Home Travel USA

USA

26.5.2015 16 comments

Ahojky po měsíci z ČECH :-). Nevím, jestli se mám při pohledu z okna radovat, že už jsem zase doma …anebo být spíše otrávená počasím a návratem do reality, která nastane pokaždé, když se odněkud vracím. Tak či tak, otrávit se nenechám a raději ještě na chvíli zavzpomínám na měsíc v USA.

IMG_8928

Když potkávám známé a kamarády, ptají se,” tak co jak bylo v USA?” Upřímně řečeno, kolikrát ani nevím, co odpovědět. Tolik zážitků za ten čas strávený tam jde velmi obtížně vypovědět v pár větách. Takže se raději nepouštím do delších debat, ale jednoduše odpovím,” SKVĚLE “:-)

IMG_7833

Zdá se i vám, že to, co zažijete na dovolené, je často nemožné vysvětlit pár větami? Že víte, že ty pocity a zážitky nedokáže nikdy dostatečně popsat a vysvětlit? Protože to třeba ani popsat nejde nebo to pochopí třeba pouze pár lidí, kteří mají za sebou něco podobného? Ale především hlavně ti, co s vámi ty zážitky prožívají. Takže se mnohdy raději jen tak někde na ulici nesnažíte někomu vyprávět a popisovat, jak bylo… Já tento pocit občas mám…

image1_Fotor_Coll

Dneska, po té dlouhatánské cestě, mám chuť (a už mi nepadá hlava na počítač únavou) vám popsat, jak bylo a co jsem všechno zažila….A kdyby moje vyjádření nebylo dostatečné, fotky snad dostatečné budou :-)

IMG_7961

Jak už jistě víte, měli jsme s manželem výročí – 5 let spolu. Oslavili jsme je opravdu vydatně ( to jste se tu už mohli dočíst ). Další dny probíhaly prakticky podobně , až do mého odjezdu. Ráno jsme si udělali vždy nějakou mňamku ( nakupovat chodím do WHOLEFOODS, kde mají nejlepší potraviny – a to je pak pro mě velmi těžké po návratu nakupovat u nás :-( ), šli si zacvičit, na golf ( manžel je do něj blázen a já se pomalu, ale jistě, stávám také :-)), občas nějaký ten shopping a večer pak dobrá večeře a procházka. Jídlo oba milujeme, takže si na tom docela ujíždíme…Objevili jsme spousta nových restaurací ( kdybyste se někdy někdo vydal tímto směrem a měl zájem o tipy na restaurace – jsem tu !!! )

IMG_7794

Mezitím jsme ale navštívili naše přátele v Orlandu, cestou do Jacksonville, kde se konal turnaj The Players Champoinship. Byl to neskutečný zážitek, ani jsem nečekala, že mě to tak pohltí. Manžel byl v sedmém nebi, takový jeho malý sen, vidět ty nejlepší hráče světa” in natura”. Přiznávám, že ani já na finálový den asi nikdy nezapomenu. Když se dostali do Play Off tři poslední hráči a rozhodovalo se na ostrovním 3 par, tak jsem měla stáhnuté obě půlky a husí kůži. Fandila jsem bud Sergio Garcia a nebo Rickie Fowler a nakonec zvítězil mladičký Rickie. Super!!!

IMG_7646

Po víkendu stráveném na golfovém hřišti jsme se vrátili k nám “domů“ do West Palm Beach. Měla jsem před sebou ještě dva dny do odjezdu do LA. Tam jsem se měla potkat s kamarádkou Terezkou. Nemohla jsem se dočkat – LA miluju a Terku jsem dlouho neviděla.

Nechápu, co všechno jsme za sedm dní dokázaly stihnout !!. Zpětně si říkám – neuvěřitelné…

IMG_8019 IMG_7661 image1_Fotor_Collage

Vypíchnu jen pár věcí: viděla jsem poprvé baseball, dostala jsem se do SOHO HOUSE, procházela jsem se po plážích, jako tradičně – celodenní shopping v Santa Monice a hlavní třešničkou pak byl nečekaný trip do VEGAS, kam jsme se dostaly čirou náhodou.

Konal se tam festival ROCK IN RIO, poprvé v USA a já byla zcela nepochopitelně u toho. Ovšem jen díky mému kamarádovi, který měl zadarmo lístky. Lístek na takový festival stojí kolem 400 dolarů, takže jsme s Terkou byly víc jak HAPPY. Neváhaly jsme ani minutu, odletěly a zažily něco nepopsatelného.

IMG_7783 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Viděly jsme ve dvou dnech nejlepší performance, co jsou právě na scéně. První den jsme to odstartovaly Ed Sheeran. U songu I see Fire jsem si teprve uvědomila, že tam doopravdy stojím. Poté, co se na jevišti ukázala hvězda večera Taylor Swift, jsem byla doslova v šoku. Nikdy jsem ji moc nemusela, ale to, co tam předvedla, bylo něco neskutečného. Není náhoda, že patří mezi top performance a vyhrává každou cenu. Druhý den jsme se válely u bazénu v hotelu The Cosmopolitan, který je moc krásný. Moderní design a hodně mladých lidí. Nemohly jsme se už dočkat večera, protože na nás čekal John Legend, do kterého jsem se zamilovala a ukáplo mi i pár slz. Není ani divu, měla jsem vedle sebe svojí kámošku, koukaly jsme na hvězdy, světla Vegas a poslouchaly ALL OF ME, jednu z nejromantičtějších písní poslední doby. Tento Pan umělec ji nazpíval pro svou ženu, která mu je velkou inspirací a životní láskou. No – a ještě jsme si štěstím a dojetím utíraly slzy z tváře a už to přišel roztočit Bruno Mars, který má energie na rozdávaní. Když někdo o mě řekne, že mám přemíru energie, tak to by musel vidět jeho!!! Neskutečný zážitek, který mi bude ležet dlouho v paměti. A melodie těchto světových umělců mi bude znít dlouho v uších. Jestli vás baví festivaly a baví vás tento styl zábavy, tak vřele doporučuji. Mým dalším snem je Coachella a Burning man. A váš vysněný festival ? Na který se chystáte?

IMG_7633 IMG_8014

Po Vegas jsme byly obě pěkně unavené a poslední dny jsme si přály strávit opravdu v poklidu. Po příletu jsme zalezly k televizi, objednaly si pizzu, která sice neměla s pizzou nic společného, ale byla výborná. Tuna sýra, tlustá jak buchta, ale co…na kocovinu to nej.

IMG_8260 IMG_8027

Poslední den jsme prožily v Malibu – to jsme si přály už delší dobu prozkoumat. Objevily jsme užasnou restauraci MALIBU FARM, která leží na mole s výhledem na celé Malibu. Mají zde super lokální, organické jídlo, které je opravdu lahůdka. Můžete tam pozorovat surfaře na každé vlně a nabírat ty úžasné vibes tohoto kouzelného kontinentu. Večer jsme to jako již tradičně završily v restauraci NOBU, která leží přímo na pláží. Doporučuji zajít kolem páté hodiny a vyčkat na západ slunce. Nezažijete jen gastro orgasmus, ale pokocháte se i úžasným výhledem na moře.

IMG_8257

image1 IMG_8104 image1_Fot

IMG_8254 IMG_8049

FullSizeRender_Fotor_Collage

Tak to byl můj měsíc v USA . Musím říct, že byl nad očekávaní úžasný…vlastně ne, čekala jsem to. Ameriku doopravdy miluju a vždy ji opouštím trochu se smutkem, ale s krásnými zážitky a vzpomínkami.

No a na to jsem se vás chtěla také zeptat…… Jaký máte názor na Ameriku? Co vás na ní nejvíce zaujalo? A co vůbec ne? Kde se vám nejvíce líbilo? A co byste mi doporučili určitě příště navštívit?

IMG_8374 IMG_8286 IMG_8770 IMG_8524_Fotor_Collage IMG_8580 IMG_8571 IMG_8581  image2 otor_Collage IMG_8787

Když jsem přemýšlela, která destinace mě doposud nejvíce v USA učarovala, tak určitě Kalifornie…A to i díky skvělým přátelům, které jsem tam poznala, nezapomenutelným zážitkům, ale hlavně – ten jejich lifestyle prostě miluju.

IMG_9007 IMG_8922 IMG_8936 IMG_8918 IMG_8107 IMG_8524

PS.: Už jste viděli na YouTube mé poděkování za vaší roční přízeň a pozornost, kterou projevujete mému blogu? Chtěla jsem, aby to bylo osobitější, proto jsem natočila takové menší video. Herečka ze mě nejspíš nikdy nebude, prostě když se zapne to červené světýlko, zpanikařím a nevím, co a jak říkat. Nebo toho říkám zas až moc A hlavně – strašně,…. prostě, hmmm :-))). No nedá se svítit, snad to nějak do budoucna vypiluji. Mějte se krásně a doufám, že se vám dnešní příspěvek líbil. KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS