Home BK style New Balance Contest / Bazalka

New Balance Contest / Bazalka

31.8.2015 45 comments

Ahojky, už je tu zase pondělí ?! Ach jooooo….. ten čas tak letí! Jakpak jste si užili víkend? Ten můj byl docela dost nabitý. Přijela za mnou kamarádka Terezka, kterou můžete znát z mých Travel Post. Je to taková moje spřízněná duše a cestování je pro nás obě droga, bez které nemůžeme být.

Znáte ty situace, kdy jen sedíte a kecáte…Melete páté přes deváté, protože si toho chcete říct tolik, že je z toho pak takový guláš, že musíte začít znovu, postupně a pomalu od začátku :-). No klasický GIRLS TALK. Miluju to.

Dále jsem celou sobotu strávila na beach volejbalovém hřišti. Pořádal se tu charitativní turnaj, který organizuje Martina Pártlová pro centrum Bazalka. Můj manžel je jejím patronem a Bazalce se snažíme všemožně pomáhat. Musím říct, že tento ročník byl zase super povedený a smekám klobouk. Velké díky všem, co se podíleli na této akci. Pomohli tak dobré věci, podpořili děti, které v životě nemají takové štěstí,… jako třeba my. Znovu a znovu si pokaždé uvědomím, jak je zdraví v životě důležité a mnozí z nás ho berou jako samozřejmost.

Nedělní den patřil odpočinku a klasické české kuchyni. Pokud nevařím něco dobrého já, rádi zajdeme do Pegastu, kde mají domácí kuchyni a vždy skvělé denní nabídky. Mňam

No a abych vás i trochu inspirovala, mám pro vás outfit s mými oblíbenými teniskami NEW BALANCE. Které můžete i vyhrát.

SOUTĚŽ

CO MUSÍTE UDĚLAT?!!!!!

Pokud se vám líbí a máte chuť si o ně zasoutěžit, tak mi napište mi do komentářů – jak se díváte na charitativní činnost? Pomáháte nebo děláte něco pro něčí lepší život?

Pak napište, které se vám více líbí – MODRÉ – ZELENÉ

Vyberu 10.9 komentář a pak vám zašlu ty tenisky, o které jste napsali…( nezapomeňte na email )

Dress: H&M

Shoes: New Balance / Brands24.cz

Watch: Daniel Wellington ( do 15.9 máte 15% slevu / kód – bk_blog )

Necklace: Pandora 

Backpack: BK ESHOP

PS.: Mějte krásný nový týden plný nových zážitků, úspěchů a lásky. KISS VAŠE BARUŠ

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

45 comments

Kris&Tyna 31.8.2015 at 7:12

Super sporty outfit, strašně Ti to sekne:) Kočka. http://www.kristynablog.com

Reply
Denisa 31.8.2015 at 7:15

Strašně moc obdivuji všechny lidi,kteří se věnují charitě. Všechno to dělají jen z dobré vůle a lásky,což si myslím,že je to nejkrásnější a takový lidi si zaslouží,aby měli v životě jen štěstí a lásku,když oni sami ji dávají těm druhým. Občas by se člověk měl opravdu zamyslet nad tím,že život pro některé je vážně těžký a vážit si tak svého zdravý,sebe a užívat si každý okamžik. Já pravidelně nepřispívám (jsem student),ale pokud to jen jde a mám možnost,tak ráda dám nebo pomůžu s nějakou akcí. :-)

Reply
Denisa 31.8.2015 at 7:19

Denisa
August 31, 2015 at 7:15 Reply
Denisa.jonasovaa@gmail.com
Zelené

Reply
Kamila Arnicanová 31.8.2015 at 7:52

Na charitativní činnosti se vždy koukám s velkým nadhledem, jelikož né všechny mají ten samý záměr. Dělala jsem na festivalu, který měl charitativní záměr – ukazoval se jako charitativní akce pro pomoc postižených dětí. Ale ve skutečnosti se to tak jen tvářilo. Dost mě to mrzelo. Zastávám se těch, kteří opravdu pomáhají a ne těch , kteří s tím začnou a mají to jenom aby jim to vylepšilo jejich značku. Samozřejmě je pak nádherné vidět, že se zázraky dějí a lidé si navzájem pomáhají. To potěší na srdíčku. Já sama ráda přispívám kvalifikovaným charitám, většího množství. I když po menších částkách, ale pravidelně.
Více se mi líbí zelené :-)

Reply
Michaela 31.8.2015 at 7:53

Zdravím Baruš :-) Velmi obdivuji všechny, kteří se podílí na jakékoliv charitativní činnosti. Pokud se naskytne možnost někomu pomoci – pomáhám velmi ráda :-) Ale co se týká zdraví, toho si musíme vážit – jak píšeš, že spoutu lidí to berou jako samozdřejmost, proto jsem několikrát pomáhala tím, že jsem darovala krev a teď poprvé se můj přítel zapsal do registru dárců kostní dřeně – jelikož plánujeme rodinu, tak do toho šel on a později se určitě zapojím i já :-) Hezký letní den … M.

Reply
Kristýna Mináriková 31.8.2015 at 7:59

Zdrawím?
Charitě se přimo nevěnuji, jsem mamina na mateřské a je to náročné. Pravidelně přispívám na psí útulek, není to nijak závratná částka, ale snažím se. Snaha se cení, ne? ?
Boty jsou nádherné. Miluji zelenou, tak jasná volba.
Ps: jinak jste moc krásná žena a ráda čtu váš blog. Je to útěk od denních povinností.

minarikova.kristy@gmail.com

Reply
Helča 31.8.2015 at 8:30

Ahoj Barco, opet hezky post;) jsem moc rada, ze jsou kolem nas lidi, kteri si toho, ze maji penize a prostredky vazi a vyuzivaji je i ve prospech jinych, kterym nebylo v tomto ohledu prano..My neprispivame nikam pravidelne, ale obcas zavezu obleceni po me a detech nebo kdyz se nam na Mikulase sejde prilis mnoho slaskosti:), do azyloveho domu u nas, tam je videt nouze lidi a pak hlavne jejich vdecnost i za obycejne detske teplaky, presto ze maji treba zaplaty…jinak jsem taky radu let darce krve, sportuju a chodim na ruzne sportovni akce, kdy treba behem podporim danou akci. Obcas se nejake charitativni akce zucastnime a prispejeme. Snazim se ale vybirat peclive, protoze bohuzel je spousta lidi, kteri nestesti jinych nemaji problem vyuzit ve svuj prospech! Nas kamarad ted take zalozil nadaci, coz nas hreje, je to clovek se srdcem na pravem miste. Je toho kolem nas spouta hezkeho, ale porad jsou lide, kteri pomoc potrebuju a na to bychom nemeli zapominat!

Reply
Janka 31.8.2015 at 9:26

Baru, super článek, líbí se mi to spojení módy a charity, je to takové nenucené, koukám na super fotky a do toho se dozvídám zase něco nového. Jinak osobně mám k charitě celkem blízko. Nejsem sice se zámožné rodiny, ale pořád si říkám, že jsou na tom mnozí hůř než já. Nejčastěji volím příspěvky formou DMS a takové moje osobní je podpora výzkumu boje s rakovinou.
A kdyby se zadařilo vyhrát, tak tenisky by se mi líbily zelené. charvatova.j@gmail.com

Reply
Helca 31.8.2015 at 12:31

Jo a botky se mi libi oboje, ale o chlup vic preci jen ty zelene:)

Reply
Majla 31.8.2015 at 13:38

Ahoj Baruš, opět krásný a pohodový outfit :) Moc obdivuji a vážím si lidí, kteří dokáží nezištně pomáhat druhým! Myslím, že to udělá radost oběma stranám – tomu, kterému pomáháme i zároveň to potěší i nás samotné.
Pracuji v bance, takže máme každý rok otevřen účet charitativního fondu, na který se snažím každý měsíc poslat nějakou korunku pro dobrou věc (většinou jsou peníze rozděleny do dětských domovů – hlavně na Vánoce, organizace táborů pro postižené děti atd.). Vybere se větší suma a jednou ročně se vybere cca 5 projektů kam peníze od nás poputují. Zároveň jsem se účastnila i dobrovolnického dnu v Průhonicích, kde jsme čistili park a pomáhali vysazovat nové stromky, takže člověk to může využít jako den volna mimo práci, ale zároveň pomůže dobré věci :)
Jinak u New Balance bych se rozhodla pro modré.. Je to má oblíbená barva :)
Krásný slunečný den :-* Majla

Reply
Anet 31.8.2015 at 14:03

Ahoji,charita je podle mě v dnešní době důležitá, obdivují lidi co se snaží jakkoli pomáhat a velmi mě mrzí že někteří lidé zase naopak se ji snaží využít.Já osobně snažím přispívam pravidelně. Za mě jen tak dále, jste užasní! A tvůj blog mě hodně baví !!!
MODRÉ ;-)

Reply
Hana 31.8.2015 at 17:05

Myslím, že každý člověk zažil moment, kdy si uvědomil, jak křehké je naše zdraví a/nebo životní štěstí. Jak se všechno může během vteřiny obrátit o 180 stupňů. Nesoudím ty, které charita míjí, ale myslím, že každý, kdo je zdravý a má dost peněz pro sebe a své blízké, by si měl nějakým způsobem umět z toho svého koláče na charitu ukrojit – ať je tím myšlen čas v případě dobrovolnictví nebo peníze v podobě příspěvků – pro ty, kteří to štěstí už neměli… I miminum se počítá. Proto každý měsíc odvádím příspěvky dvěma charitativním organizacím, kterým věřím a jejichž zaměření je mi blízké (těžce nemocní lidé a životní prostředí – i proto mám ráda zelenou ;-))

Reply
bety 31.8.2015 at 18:09

Charity jsou velmi důležité, ale v dnešní době mě mrzí, že je spousta podvodných charit a lidé si na nich jen nahrabou peníze. Je to bohužel smutné, proto ráda přispívám ověřeným charitám protože mám jistotu, že se peníze opravdu dostanou tam, kde mají pomáhat. Každý rok si například kupuji žlutou kytičku:) Nedávno jsem odnesla své staré oblečení do charitativního “obchůdku” u nás ve městě. Měla jsem dobrý pocit, že mé oblečení může využít někdo, kdo si nemůže dovolit nové, a že třeba i někomu udělá radost. Myslím si, že pomáhat si je velmi důležité. Uděláte radost ostatním i sobě.Ať už jsou to finance nebo třeba jen oblečení. Každá pomoc je dobrá. A hlavně nikdy nevíte, kdy pomoc budete potřebovat i Vy. Takže jsem ráda za lidi, kteří pomáhají, ať už jsou to maličkosti nebo velké věci.

A barva modrá:)

Reply
Alžběta 31.8.2015 at 19:03

Ahoj, dnes jsem našla tvůj blog a hned první článek je super :-) Před dvěma lety jsme s manželem začali podporovat postiženého chlapečka Lukáška. Dřív jsme posílali na Vánoce dárky do dětského domova a sem tam jsme přispěli nějaké větší organizaci, koupili Nový prostor nebo koupili na ulici nějakou blbost, o které jsme nevěděli, jestli je to skutečně na charitu. Teď posíláme peníze Lukáškovi, sbíráme pro něj víčka u nás ve školce a teď zrovna pomáhám organizovat Běh pro Lukáška, který se poběží 10.září v Ostravě. No a ty tenisky se mi líbí modré :-) Měj se hezky :-)

Reply
Lívia 1.9.2015 at 8:53

Charita je podla mna skvela vec a paci sa mi, ked ju vyuzivaju celebrity alebo blogerky na dobre ucely. Ja sama s tym ale skusenosti nemam, pokial sa nejedna o nejaky maly prispevok do zbieky, ale aj to niekedy pomoze :-) a ZELENE:-)
LM
livkamala93@gmail.com

Reply
Mateo 1.9.2015 at 10:03

Ahoj Baru,

charita by měla lidi inspirovat stejně jako láska. Pokud se dokážu slitovat nad nepříznivým osudem ostatních, pak jsem přeci člověk a to jsme všichni. Pro mě je charita část mé osobnosti, kterou ve mně probudili prarodiče. Babi říkávala, že nejhorší je být lakomý a neochotný. A tak pomáhám tam, kde je to opravdu potřeba. Charita jako činnost mně neskutečným způsobem nabíjí a nejlepší odměnou je pro mně ten upřímný úsměv člověka, který už nečekal, že se za něj někdo postaví a pomůže mu bojovat.
Tenisky zelené, pod stromeček by je dostal určitě nějaký perfektní chlapák,který na nové nemá peníze.
luteza@post.cz alia MateO

Reply
Lenka 1.9.2015 at 12:53

Krásný den!
Charita?Pod slovem charita se skrývá mnoho a každý ať si vybere tu opravdu, jeho srdci blízkou instituci, či způsob pomoci a “naloží” s tím, jak nejlépe umí .
Můj obdiv mají všichni Ti, kteří se snaží.Ti kteří pomáhají,vysílají dobrou energii, tam kde je nejvíce potřeba,ať to jsou dětičky, důchodci, zvířata. …všude je potřeba!
Já jsem slovo charita pojala “po svém”….kromě toho, že každoročně kupuji tu” žlutou kytičku “, jsem našla způsob jak pomáhát.Každé Vánoce jsou v obchodních centrech stromy, které jsou obklopené přáníčkama dětí z dětských domovů. …vždy,když je čtu, hrnou se mi slzy do očí a děkuju tam nahoru, za svoji rodinu,přátele a všechny nádherný Vánoce,oslavy, které jsem s nimi oslavila.Každý rok si vyberu přáníčko a snažím se potěšit, alespoň jednu malou dušičku na tomhle světě…ten pocit, že alespoň někdy udělám Ježíška někomu já, je k nezaplacení. …charita/pomoc v jakekoli míře je vždy potřebná…ale ještě důležitější je,byť jen malinkou pomocí můžete někomu vykouzlit ten nejkrásnější úsměv štěstí každý den!
Krásný den, Vám všem!

Reply
Lenka 1.9.2015 at 12:56

Joo a barva? Mám ráda překvapení, takže kdyby se na mne usmálo štěstí, ráda se nechám překvapit :)

Reply
Saša 1.9.2015 at 13:42

Ahoj, do charity jsem se zatim moc nezapojila. Kdyz pomaham, tak treba daruji pravidelne krev a jsem v registru darcu kostni drene. Jinak financne nikam neprispivam, ale do charity davam obleceni a boty co uz nenosim. Celorocne vsichni clenove rodiny sbirame vicka od plastovych lahvi pro nemocne deticky tady u nas v okoli. Kolem Vanoc byvaji v obchodacich stolky s dopisy pro Jeziska od deti z detskeho domova. Kdyz to vylozene neni prani notebooku nebo telefonu, tak taky obcas neco koupim.
Ale ted kdyz si to tak po sobe ctu, prijde mi to jako zavod o nejvetsiho svetce :D
Proste clovek kolikrat nevi, kam ty penize jdou, tak radeji prispeju hmotne :) Krasny den!
Btw: Me se libi botky v zelene barve.

Reply
Saša 1.9.2015 at 13:43

Zapomněla jsem na email :)
saskie.buresova@centrum.cz

Reply
Iva 1.9.2015 at 18:39

Barunko, hezky napsane. Zdrave deti jsou v zivote rodice to nejvic. Snazila jsem se pomahat, at financne ci osobni pomoci vzdy, ale od doby, co mam sama dva kluky, se me dotykaji predevsim pribehy spojene s tezkym osudem deti. Fandim nadacim, ktere to delaji spravne a cestne, da-li se to okem laika posoudit. Pomoc nemusi byt jen o “velkych” penezich. Nase ochota s problemem pohnout, poukazat na nej, mluvit o nem, muze casto pomoci vic nez jen zmacknout tlacitko poslat platbu. Kazda iniciativa je spravna a je uzasne, kdyz lidi souciti a vsimaji si.
Musime si pomahat:-)
Ps: zelene u mne vitezi. New Balance uz okukuji dlouho, tak snad..

Reply
Květa 2.9.2015 at 10:42

Tenisky jsou krásné, ty modré ale víc :) Moc jsem tenisky k outfitům do práce nebo do města nenosila, ale poslední rok je obouvám čím dál tím víc. Můj kamarád je ředitelem domova pro seniory Sue Ryder, takže pro mě byla volba jasná. Posílám jim pravidelně příspěvky a mají také svoje dobročinné obchůdky, takže když vyřazuji věci z bytu nebo svoje oblečení, které už neupotřebím a které by šlo ještě prodat, všechno jim to tam dovezu a předám. A oni si to v obchůdcích už prodají a mají tak peníze na provoz domova. No a já mám dobrý pocit, že moje věci jednak poslouží ještě někomu jinému a jednak díky nim přispěju na služby a péči pro starší lidi.

Reply
Květa 2.9.2015 at 10:43 Reply
Peťa 2.9.2015 at 15:31

No charita je v dnešní době podle mě kontroverzní téma :) ty vyběrači na ulici nebo i spousta organizací, kde se na našem dobrém skutku přiživí spoustu lidí, kteří to nepotřebují, mluví bohužel za ne! moje zkušenost je například s tříkrálovou sbírkou, která se mile reprezentuje v televizi, avšak v okolí znám lidi, kteří se v ní obohatili :( já sama bych ráda více podporovala, avšak moje finanční možnosti nejsou velké a v životě si chci sama něco užít, takže pravidelně nic nepodporuji… ale ráda si koupím žlutý měsíček, přispívám i na tu tříkrálovou sbírku, protože když vám koledníci zaklepou na dveře…pak si kupuji výrobky místní dílny tělesně postižených…nejlepší cesta je podpořit konkrétního člověka :) ve škole jsme s pár holkama vyráběli různé “blbosti” (z vlastní vůle) jednomu chlapečkovi z Keni, kterému jsme (naši rodiče, ale škola to prostě chtěla) posílali i nějaký roční finanční obnos…do budoucna bych se ráda přihlásila do organizace lupus, jelikož tímto onemocněním trpím a přispívala na výzkum ;) jinak NB jsou krásný oboje dvoje, za mě zelené ;) petabr2@centrum.cz

Reply
Zuzi 2.9.2015 at 17:04

Ahoj :) ,

skvelý článok. Na charity sa dívam rôzne. Nad tými finančnými vždy trochu polemizujem lebo človek vo svete vidí všeličo. Avšak počas strednej školy som sa zúčastnila charity formou predávania vianočných pohľadníc. Peniaze išli ďalej deťom, ktoré to potrebujú. Bolo zaujímavé pozorovať povahy a postoje ľudí ako vnímajú rôzne charity a zároveň vypočuť si ich názor a dodanie “Nech tie peniaze idú na ten účel, na ktorý majú.”Je dosť ťažké sa v tomto smere presadiť. Zúčastnila som sa toho len raz, viac príležitostí sa mi nenaskytlo, a preto si to vynahrádzam tým, že občas s maminou a so sestrou pomáhame jednej rodine s oblečením. Vyradené oblečenie, ktoré nenosíme a je v dobrom stave im vždy darujeme. Je to dobrý pocit keď veci, ktoré nám len tak stáli v skrini odrazu potešia ľudí a vtedy si človek uvedomí fakt tie hodnoty života čo má a čo by si mal viac vážiť.

Tie modré tenisky sú krásne a urobili mi veľkú radosť ! :)
zuziq.p@gmail.com

Reply
Monika 3.9.2015 at 7:00

Charitě se cíleně nevěnuji, protože to moje prostředky neumožňují. Ale firma, kde pracuji podporuje budějovické centrum Arpida, pro které jsme dělali dětské dny, velikonoční a vánoční setkání. Této pomoci se vždy účastním. Není lehké vidět tolik postižených dětí, ale vidět jejich radost za to stojí :-) A všechny nevyužité výhry ze psích výstav dávám do psího útulku a nepotřebné oblečení Městské charitě nebo dětskému domovu.
A líbí se mi modré tenisky :-)

Reply
Anonymous 3.9.2015 at 11:46

Snažím sa pomáhať akokoľvek viem a môžem. Ako študentka si nemôžem pravidelne prispievať, keďže tých peňazí nie je nazvyš, ale vždy sa nájde spôsob. Práve na Slovensku prebieha akcia zbierania vrchnáčikov pre konkrétne rodiny, ktoré ich zamenia za peniaze na operáciu alebo zdravotnú pomôcku a každý vrchnák z PET fľaše sa zíde a človek do toho neinvestuje veľa a niekomu veľmi pomôže. Taktiež po vytriedení skrine nepredávam dané kúsky, ale hodím ich do zbierných kontajnerov a oblečenie sa posunie ľuďom, ktorí ho najviac potrebujú.
Na to, aby sme pomohli nepotrebujeme mať peniaze, ale stačí chcenie a radosť z pomoci!
Mne osobne sa viac páčia zelené :)

Reply
Kleris K. 4.9.2015 at 13:59

Charitativní činnost je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí v téhle době. Napřiklad pro to, že si rodiče nemohou dovolit dítěti zaplatit náročnou milionovou operaci, nebo koupení veškerého vybavení k životní potřebě (např. vozík apod.). Přecejenom doba je zlá a každý nemá na vše co potřebuje a v tomhle smutném případě většina rodičů ne. Od toho jsme tu my, lidi co mohou přispět pár korun třeba nadaci Světluška apod. I mezi námi jsou lidé, kteří občas neví co s penezi a takhle přispějí na dobrou věc. Je přece krásné udělat někomu radost a vidět to štěstí! Podle mého názoru by sme si měli pomáhat všichni. Jednou tu pomoc třeba budeme potřebovat taky :)
Jak přispívám já?
Jsem studentka a je mi 18 let, takže nejakýma většíma částkama nepřispívám, jedině když po městě potkám nějákou slečnu s košíkem jak vybírá peníze na nemocné, tak přispěji (v nějčastějším případě pro Světlušku). Protože jsem student, tak aspoň pomáhám své babičce sbírat víčka, která jsou pro težce nemocného vnuka její kamarádky.
Naše rodina posílá každý měsíc peníze organizaci Greenpeace pro záchranu zvířat a rostlin. Ti nám zpětně posílají buď formou kalendáře nebo nějakého časopisu, pohlednice či výrobku, důležité informace jak naložili s penezi a kde byly peníze potřeba nebo třeba nejáké dobré informace co se jim podařilo zachranit nebo naopak s čím bojují :) nejhezčí pocit je, když můžete někomu pomoct:)
Zelené ( kler164@seznam.cz )

Reply
Zuzka 4.9.2015 at 17:50

Ahoj, Báši :) myslím si, že najkrajšie, čo človek môže spraviť je pomôcť druhému. Ten moment, keď prestane myslieť len na seba, a aj keď toho nemá veľa, odtrhne si aj to málo od úst a podelí sa s tým, ktorí to potrebujú ešte viac. S osudovým :) priateľom bývame spolu už rok a pol a pravidelne pomáhame druhým tým, že nosíme do domovov a centier oblečenie a veci, ktoré nepoužívame. Predtým som pracovala v Rakúsku a mala som vysoký plat, no šťastie prišlo až po spoznaní môjho Patrika, s ktorým síce nežijeme luxusný život – s kopou peňazí, ale s kopou lásky. Myslím si, že nejde o, aby niektoré celebrity vykrikovali čo najhlasnejšie, čo pre koho spravili alebo koľko komu dali…charitatívna činnosť je o tom robiť to srdcom a pomáhať nie pre vlastnú prestíž, ale pri zlepšovaní života ľudí, skúšaných osudom. Nevieš si ani predstaviť, ako by ma potešili tieto nové ZELENÉ topánky, ktoré by som si sama nemohla dovoliť… aj keď chápem, že sa ti asi nebude chcieť platiť poštovné na Slovensko :) užívaj si deň :) Zuzka
beliancinova.zuzana@gmail.com

Reply
Míša 5.9.2015 at 0:51

uz od malicka jsem byla vedena k tomu pomahat. A chci v tom pokracovat. At uz jsme vozili moje plysaky (se kterymi jsem se tezko loucila :)) do detskych domovu, kupovali detem prave z detskych domovu na Vanoce darky, meli adoptovaneho chlapecka na dalku, dnes se jednou za cas dokopu k prehrabani satniku a vyrazene obleceni a boty pak odvezu na charitu ci do sberneho mista u nas ve meste, nebo se chystam pristi varkou prispet co nejdriv do sbirek pro uprchliky. A nezapominam take sbirat vicka od plastovych lahvi pro postizenou holcicku, kterou ani neznam, vlastne nevim, pres koho vseho jsme se k tomu dostali, staci nam jen, ze nam pribuzni vzdycky dekuji a holcicka ma z kazdeho vicka (respektive pytle) radost :) Pristi leto bych rada vyjela pomahat charite do zahranici, ale kdo vi, s uprchlickou situaci bude mozna pomoc potreba i tady. A to, ze jednim z duvodu, proc bych rada byla trosku znama a trosku vydelavala je, ze bych chtela podobne charitativni akce casem sama poradat :) proc? Protoze i kdyz jsem sama nevyrustala zrovna v nejbohatsi rodine, dekuju za to, jaky pohodlny zivot jsem vlastne mela a stale mam, vetsina lidi na tehle planete to stesti nemela…
PS: rozmazlit se MODRYMI botkami bych se ale nechala :)

Reply
ZuzKA 5.9.2015 at 8:39

Ahoj,
myslím si, že každý z nás vníma charitu inak. Niekto “len” prispieva finančne – napr. mne sa páči myšlienka nášho pána prezidenta, Dobrý anjel. Istú dobu som aj bola darcom, no keďže mám osobnú skúsenosť s oddelením patologických novorodencov a následne s detským kardiocentrom u nás v Bratislave, všemožne ich podporujem. Píšem všemožne, pretože okrem peňazí im venujem aj niečo cennejšie a to môj voľný čas, podobne ako ty.

Je krásne vedieť a vidieť, ako dokážu ľudia pomáhať aj mimo kamier ;-)!
Klobúk dolu!!!!

Zuzana

zuzana.arpas@gmail.com

Reply
ZuzKA 5.9.2015 at 8:51

a tenisky, na rozdiel od väčšiny báb modré ;-).

Reply
ZuzKA 5.9.2015 at 8:49

Ahoj,

myslím si, že každý z nás vníma charitu inak. Niekto “len” prispieva finančne – napr. mne sa páči myšlienka nášho pána prezidenta, Dobrý anjel. Istú dobu som aj ja prispievala, no keďže mám osobnú skúsenosť s oddelením patologických novorodencov a následne s detským kardiocentrom u nás v Bratislave, všemožne ich podporujem. Píšem všemožne, pretože okrem peňazí im venujem aj niečo navyše –

Reply
Irena 5.9.2015 at 10:24

K charitě mám velmi pozitivní vztah a vážím si každého, kdo se dokáže nezištně rozdělit s někým, kdo je na tom mnohem hůř než my. Člověk nikdy neví, kdy se karta obrátí a jestli jednou sami nebudeme potřebovat něčí pomoc. Kolikrát stačí maličkost, abyste někomu změnili život.
Zelená

Reply
Irena 10.9.2015 at 12:10 Reply
Petra Filipovic 6.9.2015 at 8:58

Myslím, že v dnešní uspěchané době – kdy nikdo nemá na nic čas stačí maličkost typu vytřídit věci, po dětech hračky – darovat tam, kde jsou potřeba :-)
DMS je opravdu to nejmenší co můžeme udělat … jsou to maličkosti, kterými se snažím formovat i syna, protože spousta malých kamínků tvoří pevnou skálu ??

Hezký den Baru☺

Blue ?

Reply
Magda 6.9.2015 at 15:51

Před lety jsem slyšela větu,že bohatý je ten,kdo si kupuje věci,které nepotřebuje….a nějak se mi vryla do paměti. Musím říct,že cítím štěstí a pokoru pokaždé když si kupuji třeba jen lak na nehty:)
Nemám ráda slovo charita,protože pomáhat je přece samozřejmé,ať už jsou to peníze do nadací,skutky nebo třeba jen pár korun u pokladny,kterými doplatíte nákup starší paní před vámi,protože jí pochybělo.
Je přece štěstí být na té “druhé straně” a moct pomoc dávat a ne ji potřebovat!
Tak hodně štěstí,Baru:)
P.S.: Ty modré jsou božííí:)

Reply
Karolína 6.9.2015 at 15:57

Ahooj ☺
Na tvůj blog jsem zavítala poprvé, a hned se mi moc zalíbil..zaprvé bych ti chtěla pogratulovat k tomu, že ses dostala mezi elibloggerek, což mi napovídá, že to tady bude vážně super ? Po přečtení všech krásných komentářů od ostatních holek přemýšlím jestli má vůbec cenu něco psát..ale stejně nemám co dělat, tak napíšu pár řádků o spojení mezi mnou a charitou – nejsem pravidelný dárce, ale každoročně si kupuji kytičku k boji proti rakovině – už i z důvodu, že se tato zákeřná nemoc vyskytla v mé nejdražší rodině..mým dalším příspěvkem bývají různé nadace, ať už Venduly Svobodové nebo jiné..nejvíce se snazim přispívat dětem, ale ani dospělé nechci ochudit a nepokazit si karmu..takže občas přispěju osobně bezdomovcům – ať už jídlem či oblečením..je toho moc moc co se snazim dělat a bylo by to na dost dlouhý psaní…✌
Každopádně děkuji všem, kteří sem něco napsali o tom, že přispívají nebo daruji ať už je to cokoliv nebo jakákoliv částka! Je super, že se i v této maličké zemi najdou i lidé s dobrým srdcem ♥

PS.
Kdyby náhodou, ale opravdu jen náhodou (protože mé štěstí je opravdu nulové ?) tak spíše ty zelené. A mail je karolinahrdlicova@gmail.com
Ještě jednou mír a lásku a hezký den Všem! ?

Reply
Lucie 7.9.2015 at 20:25

Ahooj :)
Ten outfit je super!! A nejkrásnější jsou ty modré NB <3
Na charitativní činnost se dívám s velkým obdivem. Klobouk dolu před lidmi, kteří do toho jdou se srdíčkem a ne proto, aby se zviditelnili. Já vím, mi se to mluví. Jsem student a občas přispěji na sbírky ale hlavně na ty, u kterých vím, že se penízky k těm pravým lidem opravdu dostanou. Hrozně se mi líbí nadace DOBRÝ ANDĚL. Tam víte komu penízky pomůžou, že všechny zaslané finance jdou na pomoc potřebným a hlavně víte jak pomůžou. Onkologické onemocnění nebo jiná závažnější nemoc je čím dál častější a lidí, kteří se dostanou do finanční tísně je taková spousta. Zkrátka mají můj obdiv. Až budu mít stálý příjem bude právě tato nadace tou cílovou kam ráda penízku pošlu.
Momentálně se snažím o zpříjemnění dnů svých prarodičů. Nezapomínejte na starší osamocené osoby. Pomáhat neznamená pouze finančně, stačí přijít a být s tím člověkem, pohladit, usmát se …
Ještě bych chtěla napsat jak mě ničí sbírky např. víček pro nemocného/nemocnou XY. Pro nemocné je už ta nemoc taková přítěž a ještě řešit jak je nákladná??!! Je to hodně smutné, že to ti nahoře nevidí, teda oni to vidí ale, že mají to srdce s tím prostě nic nedělat …
Na druhou stranu je hrozně hezké vidět, že lidé mají ještě pokoru a srdce pomáhat.
Mějte <3 na pravém místě!!!
Hezký den, mějte se hezky :)

Reply
Lucie 7.9.2015 at 20:26

Můj email je va.lucinka@seznam.cz

Reply
Kristyna 9.9.2015 at 8:26

Snazila jsem se najit vhodna slova jak zacit. Napadlo me zacit treba nejakou definici ci citatem, ale co je to vlastne charita? Lide by si preci meli pomahat vzdy, vsude a bez ohledu na nejaky zisk. Charita je pro me tedy nezistna laska, ktera by mela byt soucasti naseho ja – proto daruji krevni plasmu, odev ktery nevyuziji davam potrebnym, sve stare detske hracky detem a mentalne postizenym. A az se da muj zdravotni stav dohromady daruji i kostni dren, protoze clovek nemuze dat nic cennejsiho nez je zivot. Jsem take dobrovolnik v domove pro mentalne postizene a lidi trpici schizofrenii. Miluju davat a necekat nic zpet, mozna i proto uz nekolik let studuji socialni praci. Mozna take proto, ze moje maminka pracuje jako sestricka u mentalne postizenych lidi. At uz botky vyhraju ci ne, mou nejvetsi vyhrou je jeji vychova k lasce k lidem :)

Reply
Kristyna 9.9.2015 at 8:29

Nevim jestli se k tomu nacetl i email:
skutilova.kristyna@seznam.cz

Reply
Nikol 9.9.2015 at 9:48

Ahoj Baru, já mám s charitou bohaté zkušenosti a proto vím, že to není jen otázka financí. Hodně lidí se vymlouvá, že nemá na charitu peníze, ale přispívat se dá i časem a láskou k tomu, co děláte. Já se každý rok účastním charitativního večera Terezy Maxové “Křídla Nadějě” věnovanou opuštěným dětem na kterou přispívám tak, že pomáhám s organizací večera, tedy svým časem. Dále pak každoročně pořádám sbírku pro útulek pro psy v Brně, kde může přispět každý, třeba i starou dekou pro pejsky na zimu. Proto si myslím, že přispět je opravdu jednoduché a je to každého rozhodnutí. Můžu přispět k názoru i svou zkušeností jakožto dobrovolník pro OSN, kde jsem byla asi rok v Peru. Na takovou dobrovolnou práci si ovšem nemůže udělat čas každý a člověk musí mít vášeň. Jakožto dobrovolník jsem poznala, že nemá cenu dávat peníze posílat na různé organizace (třeba ty, co jsou v tv) protože se peníze k těm, co je potřebují ani nedostanou a hlavně to neřeší problém, jen příčinu. V Peru jsem pomáhala ženám, které jsou oběti domácího násilí k tomu, aby se naučily osamostatnit formou výroby tradičních dek a talířů a nemusely být finančně závislé. Ale jak říkám, je to na jiném levelu a není to pro každého. Proto si myslím, že je skvělé, když přispíváme na něco, co je nám blízké a je jedno jestli finančně nebo jen svým časem.
Baru, ty modré tenisky jsou super! nikola.nikki@gmail.com

Reply
BKBlog 11.9.2015 at 8:56

Ahojky, ani nevím jak začít, jsem ze všech těch emailů opravdu dojatá a šťastná, že můj blog čtou lidé, kteří mají toto cítění a opravdové srdce.

Původně jsem chtěla vybrat komentář, který se mi bude nejvíce líbit a bude mi srdci nejbližší, ale to opravdu není možné… Všichni jste napsali nádherné komentáře, které jsou inspirativní, poučné, z praxe a motivující. Za to vám chci moc poděkovat a strašně moc si toho vážím. Baví mě propojit zábavné z užitečným a něco se i v „obyčejné“ soutěži o tenisky dozvědět.

SOUTĚŽ jsem tedy vyhlásila pomocí RANDOM.org a vyšlo mi číslo – 17!!!!

Tento komentář:

Krásný den!
Charita? Pod slovem charita se skrývá mnoho a každý ať si vybere tu opravdu, jeho srdci blízkou instituci, či způsob pomoci a “naloží” s tím, jak nejlépe umí .
Můj obdiv mají všichni Ti, kteří se snaží.Ti kteří pomáhají,vysílají dobrou energii, tam kde je nejvíce potřeba,ať to jsou dětičky, důchodci, zvířata. …všude je potřeba!
Já jsem slovo charita pojala “po svém”….kromě toho, že každoročně kupuji tu” žlutou kytičku “, jsem našla způsob jak pomáhát.Každé Vánoce jsou v obchodních centrech stromy, které jsou obklopené přáníčkama dětí z dětských domovů. …vždy,když je čtu, hrnou se mi slzy do očí a děkuju tam nahoru, za svoji rodinu,přátele a všechny nádherný Vánoce,oslavy, které jsem s nimi oslavila.Každý rok si vyberu přáníčko a snažím se potěšit, alespoň jednu malou dušičku na tomhle světě…ten pocit, že alespoň někdy udělám Ježíška někomu já, je k nezaplacení. …charita/pomoc v jakekoli míře je vždy potřebná…ale ještě důležitější je,byť jen malinkou pomocí můžete někomu vykouzlit ten nejkrásnější úsměv štěstí každý den!
Krásný den, Vám všem!

Joo a barva? Mám ráda překvapení, takže kdyby se na mne usmálo štěstí, ráda se nechám překvapit :)

Velká Gratulace a můžeš se těšit na překvapení, jaké botičky ti přijdou. Měj se krásně a moc moc gratuluji

Vám patří ještě jednou velké dík. Jste úžasní a ve spousty věcech jsem se inspirovala. KISS Vaše Baruš

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Lenka 11.9.2015 at 16:19

Jooooo!skvělý! Strašně velke DÍKY ?
Moc se těším na botičky!
A moc Vám gratuluji, maminko!

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.