Home BK People Václav Bednář

Václav Bednář

10.9.2016 8 comments

Ahoj, vítám vás po dlouhé době opět mezi BK POEPLE. Jsem nesmírně šťastná, že můžu tento projekt znovu nahodit. Doufám, že jak mě, tak všem zúčastněným, to bude časově vycházet tak, abych mohla s BK POEPLE přijít každého 10. v měsíci.


Člověk, kterého vám dnes představím, byl už zmiňován v posledních dvou článcích a je spojen se značkou OUT OF CONTROL. Dnes vám společně tady celý projekt odtajníme a budeme čekat na vaše reakce. Je to pro mne čest a jsem i trochu nervózní… Představuji vám dalšího inspirativního člověka, se kterým jsme se vzájemně pracovně propojili.

Takže – jedná se o umělce – malíře, který je nesmírně talentovaný a jehož tvorba mě, laika, doslova dostala do kolen. Vítám tedy mezi námi Václava Bednáře, který je /stejně jako já/ občas OUT OF CONTROL :-)

Vaška neznám dlouho, zhruba měsíc. Byl mi představen mou výbornou kamarádkou Danuškou ( jistě jste ji viděli na Instgramu, ta, která má s kamarádkou svoji značku Symbol4you ). Neznáme se tedy léta …, ale už jsme se poznali natolik, abych byla schopna o něm napsat pár řádků. Chci se ale hlavně zaměřit na náš společný projekt OUT OF CONTROL, který jsme dali společnými silami dohromady a budeme se ho snažit předkládat veřejnosti.

Proč? Protože se domníváme, že i opravdoví umělci někdy na cestě k úspěchu potřebují něčí pomocnou ruku. Mívají hlavu plnou snů, kreativních nápadů, vznášejí se ve svých představách a na reálné, “přízemní” věci jim tam už nějak nezbývá prostor. Ale to, co přenášejí na papír, plátno, oblečení či nábytek, bývá geniální.

Já sama mám velmi ráda abstrakci a moderní umění….nebo spíš se mi to jednoduše líbí. Víc mě oslovuje a vidím tu nějak větší energii. Vaškova tvorba je přesně taková, je mi strašně blízká. Můžete si prohládnout fotky jeho prací a posoudit sami, jestli je to šálek vašeho čaje.

Vašek tvoří už mnoho let…desítky let….má svůj styl, svoji originalitu a jeho obrazy mají velkou cenu. Když jsem přišla poprvé do jeho ateliéru, který si vybudoval na statku, doslova jsem oněměla úžasem …! Takový krásný nepořádek, chaos a ta zvláštní atmosféra, která mě tam pohltila…! Stála jsem, koukala kolem sebe a jasně jsem cítila, že tyto obrazy, tato neobyčejná díla, nesmí zůstat bez povšimnutí, bez představení očím veřejnosti. Tak jsme začali společně – Vašek – Danuša – já vymýšlet, plánovat a posléze i realizovat

Jak tedy vznikla celá tato značka??

Když nám Vašek řekl, že už vlastně má svou “značku” – OUT OF CONTROL, tak to mě naprosto nadchlo. Nic dokonalejšího bychom totiž nevymysleli. Krom svých úžasných obrazů, jež jsou jeho hlavní činností, nám Vašek ukázal také kousky pomalovaného oblečení a seznámil nás se svým snem – rozjet to” do světa.”. Danuška ani já jsme nezaváhaly ani minutu a řekly si – zkusíme, jdeme do toho.

Lidé si mají pomáhat a měli by se navzájem podporovat. Určitou dávku podpory potřebuje každý, i když její míra může být různá. Být sám většinou nestačí, a i malá pomoc od ostatních dělá divy. Je mi tedy velkou ctí, že jsem se mohla stát součástí něčeho výjimečného, kreativní součástí nové značky OUT OF CONTROL by Vaclav Bednar. Jeho tvorba bude aplikována snad na všechno :-). Budeme produkovat originální kusy triček, které Vašek vytvoří svou vlastní malířskou technikou. Budeme dělat CUSTOM – MADE na cokoliv – nábytek, oblečení, kryty od telefonů…prostě na cokoliv vás napadne. A nemalou roli budou hrát i Vaškovy obrazy, které si budete moci zde také zakoupit. To vše by VACLAV BEDNAR!!!!

Tato značka bude fungovat hodně formou osobní komunikace se zákazníkem. Prozatím máme pro vás emailovou adresu, kde nás můžete kontaktovat se svými dotazy – vboutofcontrol@gmail.com

Brzy bude spuštěn eshop na mém blogu v sekci VACLAV BEDNAR.

INTERVIEW

1. Jak by ses představil čtenářům BK Blogu?

Dobrý den, jmenuji se Václav Bednář a jsem malíř.

2. BEAUTY – Jak pečuješ o svojí plet‘? Jakou používáš kosmetiku, parfém a jak relaxuješ?

Většinou jsem zapatlaný od hlavy k patě produkty německé značky SCHMINCKE. Název této firmy která vyrábí mistrovské umělecké barvy a pigmenty od roku 1881 tak zevšedněl, že se stal synonymem pro veškerá líčidla která lidově nazýváme ŠMINKY. 

3. SPORT/HEALTH – Jak se udržuješ v kondici? Oblíbený sport, účinná dieta a nějaká zdravá vychytávka?

V kondici mne udržuje má práce, dělám relativně velká plátna a i když se to nezdá tak se běháním kolem malířského stojanu často pěkně zapotím. Navíc žijeme na statku na kopci a zpáteční výšlap z hospůdky v údolí dá také kolikrát zabrat.

4. GASTRO – Jaká je tvoje oblíbená kuchyně ? Vaříš rád? Tvůj gastronomický zážitek na který nemůžeš zapomenout? Tvoje tipy na oblíbené restaurace?

 Vaření je vedle malování mou další velikou láskou. Vařím velmi rád a často. Mám rád nejen tradiční recepty české kuchyně ale i kuchyni Čínskou, Italskou, Thajskou a Japonskou – poslední dobou připravuji velmi často japonské Sushi které si celá rodina velmi oblíbila.

5. STYLE – Co si vybavíš pod slovem styl? Tvůj nejoblíbenější návrhář? Kde rád nakupuješ, obchody u nás, ve světě, online obchody a jak by si popsal svůj styl? Na čem ulítáváš?

 Mám rád styl OUT OF CONTROL :-)
6. TRAVEL – Jaký máš vztah k cestování? Máš oblíbené místo, město a nějakou vysněnou destinaci? Kam nám doporučíš určitě vycestovat?

Cestuji rád, rád poznávám nová místa, nové lidi, nové kultury, když pomineme mnoho krásných míst zde u nás tak mám vztah k Itálii kde mám dobré přátele ale je mnoho dalších míst která mám rád, stejně jako těch o kterých si zatím jen sním a která jsem doposud navštívil pouze prstem na mapě a pevně věřím že se mi všechny tyto vysněné destinace jednou podaří navštívit.

7. Prozradíš nám na sebe nějakou osobní věc? (zlozvyk, talent, vlastnost, posedlost, slabost…)

 Žil jsem nějakou dobu poměrně nezřízeným životem … vystihl bych to krátkým úryvkem z písně : ” Nežli čekat na šediny, lepší je dělat kraviny a nalitej jak dobytek porážet doma nábytek “

8. Jaký je tvůj životní sen? Co tě v životě nejvíce inspiruje?

Hlavně zdraví pro mne, mé blízké a všechny dobré lidi včetně čtenářů BK-blogu!Mým podružným snem je aby jednoho dne přijeli na náš dvůr na statku zahrát Rolling Stones. Právě Stouni mne velmi inspirovali a nyní mne nejvíce inspiruje má rodina.

9. Co se ti vybaví pod mým oblíbeným mottem Y.O.L.O – You only live once ( žiješ jen jednou)

 Odpověď na tuto otázku je skryta v odpovědi na otázku č. 7 a zůstane zahalena nádechem tajemství :-)

10. Co by si vzkázal čtenářům BK Blogu ?

Milý čtenáři : Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se! 

 

Hned při naší první schůzce mi Vašek doslova učaroval. Je to umělec, umělec tělem i duší. Jeho myšlenkové pochody jsou tak zrychlené, že se někdy po chvíli nestačím divit, kam jsme se to v tematech posunuli…..Myšlenka střídá myšlenku. Když máme s Vaškem schůzku a snažíme se něco reálného kreativně tvořit, je to pro nezasvěcené jeden velký kolotoč nápadů, názorů, vzájemného překřikování, … To vše z totálního nadšení pro naši společnou věc.

PS.: Pomáhejte lidem kolem sebe a v budoucnu se vám to vrátí….Každý máme svoji cestu a každá naše cesta je pouze taková, jakou si ji my dokážeme udělat!!!!!! KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVE

 

RECENT POSTS