Home BK style CUBA VIBES my minds…

CUBA VIBES my minds…

8.1.2018 4 comments

Už dlouho jsem nenapsala ani řádku do tohoto mého deníčku, už dlouho jsem se nesvěřila se svými pocity, už dlouho cítím, že mi nějak nejde sdílet myšlenky……

Snad je to tím, že jsem pobývala mimo domov a nějak jsem se zapomínala o své dojmy dělit,… nebo  byly pro mě tak intimní a měly zůstat skryté, ..nebo tak silné, že by slova nestačila?????  Zažívala jsem stav,  kdy všechno kolem vás tak pohltí, že vnímáte opravdu jen to, co právě je, rodina, dítě, přátelé, prostředí…Možná tohle všechno mělo vliv na to, že se na mém blogu už dlouho neobjevil žádný můj „hlubokomyslný článek“…. Blog zůstává stále místem, kde se vám otvírám a rozepisuji se …a IG je obrázkem mých běžných denních nálad, postřehů, zkušeností….Hlavní je, že o mě víte a k tomu instagram slouží skvěle….

 

Jsem zpět v ČR a pomalu a jistě nasávám Vánoční atmosféru ( tak a teď je vám jasné, jak dlouho je tento článek zapomenutý….) , která mě vždycky dokáže pohltit. Vánoce mám moc ráda…Mám ráda ten čas s rodinou a přáteli!!!!! Jako každý rok si říkám, že se Vánocemi stresovat nebudu a většinou se mi to i daří. Spíše mě stresují lidé kolem a jejich šílenství…

To jsem trochu odbočila od tématu, ale ono to dneska bude asi jaksi z tématu do  tématu, protože těch myšlenek je opravdu hodně. Bohužel /nebo díky?/ jsem osoba trochu hyperaktivní, mám v hlavě vždycky tisíc věcí zároveň a někdy se prostě nedokážu zastavit. A to ani v myšlenkách.  A tím, že toho mám teď tolik a nemám sama v sobě úplně všechno utříděné  podle svých představ,  bude to určitě znát i z mých článků….

Jistě jste zaregistrovali, že jsme cestovali po Kubě…..A o tom bych vám ráda také pár vět napsala…Když odletěl manžel se svojí maminkou do Čech, vzápětí je vystřídala moje maminka. Ta se strašně těšila, že zažije nějaké “dobrodrůžo” a na to pro ni Florida není úplně tím ideálním místem. Přemýšlely jsme, kam se vypravit  a to hlavně s ohledem na to, co bude pro našeho malého to nejlepší…..Shodly jsme se na  Kubě, protože já to tam už docela znám, mám tam už své kontakty a možnosti leccos obstarat, získat zajímavé tipy k navštívení atd. Tak jsem sebraly Kubíčka a vyrazily na týden cestovat po Kubě. A znovu mě tato země dokázala hodně překvapit a svým způsobem obohatit.

Cestovatelský post o Kubě už jeden naleznete zde, tak se určitě mrkněte…Nové místo, které jsme teď navštívili, byla oblast Vinales. Je to absolutně dech beroucí území, zejména pro ty, kteří mají rádi přírodu. Tato  oblast je ponejvíc známá zejména pro výrobu doutníků. Mým největším zážitkem byla ovšem 5ti hodinová projížďka na koních, která vede skrze údolí Vinales a na níž narazíte opravdu na všechno. Projíždíte malými vesničkami, kde vidíte, jak tu lidé žijí, jejich zemědělskou činnost,uvědomíte si, jak tady zvířata jsou vším – živobytím, pomocí i zábavou.  Je to opravdu neskutečný kus světa. Pokud máte rádi hory/kopce, je to tu přesně stvořené právě pro tento typ turistiky. Městečko večer neuvěřitelně žije, potkáte tady spoustu krásných bárků, restaurací a klubů, kde všude znějí zvuky Salsy.

A jako všude na Kubě, i z tohoto místa jsem byla znovu dojatá, jak jsou zde lidé vstřícní a milí.

Mrkněte se na moje fotografie – z části z Floridy a z částí z Kuby.

 

Kdo jste na Kubě byl?  A kdo jste navštívil přímo tuto oblast?

Budu se těšit na vaše odpovědi. KISS Vaše Baruš

PS.: Chtěla bych záčátkem února někam odcestovat s rodinou a vůbec nevím kam…Kde je teď dobrý počásí, krásný moře a ideální pro dítě atd….:-) Budu ráda za tips.

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU INSPIRE ME

 

WITH LOVE

RECENT POSTS