se podívat kolem sebe,kdo se zabývá bulvárem:)) . Přeji nám všem,co jsme tady,aby těch “upírů” kolem nás,bylo co nejméně:))
A jinak musím říct,že platí pořekadlo,že synové dávají matce krásu:)

Reply
Margaret 21.3.2016 at 8:50

Skvělý článek i outfit! Jestli budu někdy těhotná, doufám, že budu stejně stylová nastávající maminka jako Ty :)
A k článku – v hlavě se mi honí tolik myšlenek co bych k tomu řekla, ale ještě jsem neměla kafe, takže to nedokážu zformulovat do smysluplných vět :D
Každopádně komentář slečny/paní Lucie mi mluví z duše :)

Přeji krásný den ♥

Reply
Vera 21.3.2016 at 20:17

Ono je moc důležité také rozlišovat konstruktivní, fakticky a racionálně podloženou kritiku od typické pomluvy a lži. Mám bohužel pocit, že jakákoli negativní narážka (ať faktická či nikoli) na osobu BK je nejen zde na blogu, ale i na instagramu nebo u článků, které byly vydávány na Budějovické drbně, potlačována nejen samotnou BK. Sama s tím mám zkušenost, kdy jsem do BD napsala do komentářů kritičtější postoj k danému článku a jeho naprosté bezpředmětnosti, byl okamžitě smazán. Nyní jsou ony kritické názory okamžitě smeteny ze stolu bez většího vysvětlení. Positivní názory jsou převažující, tudíž ego BK je zřejmě uspokojeno. On přece život není jenom o cestování a nakupování.

P.S. Nejsem žádný moralista, který není spokojen se svým životem, pouze vidím i daleko vážnější problémy v naší společnosti než vzájemné pomluvy. Možná i na ty by se BK mohla zaměřit (přeplněné dětské domovy, hrozící inkluze ve školství, virus Zika). ;)

Reply
BKBlog 21.3.2016 at 20:50

Článek také nebyl o konstruktivní kritice, ale úplně o nečem jiném…Potlačováná?? Tak to nevím jak myslíte…Jestli vám někdo smazal komentář na BD, tak pokud vím, může to udělat pouze vlastník – tudiž BD. Stěžovat si můžete tedy tam. Myslím, že nejste jediná, kdo tyto problémy vnímá…Ale zde o viru Zika fakt psát nebudu. Tohle není to správné místo. To asi každý kdo jsem chodí ví!!! O těchto problémech se dočtete jinde. Mějte se

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Martina 23.3.2016 at 9:52

Baro, tve motto zni I want to inspire you, because you are inspiring me. Jak te tedy inspirujeme? Tve clanky mam rada, ale clanek Moraliste mi prisel opravdu detinsky, pak lidi ti nenapsalo libive komentare ke tve fotce a hned nato clanek “Moraliste”. Ano toto mi prijde detinske. Clovek, ktery pise blog preci musi pocitat nekdy s kritikou. S tim jsi asi do toho sla. Nebo chces aby te jen sledovali lide, kteri budou pochlebovat a lichotit? Neni to o zavisti ale mas trosku jine starosti nez obycejni lide. Ano zijes si svuj sen, nakupy, zajisteny muz, cestovani, atd. Nikdo ti to nezavidi. Ale kdyz ma nekdo na neco jiny nazor nebo nahled nebo nedejboze napise kritiku hned se do nej pustit. Asi sama hodne spatne snasis kritiku, s tim ale clovek ktery ma blog by mel pocitat ne?

Reply
BKBlog 23.3.2016 at 10:08

Ahoj, nevím jestli tě mám oslovovat Martino nebo Markéto ( píšeš totiž každý druhý koment pod jiným jménem :-))

V prvé řadě – je asi přirozené, že člověk raději slyší hezké věci, než nepěkné…Nebo se snad mýlím? Asi ne. Mně kritika nevadí a je to pro mě výzva ke konverzaci. A jestli narážíš na kritiku k fotce na IG, tak to opravdu nepovažuji za kritiku nebo něco, co by mě donutilo napsat tento článek. Bylo to spíše úsměvné :-). Je ale logické, že se k tomu musím nějak vyjádřit, tak stejně jak k pozitivním komentářům.

Pokud si pozorně četla, tak tam píši – zapomenutý outift a článek. Tento článek byl napásán 5 měsíců zpět, když jsem byla na Floridě. Zapomněla jsme na něj. A vzhledem k tomu, že teď mám malé miminko, tak nemám na psaní moc čas ani náladu. Tudíž jsem využila tento článek – hodil se mi. A další věc!!! Post není o Haters a negativních komentářích , ale celkově o lidech….

PS.: Ty mě znáš osobně, že víš jaké mám starosti? PEACE

Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Martina 23.3.2016 at 11:23

Ahoj, asi je pro Tebe podstatnejsi kdo pise nez co pise, ale chapu ze do neceho sis musela rypnout :) no problem. Pocitac jsem pujcila sestre, ktera si komentuje zrejme co chce, priste si to radeji rozmyslim, aby te to nepohorsovalo :) Jak te tedy inspiruji tvy ctenari, viz. tve motto, na to jsi mi bohuzel neodpovedela. Hned utocis zpatky, moc mi neprijde ze jsi nad veci. Jak pise Vera, viz. vyse, tve ego je nejspis uspokojeno diky pozitivnim komentarum a nema smysl nejake sebereflexe ci jakoukoli reakci. Ano, par mych znamych te osobne zna a maji na Tebe svuj pohled. Neni vsechno zlato, co se trpyti :-) tim bych to asi ukoncila, mej se PEACE

Martina 23.3.2016 at 11:25

Baro, je moc fajn, ze si na muj komentar odpovis a pote moji odpoved smazes :) ale samozrejme svuj komentar ponechas :)

BKBlog 23.3.2016 at 13:46

Tak to si se asi zpletala. Nic jsem vam nevymazala!!! Stale to tady mate cerne na bilem. Preji hezky den

BKBlog

WITH LOVE

Nikol 22.3.2016 at 18:36

Tak si raději kupte seriózní noviny, kde se o takovým problémech píše a nechoďtě na blogy o módě…
Baru, jinak si myslím, že pokud jsi šťastná a děláš to, co tě baví, tak ti názory nepřejících lidí můžou být ukradené. A těším se na články o miminku…

Reply
saša 23.3.2016 at 11:26

ahoj Báro, já myslim, že závist je přirozená vlastnost každého druhého člověka. Ty máš z pozice “průměrné čtenářky” skvělý život plný nakupování, cestování, super akcí, skvělý dům, pěkné auto, milujícího zajištěného manžela. To, že ukazuješ, jaký máš skvělý život se všemi těmito věcmi, zákonitě vyvolává obdivné, ale i závistivé reakce. Není uplně normální, aby se člověk takto veřejně “chlubil” jaký má super život. Ty víš, že tě čtě 90% obyčejných holek a ty tě prostě buď budou obdivovat (což ty očekáváš) a nebo tě kritizovat (což je přirozené). Já mám tvůj blog ráda, spíše obdivuji než závidím (ale možná proto, že také hodně cestuji, mám pestrý život), ale zároveň přesně vím, co tvé čtenářky může iritovat. Ale jak si napsala, ty, které budou kritizovat, jsou nejspíše holky, co nemají moc radostí v životě, nudí se a nebo jsou prostě jen třeba z chudších rodin a protože nemají tolik peněz, vadí jim, že někdo jiný má a užívá si. No nic. Tak to prostě je a bude.

Reply
Marketa 23.3.2016 at 11:35

Saso, napsala jste to skvele :-) sdilim s Vami nazor. Opravdu neni normalni, aby se clovek takto verejne “chlubil”. Sama jsem stastna a spokojena a zastavam nazor, ze neni potreba to vsem ukazovat :) A absolutne nezavidim, mne by takovy zivot nenaplnoval. Mam potrebu neco dokazat sama a ne se jen spolehat na sveho muze a tezit z jeho uspechu. Ale kazdy jsme jiny :)

Reply
BKBlog 23.3.2016 at 13:58

Takze ted Marketa :-). Je pro mě podstatné kdo mi píše a co mi píše. Není to rýpání, pouze konstatuji fakta!!!! Pokud tedy jste sestrou u počítače a ob 5 minut si ho vyměňujete, abyste mi mohly zanechat komentář, tak to koukám…A zrovna pod stejný článek :-)
Pro mě není normální chodit někomu na blog, kontrolovat komentáře, psát negativní komentáře, pod různými jmény – osobě, která vás vlatně nezajímá a jen se chlubí…A podle vašich komentů vám není ani sympatická. Jsem VELMI ráda, že se o svého manžela můžu opřít. A těžit z jeho úspěchu?? Nepřijde vám to trochu směšné? Zkuste se zamyslet, co vás v životě trápí a pak se sem vraťte. Mějte se

BKBlog

WITH LOVE

Reply
BKBlog 23.3.2016 at 14:10

A dneska se to tu jmény jen hemží… :-) Taky nevím jak oslovovat…Saša, Bára, Val, Zdenka?
Je zajimavé, že vždy ty negativní komenty, tady nechavají ti stejní lidé pořád dokola pod různými jmény. Co takto být upřímný, postavit se za svůj názor a jméno? Kdybych ukázala všechno, tak byste to “nepřežily”:-))))).

Saši, já si tedy nemyslím, že závist je přirozená vlastnost. Je to jedna z nejhorších vlastností a bohužel v ČR velmi populární. Své soukromí si chráním, byť to tak nemusí vypadat. Já se za obyčejnou holku považuji. To že někoho iritují tyto věci je jeho problém. SLedovat a chodit na můj blog přeci nemusí…Takže to je jeho problém a hlavně asi bude mít problém sám v sobě. Přej a bude ti přáno. Měj se hezky

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Martina 23.3.2016 at 19:29

Takze stale nevim co tvoje MOTTO znamena a jak te inspiruji ctenari, ale nic se nedeje, asi bys to stejne nevysvetlila :-) ano je spoustu manzelek sportovcu a zadna nema potrebu se “pysnit” :-D ale nic, zijes si ve svem “svete” pravda :-) asi te zklamu, ale me v zivote nic netrapi, ale souhlasim s Tebou, ze na tvuj blog jiz pro mne nema smysl chodit. Kdybys ukazala vsechno, tak bychom to “NEPREZILY” :-DDDDDD Me je uprimne lito Tebe :-)))) Kolik komplexu asi musis mit, kdyz potrebujes tyto “sebeprezentaci”. Takze hodne stesti a timto bych komunikaci ukoncila:-) PEACE

Reply
Martina 23.3.2016 at 21:13

A finalni komentar predpokladam nezverejnis :-)

Reply
Magda 24.3.2016 at 11:24

Baruško,vidím,že jsi rýpla do vosího hnízda závisti a nepřejícnosti:)
Jak už jsem psala, pod tvůj článek se klidně podepíšu a některé slečny nám pravdivost hned potvrdily:)))))))))
Užívej si mateřskou a buď nad věcí!
Krásné Velikonoce:)

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.