Home BK style Full time blogger

Full time blogger

15.3.2015 42 comments

Ahojky v minulém článku jsem se vám svěřila, jak se dívám na svět blogování po tři čtvrtě roce, co jsem jeho součástí. A slíbila jsem vám, že v dalším příspěvku popíši, jak takový den Bloggerky na plný úvazek vypadá :-)

DSC_1617

Člověk si může myslet, že to vlastně ani není práce a už vůbec náročná na čas…Ale ono to, co vy finálně vidíte na blogu, skrývá mnoho práce a úsilí, ač se to na první pohled nemusí zdát. Věřte ale, že JE TO TAK. Je krásné dělat to, co vás baví a zároveň to můžete považovat i za práci. To je přece sen každého. Dělat v životě hlavně to, co ho baví. Nebo se pletu?

DSC_1616

Pojďme k tomu, co předchází onomu finálnímu dílku a jak takový můj IDEÁLNÍ ( když se vše daří, jak má… ) den vypadá.

DSC_1650

Ráno vstávám většinou kolem půl 9. Někdy mám hlavu plnou myšlenek až k prasknutí. A tak- ještě než si vyčistím zuby – jdu raději hned pár bodů hodit na papír. Pokud se mi to ovšem do té doby nevykouří z hlavy :-). Pak začíná klasická rutina, jako každý den

DSC_1642

Bez snídané ani ránu, proto přichystám pro manžela a pro mě něco dobrého :-). Většinou snídám chleba s avokádem nebo šunku, sýr a vajíčka. Pokud mám výjimečně chuť na sladké, tak jogurt s ovocem a ořechy. Udělám plán na den ( to musím mít, uklidňuje mě, když si to odškrtávám a mám přehled, co jsem už splnila a co mě ještě čeká – emaily, úklid, pošta, soutěž, schůzka atd. ), odpovídám na všechny emaily ( klientům i čtenářům ), což mi zabere určitě tak dvě hodiny. Pak napsat nějaký ten článek ( když mám náladu, chuť a nápad ). Jinak to nechávám na odpolední hodiny. Teď si představte, když víte, že musíte napsat článek a vaše kreativita a inspirace je fuč. I to se stane… Nejde vám to a vy máte pocit, že každé slovo to taháte z paty. Ale nechcete přece zklamat čtenáře….! To je pak hrůza!!! Potom to i na “papíře“ vypadá podle toho :-). Mezitím zběsile lítám po baráku, něco uklidím, hodím prádlo do pračky a stále v hlavě “tvořím”.

DSC_1639

Po tomto raním kolotoči jdu cvičit. Stále na telefonu, kdy checkuji co se nového událo atd. Jo a ještě abych nezapomněla. Dopoledne se většinou snažím přispívat nějakou zajímavou a inspirující fotkou na INSTAGRAM ( budu ráda, když mě na něm budete sledovat ). Abych se vám pak hned v odpoledních hodinách připomněla, že žiju :-).

DSC_1644

Takto tedy nejčastěji začínám den, vyřídím administrativu, přinejlepším stihnu napsat článek, jdu si zacvičit – jóga nebo běh a den mi začíná s úsměvem.

DSC_1621

Na oběd se většinou vracím domů, kde na mě koukají hladové oči mého manžela. Něco dobrého uvařím (rychlé, zdravé a chutné ). Dám si chvíli pauzu a kolotoč začíná znovu. Mívám zhruba dvě až tři schůzky denně. Ty by se ale měly odehrávat většinou v Praze, kde mám nejvíce klientů. Když nemám možnost jet do Prahy, ta řeším to nejnutnější alespoň telefonicky nebo po emailu.(Nicméně do Prahy se pracovně vydávám velmi často.) Po obědě jedu zpět do centra. Zajdu na poštu odeslat nějaké balíčky pro můj eshop ( s kterým je to teda také pěkné dílo – vlastně to samé, ale bez článku. Focení outfitu, oceňování, popisy, úřady, papíry a šílená administrativa, kterou k smrti nesnáším ).

DSC_1640

Pak mě čeká focení, které mě naštěstí baví, protože mám skvělou Martinku ( mojí dvorní fotografku ), bez níž bych byla ztracená. Na fotkách totiž velmi záleží. Jen s tím kreativním prostředím je to tady dost těžké, fotíme dost často na podobných místech.. Ale ty fotky i tak vypadají dobře. Většinou fotím v tom, v čem zrovna někde poletuji, ale když musím nafotit nějaký konkrétní outfit ( třeba na soutěž – zrovna teď se jedna pořádá ), tak to musím pořádně promyslet a věřte, to také zabere nějaký čas. Pak se dostat na to nejvhodnější místo, modlit se, aby bylo hezké počasí, vyblejsknout se a hotovo. Pak čekám až mi Martinka pošle fotky– vyberu ty, co se mi líbí nejvíc a ona potom pošle hotové ( někdy se něco upravuje kvůli světlu atd. ).

DSC_1611

Stáhnout fotky do počítače, dodělat článek, upravit velikost fotek, seřadit do správného pořadí, zkontrolovat ( chybička se vždycky vloudí ), najít linky na oblečení ( abyste věděli kde můžete sehnat to, co mám v outfitu na sobě nebo alespoň podobné ) a dát online. Pak vás upozornit na FACEBOOKU, INSTAGRAMU a hotovo. Den je pomalu ( nebo spíš rychle???) u konce. Já jdu opět vařit večeři a přemýšlet nad dalšími články, fotkami a plánovat, co dál. Teď chystám tři nové projekty, tak se máte na co těšit :-)

DSC_1643

Protože jsem i manželka a mám spousty povinností doma ( nákupy, vaření, praní, uklízení a spousty dalšího, co mnoho z vás zná ), večer padám do postele totálně KO a doufám, že ihned usnu. Bohužel, v hlavě mi neustále šrotuje spousta nápadů, jak vylepšit můj blog, o čem všem bych chtěla napsat a co musím zítra vyřešit a stihnout.

Tak to byl zhruba můj obvyklý pracovní den :-). Nechápejte mě tak, že si snad stěžuji! Mě to baví !! Ale někdy je to pěkný kolotoč…Spíše vás chci trochu zasvětit do světa blogování.

Děkuji za vaše komentáře, likes na každý příspěvek, váš email a vlastně za vaší každodenní návštěvnost a podporu, protože vy jste ti jediní, co mojí práci a píli mohou ocenit.

DSC_1624

Photo by Martina Matoušková

Vest: ZARA 

Top: Rick Owens / Alternative

Jeans: ZARA / Alternative

Shoes: Timberland

Handbag: LOVELILI

Scarf: ZARA

Sunglasses: Ray – Ban ( 15 % sleva – kód BKBlog )

Bracelets: Spirit Beads and Symbol ( 10 % sleva – kód BKBlog )

PS.: Tak co, stojí ta moje práce za to? :-).  Napište mi, co by vás třeba zajímalo?! O čem byste chtěli čísti v dalším článku? Nějaké tipy? KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS

42 comments

Anonymous 15.3.2015 at 16:33

Barunko to je dokonalý a zase super článek. Strašně mě bavíš

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 19:16

Děkuji. KISS

Reply
Petra 15.3.2015 at 16:45

Baro cti si po sobe svoje prispevky. Nejen ze tam mas neustale chyby, ale stylisticky je to opravdove peklo! Je to Tvoje vizitka a sebeprezentace, tak by sis mela dat zalezet…

Reply
Olina 15.3.2015 at 17:28

Petruško, v článku chyby nevidím, ale zato v tvém komentáři chybí čárky za slovy Báro,….Nejen, že….. Když už je řeč o chybách !!!!

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 19:19

Peťo ujišťuji tě, že si je po sobě čtu, kontroluji a dávám si na všem záležet!!!! Je však možné, že se chyba někdy vloudí. Já jsem se svojí sebeprezentací spokojená. O tom tě ujišťuji. Stále se ale snažím na sobě pracovat a to mě na tomto nějvíce baví – VÝVOJ!!

Měj se krásně

BKBLog

WITH LOVE

Reply
Jana Dobravkova 15.3.2015 at 17:05

Baru, mas clanky moc krasne, inspirarivni a hlavne z toho jde pozitivni energie! Tvoje clanky maji hloubku a moc se mi libi! Ctu pravidelne vsechny tve prispevky a jsi TOP. Nevim jaka chyba pani Petru zvedla ze zidle, ale je fajn, ze ma o vsech tvych prispevcich prehled. A vi kde si udelala chyby, i kdyz jak pise JE TO PEKLO :-). Mej se a jen tak dal!!!!

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 19:15

Ahoj Janičko, moc děkuji….přesně to co jsi vyjmenovala v první větě – to je můj CÍL.

Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Terez 15.3.2015 at 17:41

Milá Báro,
mým záměrem není jakkoliv hejtovat tvůj blog a anonymně tu prskat nad vším, co uděláš. Jednu věc bych ale taky ráda podotkla. Tvůj blog sleduju od začátku a máš podle mně velký potenciál co se módy týče. To, co ubírá blogu na kvalitě, je doprovodný text. Všichni víme, že fotky jsou důležitý, možná nejdůležitejší, spousta z náš radši čte obrázky, ale je tu pořád dost čtenářů, co holt vidí pravopisný chyby, čárky a špatnou stylistiku. Nikdo nechce a ani nečeká, že začneš psát jak akademik, ale možná by nebylo od věci nějak sesumírovat myšlenky do trochu zajímavějšího celku, vyhnout se opakování slov, frází a dodat jednotlivým postům pomyslnou třešničku na dortu.
V blozích ležím denně a ať jsou fotky sebevíc cool, oblečení sebevíc luxusní a krásný, když tam chybí “message”, odrazuje to prostě od dalšího čtení.

Věnuju se hodně češtině a pracuju jako překladatelka, tak kdybych Ti mohla nabídnout “pomoc” (třeba s korekturou nebo stylistikou), určitě mi napiš a namísto smutnění nad hejty (který se jistě objeví, co, dámy??!!) tomu můžeme dát ještě trochu víc glancu!
Tvoje čtenářka Terka

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 19:12

Ahoj Terko, tohle je přesně konstruktivní kritika, která má hlavu a patu :-) A ráda si ji poslechnu.

Jestli se nepletu, tak jsi mi tenkrát psala ten dlouhý pěkný email?
Jsem ráda, že mě sleduješ od začátku. Máš porovnání, jak se blog vyvíjí…Nevím, jestli čteš každý můj příspěvek, ale člověk se ke svému stylu psaní musí propracovat. Nikdy jsem nepsala a o to je to pro mě horší….

Řekla bych, že zhruba před dvěma měsíci jsem se konečně našla. Teď už vím jakým stylem chci psát. Musela jsem se k tomu tzv. Propsat :-). Chci hlavně předat tu message. Podle reakcí čtenářů jsem si myslela, že se mi to daří. Nechci psát jen prázdné věty o outfitu atd. Snažím se o to!!! Děkuji za nabídku. MOc si toho vážím. Nesmutním, motivuje mě to ještě k většímu snažení.

PS.: jestli uvidíš nějaké hrubky v tomto textu nebo minulých, dej mi vědět.

Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Terez 15.3.2015 at 19:55

Ahoj Baru, ano ano, to já jsem Ti psala ten mail, máš bezva paměť:-).
Kéž by mohla veškerá diskuze probíhat takto, kdy obě strany se v klidu o něčem pobaví a ne hned vyplazovat zlý jazyk! Nemáš to jednoduchý Ti povim, mě by to položilo denně číst kupu keců a bezpodstatný kritiky.

Měj se krásně a i když se to lehko říká, to bez hlavy a paty vypouštěj.
P.S. A doufám, že ten sraz s fans jednou proběhne!
Hezký večer, T.

Reply
Karolína 15.3.2015 at 18:20

Ahoj Baruš,

prosím Tě, čím si čistíš Timberlandy???
Jinak outfit opět skvělý:)
Díky za odpověď!
K.

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 19:14

Ahojky Kájo, děkuji :-). Asi tě zkalmu, ale zatím jsem je nečistila…Mám je nové :-). Předpokládám, že pak použiji vodu a hadru.

PS.: Kdybych něco objevila, tak se ozvu.

BKBlog

WITH LOVE

Reply
tereza 15.3.2015 at 20:44

Vodu a hadu. Ty kokso…to jsou recepty:-)))

Reply
tereza 15.3.2015 at 20:46

Předpokládám že použiji vodu a hadru:-)

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 21:09

Terezo, poprosila bych tě, aby si psala tvoje nemístné komentáře na papír a ne mně tady na blog. Je to opravdu zbytečné. Je to tady volně přístupné všem debatám a projevování svých názorů. Tvoje komentáře jsou bohužel už od včerejška mimo mísu. Děkuji!!!!!!

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 21:14

je to tady volně přístupné tak sem nepiš! Já padám :-)))

Reply
tereza 15.3.2015 at 20:52

dlouho jsem se tak nenasmala. Vedu firmu o 50 lidech. Mam 2 deti, barak a spoustu konicku. Myslim ze vim co je zaprah. Bavi me to. Co prosimte ty barus nestihas? Vzdyt to je jen jako co delas. To je prece jen takova jednoducha aktivita. Na pul hodinky denne. S kamoskama se valime smichy. Vazne nas bavis. Budeme tvoje verne ctenarky:-)))

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 21:17

Terezo jsem ráda, že jsem vás pobavila. Psala jsem pouze o blogování a eshopu!!! Moje aktivity a nebo co mám sem nepatří!!! Kdyžtak si přečti ještě jednou poslední tři příspěvky, aby si to pochopila! Jestli z textu usuzuješ, že to zabere pouze půl hodiny, tak se asi nemáme o čem bavit :-). Věrné čtenářky, mají představu, jak je to časově náročné.

Reply
Tereza 15.3.2015 at 21:39

ty máš eshop? s čím?

Reply
tereza 15.3.2015 at 20:53

Na to ze delas hrubky a preklepy se vybodni. Na taky kdyz pisu neco na semaforech nekoukam na kazdy pismenko. Pa teRez

Reply
Tereza 15.3.2015 at 21:17

hlavně prosímtě pokračuj. prosíííme. “ranní kolotoč” :-))))

Reply
Jana Dobravkova 15.3.2015 at 21:37

Zavist je fakt strasna vlastnost. Terezo, mela byste se probrat. Pisete tady nesmyslne komentare. Pokud mate firmu s 50 lidmi, tak byste se mela chovat a naucit psat!

Reply
Tereza 15.3.2015 at 21:42

já ale nic nepíšu. to jen tukám na kdyz stojím na cervenou.
ale baví me jak Baru píše:
“Řekla bych, že zhruba před dvěma měsíci jsem se konečně našla. Teď už vím jakým stylem chci psát. Musela jsem se k tomu tzv. Propsat :-). Chci hlavně předat tu message. ” TO UPLNE CURAM SMICHY.

Reply
Tereza 15.3.2015 at 21:44

ja ale nic nepisu. to tukam kdyz stojim na cerveny na svetlech. nejlepsi hlaska je ale “Řekla bych, že zhruba před dvěma měsíci jsem se konečně našla. Teď už vím jakým stylem chci psát. Musela jsem se k tomu tzv. Propsat :-). Chci hlavně předat tu message. ” TAK TO UPLNE CURAME S MAGDOU SMICHY:-))))) Prej MESAGE:-))))PROPSAT:-)))))

Reply
Anonymous 15.3.2015 at 21:52

Moc děkuji Jani. Nechápu proč mi závidí. Nemůže bejt každej tak krásnej a bohatej jako já. Myslím tím bohatství ducha!!

Reply
BKBlog 15.3.2015 at 22:01

Terezo, přestantě psát mým jménem tyto nesmyslné komentáře. Právě jsem smazala vaše ( tedy jméno BKBLOG ). Už jsem vám to psala včera. Nevím, kde berete tu drzost. Nikdy jsem komentáře nemazala, ale pokud budete stále odpovídat jménem BKBLOG a psát jsem tyto komenty, tak vám je budu mazat. Už jste psala o svém oblíbeném blogu, tak si pište tam!!!! Ale hezké komentář!!!! Mě nurazíte a vaše komentáře jsou k k smíchu :-)

Reply
TEREZA 15.3.2015 at 22:04

TAk to je super ze se smějeme obě!!

Reply
TEREZA 15.3.2015 at 22:05

hele a čím se večer meješ? Počítám, že taky použiješ vodu a hadru:-)))

Reply
Lucie H. 18.3.2015 at 13:26

Ono je mnohem snazsi pokusit se druhe urazet a srazit je na svou uz tak ubohou uroven, nez druhe podporovat a tesit se z jejich uspechu, ze? Asi vas maminka neucila, ze kdyz nemate nic hezkeho rict, tak si to radsi nechejte pro zebe, ze? Uprimne vas lituji, Terezo!

Anonymous 15.3.2015 at 21:48

A zítra Vám napíšu jak je děsně vyčerpávající prát v pračce a úkolovat uklízečku! Z toho jsem úplně vyřízená hele! Uplně KO.

Reply
Neli 15.3.2015 at 22:23

Ahoj Baru,
Je mi docela smutno z těch komentářů, co sem píše “tereza” upřímně si myslím, že je ta paní naprostý buran a nevzdělanec, pochybuji taky, že vede firmu s 50ti zaměstnanci :-D, zkrátka nějaká zakomplexovaná chudinka! Závist je hrozná vlastnost! Chci Tě jen na dálku podpořit, protože tvůj blog sleduji od začátku a jsi báječná, máš skvělý styl a to že píšeš tento blog a inspiruješ tím ostatní je úžasné! JEN TAK DÁL! Přeji Ti jen to nejlepší a ať se ti daří!

Reply
Majla 16.3.2015 at 9:40

Úžasný outfit! ;) No jako vždy :) A z těch komentářů tady bych si hlavu nelámala – paní je očividně dost mimo a asi nemá lepší věci na práci než psát tady takové kecy! Tvůj blog se mi velmi líbí a hlavně je inspirativní, takže jen pokračuj v tom co děláš, protože ti to jde skvěle! :)

Reply
Kateřina F. 16.3.2015 at 10:57

Ahoj Barčo, jestli si vzpomínáš, už jednou jsem Ti komentovala post na blogu (našla jsem Tě podle svatebního videa), ale zapomněla jsem se podepsat. :))) Chci Ti jen říct, že mě Tvůj blog neustále baví a inspiruje mě a že Ti moc držím palce a přeji pevné nervy! Drž se a nikdy to nevzdávej! :)))

Reply
BKBlog 16.3.2015 at 11:06

Ahojky všichni :-)). Je krásné vidět, jakou mám ve vás podporu, že blog máte rádi a něco vám přináší. Strašně si vážím vašich komentářů!!! Dělá mi to krásně na duši, že tato práce není zbytečná a že jsou mezi vámi ti co to ocení. Děkujuuuuu

Mějte se všichni moc krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Dáda 16.3.2015 at 19:33

Ahoj Baruš,
mně úplně zůstává rozum stát nad intelektem této zjevně zakomplexované paní, která nedá dohromady jednu souvislou větu a ještě si dovoluje komentovat tvou stylistiku. Sohlasím s Jančou a Neli, že závist nezná mezí!!! Je hrozně smutné, že tohle musíš řešit, a trávit čas nad takovými nesmyslnými komentáři. Opravdu by mě zajímalo, co paní vede za firmu :-D
Jinak moc fajn outfit Baruš ;-) ať se daří stále víc a víc!

Reply
BKBlog 16.3.2015 at 19:36

Ahojky Dádo, děkuji moc za tvoji a všech podporu. Taky mi nad tím zůstavá rozum stát. Je zvláštní a smutné, jak někdo dokáže být takto zlý a nepřející. Nechápu to!!!! Jak říkám – přej a bude ti přáno…

Měj se krásně

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Inge 17.3.2015 at 13:08

YOLO!! :-)

Reply
Jana 17.3.2015 at 21:37

Ahoj Baru,

tak píšu taky jeden koment na podporu… :)

Sama zažívám období, kdy si čím dál tím víc uvědomuji, jak těžké je ustát úspěch, úspěch se u nás neodpouští a vše provází ta zákeřná závist – bohužel pro český národ tak typická zlá vlastnost.

Spoustu lidí plýtvá svůj čas tím, že řeší své okolí, a to především tu stránku materiální. “Ona má tohle a tamto”, “kde na to asi vzala”, “kolik asi vydělává”… Jakoby člověk nemohl upřímně vyjádřit svoji radost.

Když se věnujete svému podnikání, kde máte to štěstí a dokážete zkombinovat práci s tím co vás baví, opět je to špatně, protože přeci co je to za práci, když nesedíte od 9:00 do 17:00 v kanceláři? A tak stále dokola :)

Berte to pozitivně a jako projev toho, že někoho vyloženě irituje to, že se vám daří a jste vyrovnaná :)

Reply
BKBlog 18.3.2015 at 19:55

Ahoj Jani a Kájo, některé vaše věty – jak kdyby mi z úst “vypadly”… :-). Nejvíce mě mrzí a je líto lidí, kteří v sobě nosí takovou zlost a nenávist. Je mi za ně smutno, protože jejich život je velmi omezen a nic hezkého od života ani nemůžou čekat. Pokud v sobě nosí tyto hnusné pocity….

Holky díky ještě jednou moc. Strašně si toho vážím a vaše milá slova pro mě znamenají mnoho. Jé od vás všech krásné vědět, že jste tu a stojíte za mnou. A velice mě těší, že máte Blog rádi.

Stále na sobě pracuji a chci se zlepšovat. Vy jste můj motor :-)

BKBlog

WITH LOVE

Reply
Karolina 18.3.2015 at 15:57

Ahoj Baru,

nedalo mi to a musím také něco napsat. Nevýhodou těchto nových médií je fakt, že se každý může k čemukoliv vyjádřit, ačkoliv je to ve většině případech nežádoucí. Závist a zlí, nepřející lidé jsou prostě věční, mám pocit že u nás snad ještě víc než jinde ve světě. Nicméně u blogování se s tím musí počítat, že právě té nekonstruktivní kritiky bude víc. Doufám, že Ti to nevezme to, kvůli čemu jsi s blogováním začala. Mám Tvůj blog moc ráda, navíc jsem také z jižních Čech, ačkoliv teď žiju v Praze, tak je pro mě Tvoje stránka i taková srdcovka. Je pravda, že po stylistické stránce není vše úplně dokonalé, ale na druhou stranu se aspoň máš kam vyvíjet a pro nás může být zajímavé pozorovat Tvůj rozvoj co se psaní týče.
Opravdu bych Ti přála, aby tolik lidí nemělo potřebu urážet a zesměšňovat to, co děláš.
Držím palce.
Měj se a nenech si vzít to, co dámy zjevně už ztratily. A to chuť do života.

K.

Reply
Daniela 20.3.2015 at 9:03

Je super vidět u někoho na blogu známé město. Jinou blogerku z ČB snad ani neznám a těší mě, že aspoň ty jsi moje inspirace, kterou mám šanci potkat :)

Reply
Zuzuuu 28.4.2015 at 22:13

Mám podobné hodinky http://www.brawat.cz/timberland/ a jsou nejlepší. Schvaluju :-)

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.