Home BK People Renata Langmannová

Renata Langmannová

10.5.2015 11 comments

Kdyby se mě někdy někdo zeptal, která Česká Miss má pro mne největší kouzlo a je mou nejoblíbenější, určitě bych jmenovala Renatu Langmannovou…A proto ji dnes s nesmírnou radostí vítám mezi BK People a představím vám ji – mýma očima….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Renča už vlastně nepatří k té úplně nejmladší generaci modelek, které mají vše teprve před sebou. Zařadila se mezi ty, které se dnes mohou v klidu ohlédnout a být na své úspěchy náležitě pyšní. Její práce má už nějakou historii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Upřímně – všeobecně se mi více líbí tmavší tipy, ale znám pár TOP blondýnek, ze kterých jdu do “kolen“. A Renča patří právě mezi ně. Vždycky mě okouzlí její přirozená krása.

Její zářivý úsměv ve mě často vzbudil pocit – tak tohle je ten hollywoodský úsměv.!!!ANO.. Renču považuji za hollywoodskou star v jejím oboru, ve světě modelingu. Mám ji za jednu z nejlepších českých modelek, její práci obdivuji a i jako člověk mi moc imponuje.

Za jejím dnešním postavením, za všemi úspěchy, stojí léta dřiny. Jen tak může stále patřit mezi naše nejžádanější modelky a to ne jen na naší scéně. Její přirozenost, ženskost, pracovitost, profesionalita, krása a charisma ji vynesly až na ty nejvyšší příčky českého módního světa. Renča ale prorazila i ven – a zazářila / jistě ještě dlouho zářit bude /, protože i tam oceňují její profesionalitu a přirozenou krásu.

Hlavně si jí velmi vážím proto, že si dokázala vybudovat JMÉNO…. Nebrala každou nabídku, vždy rozmýšlela, na kterou kývnout a co odmítnout.. Myslím, že i to je v modelingu důležité, umět si vybrat.. Sice neodsuzuji děvčata, která se na to dívají jinak, ale mně je milejší tento postup ( každý ví, co a proč dělá ). Možná i proto se jí podařilo vybudovat si postavení, které dneska má.

Peníze jsou fajn, ale nejsou všechno. Pokud má člověk nějaké přesvědčení, je si vědom své hodnoty a ceny, bude určitě přemýšlet, s jakou prací spojí své jméno.. Platí to, myslím, v modelingu stejně, jako všude jinde…

Renata to dokázala a můžete jí vidět na TOP přehlídkách a v TOP kampaních.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po přečtení našeho rozhovoru zjistíte, že máme s Renčou hodně společného…Obě milujeme sport, jsme opravdoví labužníci ( obě jsme blažené, když si dáme dobrý steak ), v Praze máme stejné oblíbené restaurace, rády používáme osobité vůně, i na styl mám stejný názor. Pro obě znamená cestování náš ŽIVOT a dokonce i sny máme hodně podobné…

Moc, ale opravdu moc, mě tento rozhovor potěšil. Renata je úžasná, inteligenti žena s velkými sny a cíli. Má charizma, které netkví jen v kráse, ale v také v osobnosti. Opravdu zajímavá bytost. Přála bych každému, aby měl možnost pohovořit si s ní osobně. Jistě byste mi pak dali za pravdu.

V modelingu věk hraje velkou roli. S přibývajícím věkem a s novými mladšími kolegyněmi v zádech na sobě modelky musí víc a víc pracovat. Když ale opravdu chcete, dřete na sobě, jste pracovití, se správnou dávkou pokory a sebevědomí v sobě, můžete se i v tomto světě udržet dlouho. A Renatě se přesně tohle daří. I bez skandálů !!!

Nechci, aby to vyznělo, že Renča je stará !! Je mladá, v nejlepších letech, ale v modelingovém světě platí trochu jiná měřítka..

Renatu čeká určitě ještě mnoho modelingových úspěchů. V našem věku ale nacházíme i jiné cesty života….Další etapy, které mění životy. Jako je třeba manželství a rodina. A to první brzy Renču za nedlouho čeká…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

INTERVIEW

1. Jak by ses představila čtenářům BK Blogu?

Jmenuji se Renata Langmannová, moje míry už dávno nejsou 90-60-90, ale stále bych si přála světový mír :-)

2. BEAUTY – Jak pečuješ o svojí plet‘ ? Jakou používáš kosmetiku, parfém a jak relaxuješ?

Jelikož mě moje pleť (i postava) stále ještě živí, tak se o ni snažím starat s co možná největší péčí. Každodenní čištění a hydrataci beru už jako samozřejmost. Jednou za čas si dopřeju i klasické kosmetické ošetření s hloubkovým čištěním pleti. V poslední době jsem v kosmetice trochu experimentovala. Teď zkouším krém značky NeoStrata, který obsahuje ovocné kyselinky a je dobrý v prevenci proti stárnutím. Jinak se dlouhodobě vracím k Biodermě. Na vlasy pak používám šampon a masku značky Paul Mitchell. Především jejich černá řada s divokým zázvorem je prostě skvělá. Pokud se ptáš na parfém, tak seš na správné adrese :-). Miluju vůně a na parfémech si docela „ujíždím“. Mám ráda takové vůně, které jsou něčím zajímavé, osobité a které se nedají jen tak jednoduše koupit v každé parfumerii. K mým oblíbeným patří například značka Kilian a Biredo.

Relaxuju různě. Mám ráda finskou saunu, masáže, a nebo si prostě jen tak lehnout, nalít si skleničku dobrého vína, rozbalit čokoládu a pustit film.

3. SPORT/HEALTH – Jak se udržuješ v kondici? Oblíbený sport, účinná dieta a nějaká zdravá vychytávka?

Ve fyzické a psychické kondici se udržuju hlavně sportem. Myslím, že jsem za svůj život vyzkoušela opravdu hodně druhů sportu a nejrůznějších sportovních aktivit. V každém životním období mi vyhovovalo něco trochu jiného. Momentálně jsem si oblíbila cvičení pilates na reformerech. Je to skvělý způsob, jak kompletně zpevnit celé tělo a zároveň ho i protáhnout. Pořád se snažím taky pravidelně běhat, což beru jako nejrychlejší způsob snižování tělesné váhy. Občas zajdu s přítelem na thaiboxerský trénink. To pak odcházím domů téměř po čtyřech :-). Je to fyzicky nejnáročnější sport, který jsem kdy vyzkoušela. No a teď na jaře, když je krásné počasí, tak ráda vytáhnu kolo a jedu ven.

Na diety jsem nikdy moc dobrá nebyla. Jsem požitkář a labužník, takže dobré jídlo a pití je moje velká vášeň. Když ale přece jenom potřebuju zapracovat na postavě, tak mi stačí z jídelníčku dočasně vyřadit sacharidy a váha jde rychle dolů.

Zdravou vychytávku jsem nedávno objevila v Thajsku. Jedná se o „hubnoucí kávu“ – čistě přírodní produkt, která urychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. Nejvíc jsem ocenila, že jsem přestala mít své „čokoládové záchvaty“ :-)

4. GASTRO – Jaká je tvoje oblíbená kuchyně ? Vaříš ráda? Tvůj gastronomický zážitek na který nemůžeš zapomenout? Tvoje tipy na oblíbené restaurace?

Jak jsem se už zmínila, tak jídlo je moje největší vášeň! Mám ráda snad všechny druhy kuchyní a v každé z nich mám své oblíbené jídlo. Jsem hodně masový typ, takže dobrý steak je pro mě základ stravování. Gastronomický orgasmus zažívám, když si dám kus hovězího masa té nejvyšší kvality, jako je USDA Prime steak. Taky mi chutná sushi, mořské plody a asijská kuchyně. Nějak moc nevyhledávám tu typicky českou, ale jednou za čas si ráda pochutnám na svíčkové nebo kachničce se zelím. Mezi mé oblíbené restaurace v Praze patří například Hanabi, PerTe, Sasazu, La Casa Argentina a mnoho dalších.

5. STYLE – Co si vybavíš pod slovem styl? Tvůj nejoblíbenější návrhář? Kde ráda nakupuješ, obchody u nás, ve světě, online obchody a jak by si popsala svůj styl? Na čem ulítáváš?

Styl je něco, co se nedá koupit. Musíš si ho vytvořit nebo se nechat inspirovat. Já jsem svůj styl našla v takovém módním minimalismu. Mám ráda jednoduché kvalitní nadčasové věci, čisté linie, dobré materiály a vypíchnutý nějaký zajímavý kousek. Snažím se kombinovat věci levnější s těmi dražšími, tak, aby finální dojem byl neotřelý.

Nakupuji většinou v zahraničí, protože u nás na to nemám čas ani náladu. Hodně věcí koupím třeba v Miláně nebo v Londýně, kam se vydávám na pracovní cesty. Moje oblíbené obchody jsou COS a Other stories, základ mého šatního však tvoří stará dobrá Zara :-).

Můj oblíbený návrhář a zároveň velký kamarád je Lukáš Linder. Ten mi navrhuje a šije šaty na všechny významné události roku. Teď připravuje i mé svatební šaty.

6. TRAVEL – Jaký máš vztah k cestování? Máš oblíbené místo, město a nějakou vysněnou destinaci? Kam nám doporučíš určitě vycestovat?

Cestování je můj život! Svoji poslední korunu bych procestovala! Mám obrovské štěstí, protože díky své práci cestuji opravdu hodně a často. V podstatě je to asi ta věc, která mě na ní baví nejvíc. Mám po světě spoustu oblíbených míst, na která se ráda vracím nebo bych se tam jednou ještě ráda vrátila. Jelikož pocházím z malého městečka, tak mi vždycky imponovaly velké metropole. Strašně ráda jezdím do Barcelony, Milána, Londýna, New Yorku. Baví mě ten ruch, možnosti. Vždycky si uvědomím, jak je skvělé, že žiju ve 21. století, kdy jsou otevřené hranice a záleží jen na každém z nás, jak si život zařídí a zorganizuje.

Kupodivu mě však nejvíce uchvátila v posledních letech Namibie. Cestovala jsem několik dní po národním parku Etosha a pozorovala volně žijící zvířata. Nikdy jsem se necítila svobodněji…

Na světě existuje strašně moc krásných míst a je v podstatě jedno, kam vycestuješ. Pokud se vrátíš s něčím, co tě duševně obohatilo, tak cesta splnila svůj účel…

7. Prozradíš nám na sebe nějakou osobní věc?

Tak teď jsi mě dostala… Já vlastně nevím, co by na mě bylo tak zajímavého, že by se o tom dalo psát :-). Jsem hodně samostatná a emancipovaná, což jsem vždy považovala za obrovské plus, ale čím jsem starší, tím si víc uvědomuju, že to není úplně ideální:-)

8. Jaký je tvůj životní sen? Co tě v životě nejvíce inspiruje?

Můj životní sen je mít spokojenou rodinu – zdravé děti, milujícího manžela, dostatek financí na to, abych mohla cestovat a rozvíjet se jako osobnost. Taky bych ráda pokračovala v mé charitativní činnosti a chtěla bych být společensky užitečná.

9. Co se ti vybaví pod mým oblíbeným mottem Y.O.L.O – You only live once ( žiješ jen jednou)

Žij teď a tady – dnešek se nikdy zpátky nevrátí a zítřek už nemusí přijít…

10. Co by si vzkázala čtenářům BK Blogu ?

Ráda bych jim řekla můj oblíbený citát a ať si z toho každý vezme, co chce… „Věřím ve štěstí, čím více se snažím, tím více ho má.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Renato, děkuji ti za skvělý, pozitivní, inspirativní a hodně motivující rozhovor.

Moje čtenáře určitě příjemně naladí a dodá trochu další inspirace. Stejně jako mně. Díky.

Vím, že tvoje modelingová kariera ještě zdaleka nekončí. Protože už nám ale není těch sladkých 17, nebudu ti přát úspěšnou cestu modelky. Tu už máš. Hlavně ti přeji spokojenost a úspěch v čemkoliv, co budeš podnikat a kam tě kroky života zavedou . Jak osobní, tak profesní. Přeji ti z celého srdce štěstí a hodně lásky od tvých nejbližších, od přátel a hlavně od tvého budoucího manžela. A ať tvoje “nová kariera“ je stejně úspěšná, jako ta modelingová. A své sny uskutečni…!

Renča – to je můj CUP OF TEA, jak se říká…:-)

Coat, Jeans, Top : ZARA

Shoes: Converse

Handbag: Chloé

PS.: Tak jak se vám rozhovor líbil :-) ? Kdybyste na Renču měli jakýkoliv dotaz, tak napište do komentářů. Mějte krásný zbytek neděle a já jdu užívat poslední den The Players Championship. Doufám, že se mi podaří udělat s někým selfíčko :-). KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS