Home BK style Full time blogger

Full time blogger

15.3.2015 42 comments

Ahojky v minulém článku jsem se vám svěřila, jak se dívám na svět blogování po tři čtvrtě roce, co jsem jeho součástí. A slíbila jsem vám, že v dalším příspěvku popíši, jak takový den Bloggerky na plný úvazek vypadá :-)

DSC_1617

Člověk si může myslet, že to vlastně ani není práce a už vůbec náročná na čas…Ale ono to, co vy finálně vidíte na blogu, skrývá mnoho práce a úsilí, ač se to na první pohled nemusí zdát. Věřte ale, že JE TO TAK. Je krásné dělat to, co vás baví a zároveň to můžete považovat i za práci. To je přece sen každého. Dělat v životě hlavně to, co ho baví. Nebo se pletu?

DSC_1616

Pojďme k tomu, co předchází onomu finálnímu dílku a jak takový můj IDEÁLNÍ ( když se vše daří, jak má… ) den vypadá.

DSC_1650

Ráno vstávám většinou kolem půl 9. Někdy mám hlavu plnou myšlenek až k prasknutí. A tak- ještě než si vyčistím zuby – jdu raději hned pár bodů hodit na papír. Pokud se mi to ovšem do té doby nevykouří z hlavy :-). Pak začíná klasická rutina, jako každý den

DSC_1642

Bez snídané ani ránu, proto přichystám pro manžela a pro mě něco dobrého :-). Většinou snídám chleba s avokádem nebo šunku, sýr a vajíčka. Pokud mám výjimečně chuť na sladké, tak jogurt s ovocem a ořechy. Udělám plán na den ( to musím mít, uklidňuje mě, když si to odškrtávám a mám přehled, co jsem už splnila a co mě ještě čeká – emaily, úklid, pošta, soutěž, schůzka atd. ), odpovídám na všechny emaily ( klientům i čtenářům ), což mi zabere určitě tak dvě hodiny. Pak napsat nějaký ten článek ( když mám náladu, chuť a nápad ). Jinak to nechávám na odpolední hodiny. Teď si představte, když víte, že musíte napsat článek a vaše kreativita a inspirace je fuč. I to se stane… Nejde vám to a vy máte pocit, že každé slovo to taháte z paty. Ale nechcete přece zklamat čtenáře….! To je pak hrůza!!! Potom to i na “papíře“ vypadá podle toho :-). Mezitím zběsile lítám po baráku, něco uklidím, hodím prádlo do pračky a stále v hlavě “tvořím”.

DSC_1639

Po tomto raním kolotoči jdu cvičit. Stále na telefonu, kdy checkuji co se nového událo atd. Jo a ještě abych nezapomněla. Dopoledne se většinou snažím přispívat nějakou zajímavou a inspirující fotkou na INSTAGRAM ( budu ráda, když mě na něm budete sledovat ). Abych se vám pak hned v odpoledních hodinách připomněla, že žiju :-).

DSC_1644

Takto tedy nejčastěji začínám den, vyřídím administrativu, přinejlepším stihnu napsat článek, jdu si zacvičit – jóga nebo běh a den mi začíná s úsměvem.

DSC_1621

Na oběd se většinou vracím domů, kde na mě koukají hladové oči mého manžela. Něco dobrého uvařím (rychlé, zdravé a chutné ). Dám si chvíli pauzu a kolotoč začíná znovu. Mívám zhruba dvě až tři schůzky denně. Ty by se ale měly odehrávat většinou v Praze, kde mám nejvíce klientů. Když nemám možnost jet do Prahy, ta řeším to nejnutnější alespoň telefonicky nebo po emailu.(Nicméně do Prahy se pracovně vydávám velmi často.) Po obědě jedu zpět do centra. Zajdu na poštu odeslat nějaké balíčky pro můj eshop ( s kterým je to teda také pěkné dílo – vlastně to samé, ale bez článku. Focení outfitu, oceňování, popisy, úřady, papíry a šílená administrativa, kterou k smrti nesnáším ).

DSC_1640

Pak mě čeká focení, které mě naštěstí baví, protože mám skvělou Martinku ( mojí dvorní fotografku ), bez níž bych byla ztracená. Na fotkách totiž velmi záleží. Jen s tím kreativním prostředím je to tady dost těžké, fotíme dost často na podobných místech.. Ale ty fotky i tak vypadají dobře. Většinou fotím v tom, v čem zrovna někde poletuji, ale když musím nafotit nějaký konkrétní outfit ( třeba na soutěž – zrovna teď se jedna pořádá ), tak to musím pořádně promyslet a věřte, to také zabere nějaký čas. Pak se dostat na to nejvhodnější místo, modlit se, aby bylo hezké počasí, vyblejsknout se a hotovo. Pak čekám až mi Martinka pošle fotky– vyberu ty, co se mi líbí nejvíc a ona potom pošle hotové ( někdy se něco upravuje kvůli světlu atd. ).

DSC_1611

Stáhnout fotky do počítače, dodělat článek, upravit velikost fotek, seřadit do správného pořadí, zkontrolovat ( chybička se vždycky vloudí ), najít linky na oblečení ( abyste věděli kde můžete sehnat to, co mám v outfitu na sobě nebo alespoň podobné ) a dát online. Pak vás upozornit na FACEBOOKU, INSTAGRAMU a hotovo. Den je pomalu ( nebo spíš rychle???) u konce. Já jdu opět vařit večeři a přemýšlet nad dalšími články, fotkami a plánovat, co dál. Teď chystám tři nové projekty, tak se máte na co těšit :-)

DSC_1643

Protože jsem i manželka a mám spousty povinností doma ( nákupy, vaření, praní, uklízení a spousty dalšího, co mnoho z vás zná ), večer padám do postele totálně KO a doufám, že ihned usnu. Bohužel, v hlavě mi neustále šrotuje spousta nápadů, jak vylepšit můj blog, o čem všem bych chtěla napsat a co musím zítra vyřešit a stihnout.

Tak to byl zhruba můj obvyklý pracovní den :-). Nechápejte mě tak, že si snad stěžuji! Mě to baví !! Ale někdy je to pěkný kolotoč…Spíše vás chci trochu zasvětit do světa blogování.

Děkuji za vaše komentáře, likes na každý příspěvek, váš email a vlastně za vaší každodenní návštěvnost a podporu, protože vy jste ti jediní, co mojí práci a píli mohou ocenit.

DSC_1624

Photo by Martina Matoušková

Vest: ZARA 

Top: Rick Owens / Alternative

Jeans: ZARA / Alternative

Shoes: Timberland

Handbag: LOVELILI

Scarf: ZARA

Sunglasses: Ray – Ban ( 15 % sleva – kód BKBlog )

Bracelets: Spirit Beads and Symbol ( 10 % sleva – kód BKBlog )

PS.: Tak co, stojí ta moje práce za to? :-).  Napište mi, co by vás třeba zajímalo?! O čem byste chtěli čísti v dalším článku? Nějaké tipy? KISS Vaše Baruš

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

WITH LOVEPEACE

RECENT POSTS