Home BK style CUBA VIBES my minds…

CUBA VIBES my minds…

8.1.2018 4 comments

Už dlouho jsem nenapsala ani řádku do tohoto mého deníčku, už dlouho jsem se nesvěřila se svými pocity, už dlouho cítím, že mi nějak nejde sdílet myšlenky……

Snad je to tím, že jsem pobývala mimo domov a nějak jsem se zapomínala o své dojmy dělit,… nebo  byly pro mě tak intimní a měly zůstat skryté, ..nebo tak silné, že by slova nestačila?????  Zažívala jsem stav,  kdy všechno kolem vás tak pohltí, že vnímáte opravdu jen to, co právě je, rodina, dítě, přátelé, prostředí…Možná tohle všechno mělo vliv na to, že se na mém blogu už dlouho neobjevil žádný můj „hlubokomyslný článek“…. Blog zůstává stále místem, kde se vám otvírám a rozepisuji se …a IG je obrázkem mých běžných denních nálad, postřehů, zkušeností….Hlavní je, že o mě víte a k tomu instagram slouží skvěle….

 

Jsem zpět v ČR a pomalu a jistě nasávám Vánoční atmosféru ( tak a teď je vám jasné, jak dlouho je tento článek zapomenutý….) , která mě vždycky dokáže pohltit. Vánoce mám moc ráda…Mám ráda ten čas s rodinou a přáteli!!!!! Jako každý rok si říkám, že se Vánocemi stresovat nebudu a většinou se mi to i daří. Spíše mě stresují lidé kolem a jejich šílenství…

To jsem trochu odbočila od tématu, ale ono to dneska bude asi jaksi z tématu do  tématu, protože těch myšlenek je opravdu hodně. Bohužel /nebo díky?/ jsem osoba trochu hyperaktivní, mám v hlavě vždycky tisíc věcí zároveň a někdy se prostě nedokážu zastavit. A to ani v myšlenkách.  A tím, že toho mám teď tolik a nemám sama v sobě úplně všechno utříděné  podle svých představ,  bude to určitě znát i z mých článků….

Jistě jste zaregistrovali, že jsme cestovali po Kubě…..A o tom bych vám ráda také pár vět napsala…Když odletěl manžel se svojí maminkou do Čech, vzápětí je vystřídala moje maminka. Ta se strašně těšila, že zažije nějaké “dobrodrůžo” a na to pro ni Florida není úplně tím ideálním místem. Přemýšlely jsme, kam se vypravit  a to hlavně s ohledem na to, co bude pro našeho malého to nejlepší…..Shodly jsme se na  Kubě, protože já to tam už docela znám, mám tam už své kontakty a možnosti leccos obstarat, získat zajímavé tipy k navštívení atd. Tak jsem sebraly Kubíčka a vyrazily na týden cestovat po Kubě. A znovu mě tato země dokázala hodně překvapit a svým způsobem obohatit.

Cestovatelský post o Kubě už jeden naleznete zde, tak se určitě mrkněte…Nové místo, které jsme teď navštívili, byla oblast Vinales. Je to absolutně dech beroucí území, zejména pro ty, kteří mají rádi přírodu. Tato  oblast je ponejvíc známá zejména pro výrobu doutníků. Mým největším zážitkem byla ovšem 5ti hodinová projížďka na koních, která vede skrze údolí Vinales a na níž narazíte opravdu na všechno. Projíždíte malými vesničkami, kde vidíte, jak tu lidé žijí, jejich zemědělskou činnost,uvědomíte si, jak tady zvířata jsou vším – živobytím, pomocí i zábavou.  Je to opravdu neskutečný kus světa. Pokud máte rádi hory/kopce, je to tu přesně stvořené právě pro tento typ turistiky. Městečko večer neuvěřitelně žije, potkáte tady spoustu krásných bárků, restaurací a klubů, kde všude znějí zvuky Salsy.

A jako všude na Kubě, i z tohoto místa jsem byla znovu dojatá, jak jsou zde lidé vstřícní a milí.

Mrkněte se na moje fotografie – z části z Floridy a z částí z Kuby.

 

Kdo jste na Kubě byl?  A kdo jste navštívil přímo tuto oblast?

Budu se těšit na vaše odpovědi. KISS Vaše Baruš

PS.: Chtěla bych záčátkem února někam odcestovat s rodinou a vůbec nevím kam…Kde je teď dobrý počásí, krásný moře a ideální pro dítě atd….:-) Budu ráda za tips.

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU INSPIRE ME

 

WITH LOVE

RECENT POSTS

4 comments

Anina 8.1.2018 at 21:51

Cau Baru, Thajskoooooo je the best alebo Zanzibar, Maledivy, Seychelly appd destinacie v Indickom oceane. Tak hlavne opatrne.
Kuba je nadherna, mozno raz ked deti budu velke a ja spat v praci vydelavat penize aby sme mali z coho tu dovolenku cvaknut.
Kisses
A

Reply
Kateřina 9.1.2018 at 0:02

Baru, za me Gran Canaria, jako je tvym prazdninovym domovem Florida, tim mym jsou Kanary. Jezdim tam uz 12 let, ted uz 2 roky i s dvojcaty. V unoru chladnejsi Atlantik, ale da se, teplo, fajn jidlo, relativne blizko. Uzijte si dovolenou ve zdravi a spolu. Taky v unoru vezu ty svoje 2 valouny na 3 mesice za teplem. Kubik je neskutecnej sladous!!!

Reply
Monika 9.1.2018 at 21:18

Uzasne fotky Baro a fajn clanek! Doporucuji Mauritius, da se procestovat cely ostrov i s ditetem. Nebo Maledivy, tam spise vylety lidi..
Na Kube jsem nebyla, ale navstivila jsem na 3 tydny Jamajku a nepopsatelny zazitek, ovsem tuto destinaci radeji bez Kubicka ;)

Reply
Katka 27.3.2018 at 8:14

Ahoj/dobrý den, Baru :-) Ráda bych se zeptala, zda mi můžeš dát tip na ubytování ve Vinales? Letíme za měsíc a tuhle část Kuby určitě nechci vynechat, díky moc a dál užívej, co ti život nabízí. Moc mě tvé příspěvky baví a ráda od tebe čerpám inspiraci:-)

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.