Home BK style Peace for everybody in this World

Peace for everybody in this World

2.2.2015 7 comments

DSC_0663

Možná jste si už všimli, že na některých fotkách a také u každého mého příspěvku používám znak PEACE ….:-)

DSC_0647B

Zajímalo by mě, (teda pokud jste to vůbec zaregistrovali), co si o tom myslíte, jak jste si to pro sebe vysvětlili? Jestli to dělám, protože mi to přijde COOL, a nebo abych byla zajímavá…:-) Prozradím vám, co se za tím skrývá! Pokud vás to zajímá, čtěte dál….

DSC_0648B

DSC_0646B

Nepamatuji se proč, ale už jako puberťák jsem tento znak používala na fotkách nebo při loučení s přáteli a podobně. Tenkrát, v pubescentím věku, jsem asi opravdový význam tohoto znaku úplně neznala. Líbilo se mi to, přišlo mi to milé. A jediné, co jsem věděla, bylo, že PEACE znamená MÍR. A to mi stačilo. Asi by člověk v životě měl mít možnost dělat to, co je mu milé, baví ho to a pokud to ostatním nijak neškodí, je celkem nepodstatné, co si kdo o tom myslí.

DSC_0659

V mládí člověk tolik nepřemýšlí nad hlubšími záležitostmi, vše je jednoduché a jasné. Jenže jak stárne, zajímá ho, proč některé věci vlastně dělá on sám a také ostatní…..Hledá příčinu, účel. A chce i znát odpověď.

DSC_0671B

Myslím, že dnes už vím, a že mi došlo, proč jsem znak PEACE dělávala už v tak mladém věku… Nejspíš proto, že jsem velmi mírumilovný člověk a v mír opravdu věřím. V celém světě, mezi státy, lidmi i mezi přáteli.

DSC_0674

To je ale veliké téma a já bych se u něj na chvíli zastavila. Nebudu se tady bavit o válkách, ale spíše v obecné rovině mezilidských vztahů. Myslím, že právě odtud vše pramení. A pokud není mír a tolerance mezi námi “běžnými” lidmi, v konečné fázi následují všechny ty hrůzy – války, vraždy, nenávist, pomluvy, bitky a ubližování.

DSC_0695B_Fotor_CollageZamysleli jste se někdy, proč jste rasista (pokud jím jste)? Jaký k tomu máte důvod? Proč někoho nenávidíte? Jaký máte sami problém, když cítíte potřebu někoho pomlouvat a očerňovat? Proč se stáváte agresivním po požití alkoholu, když obvyklé zábrany nefungují? Jak je možné, že v někom je více negativních myšlenek než pozitivních? Jaký máme důvod k tomu, odsuzovat někoho pro jeho chování, ačkoliv ani netušíme, co jej k tomu vede? Proč je mezi námi tolik závisti, vzájemné nepřejícnosti, netolerance?

DSC_0687B

Upřímně, je mi z některých věcí až špatně. Dost těžce snáším to, co se kolem mě děje, co vidím, o čem slyším či čtu, a nebo jsem toho v horším případě i svědkem. Co s tím…?

DSC_0688B

V každém z nás je určitě ukryté nějaké to temné-zlé políčko, ale zkusme je omezit, zmenšit, přetvořit.. Možná to bude znít jako klišé, ale mě je to docela fuk, jak to zní. Všechno to tady píši hlavně pro zamyšlení nás všech. Chci – a jsem přesvědčena, že i většina z vás – aby se kolem nás šířilo víc pochopení, tolerance a lásky. Aby bylo pomoženo těm, kteří to potřebují, aby se lidé dokázali podporovat, respektovali názory, se kterými sami nemusí úplně souhlasit. Zkusme se všichni o něco víc snažit, aby tento svět byl lepší. A každý začněme hned teď a u sebe! Myslím, že to všichni opravdu hodně potřebujeme.

DSC_0662B

Tak daleko jsme se dostali od původního povídání o znaku PEACE….. míru jako takovému. Pojí mě s ním ale také moje velká inspirace – BoB Marley. Jeho všechny Quotes ( Citáty, slogany ) a jeho pohled na život miluji. Nacházím v nich hluboký smysl, mluví mi z duše. A on se přece přesně o tohle, o čem tady píši, snažil. Žil, aby dělal svět lepším. Přála bych si, aby na světě bylo mnohem víc lidí, jako byl on. Mluvím o lidech, co šíří lásku, pochopení, mír a žijí život podle svého přesvědčení a představ. Takový, který je bude naplňovat a dělat šťastnými.

DSC_0698

Photos by MARTINA MATOUSKOVA

Faux fur vest: Vintage/Alternative

Top: Free People ( my favorite brand )

Jeans: GENETIC Los AngelesAlternative

Shoes: Jimmy Choo/Alternative

Hat:RVCA/Alternative

Sunglasses: H&M for Lanvin ( Old )

Necklace: ZARA

Handbag: LOVELILI

PS.: V životě není nic dokonalejšího, něž žít život tak, abyste ho milovali a žili ten, co milujete…. Přeji všem – i těm, co se zatím nacházejí “ve tmě” – aby se pokusili hledat v životě jeho lepší, světlejší stránky a na ty se pak soustředili…Je to dar a darů si je třeba vážit. KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPrint

RECENT POSTS

7 comments

Zuzka J. 2.2.2015 at 18:44

Baru jeden z nekrásnějších článku co si kdy napsala. Pro mě máš nejkrásnější styl. Měj se krásně

Reply
BK Blog 3.2.2015 at 9:55

Ahojky Zuzanko, děkuji moc. Jsem ráda, že tě potěšil. Měj se krásně

BK Blog WITH LOVE

Reply
Lucie H. 2.2.2015 at 19:14

Zvlastni, zrovna dneska jsem o tomhle samem premyslela, kdyz jsem koukala na vystoupeni Michaela Jacksona na Superbowl 1993 – i on se tam snazil predat podobnou zpravu a dost me to dojalo…jak moc se ten svet za poslednich 20 let zmenil me naprosto desi a neni to jen o valkach, ale lidech samotnych. Baru, krasne jsi to napsala a doufam, ze kazdy, kdo si to precte se zamysli, jestli treba i on/ona nemuze ve svem zivote neco zmenit k lepsimu. Uz jen myslet pozitivne nebo udelaat neco pro druhe muze nekomu ‘zmenit svet’. xx

Reply
BK Blog 3.2.2015 at 9:58

Ahojky Lucinko, ty patříš mezi ty co je mění a mně to nesmírně těší. Je skvělé co děláš a jaký máš pohled na život. Už přijeď z Londýna, ať se můžeme vidět. Je to pěkných pár let co jsme se neviděly…. A určitě si toho máme mnoho co říci. Měj se krásně

BK Blog WITH LOVE

Reply
Lucie H. 3.2.2015 at 10:49

Dekuju Baru xx

Reply
Love Fashion 2.2.2015 at 19:17

Baru, nádherne napsáno, jak rikas musi si na to přijít každy sam. Pro me to třeba byla doba kdy jsem přišla o milované osoby v mem životě. Jednou jsem se rano probudila a řekla si ze od ted se budu snažit mit kolem sebe lidi ktere mam rada a kteří nešíří zlo, jsou přejicí a mají srdce na pravem místě. Samozřejmě i dnes se setkávám se záští a zlobou ale v menší míře jak dříve.
Stačilo mi změnit práci, sim kartu a najednou krasne dýcham. Cítím z tebe pozitivní energii a proto se k tobě na blog rada vracim. Diky za to ze jsi jaká jsi:-*

Reply
BK Blog 3.2.2015 at 10:14

Ahoj Janičko, děkuji za tvůj komentář a milá slova. Tvoje rozhodnutí bylo to nejlepší co jsi v životě mohla udělat. Mám to hodně podobně!!! Je zbytečné se obklopovat negativními lidmi, kteří ubližují. Já jsem teď v životě udělala také pár kroků, které mě nesmírně udělaly volnější a cítím se mnohem lépe :-). Je mi od tebe ctí, že se na blog vracíš a ráda ho čteš :-). Jsem moc ráda, že jsem tě poznala a doufám, že se brzy potkáme. Měj se krásně

BK Blog WITH LOVE

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.