Home BK style MY YEAR 2016

MY YEAR 2016

29.12.2016 4 comments

A je tu bilancování….Jaký byl ten rok 2016????? Ty jooooooooo…!!.Kdybych to měla vyjádřit jen jedním slovem, tak mě napadá jednoznačně – nejzlomovější…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V roce 2016 se stalo tolik převratných událostí….Ale jedna všechno převálcovala. Tušíte správně, byl to den 27.2. 2016 , kdy se narodil náš syn. Když si vzpomenu na tu dlouhou cestu k jeho zrození, znovu si uvědomuji, jaký se stal zázrak. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, skákala jsem radostí a byla plná pocitů, které prostě nelze popsat….Byly to návaly štěstí, očekávání, obavy, strachu a neskutečného těšení na to, co z nás dvou milujících se lidí vznikne. Když se teď na Kubíčka podívám, a to mu brzy (27.12) bude 10 měsíců, stále tomu nemůžu uvěřit. Všechna ta bolest v ten osudný den :-) je jen mrňavá daň za to následné, překrásné, co mi/nám život přinesl. Kubíček je prostě pro nás naprosto dokonalé miminko ve všech ohledech. Strašně ho milujeme a on nás dělá stále víc a víc šťastnějšími. Pro mne tedy byl velmi zásadním okamžikem v tomto roce okamžik porodu a následující hodiny, kdy jsem si začala uvědomovat, že jsem skutečně máma…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zažila jsem v tomto roce mnoho chvil, na které nezapomenu, které mi svým způsobem změnily život. Převážně se vše ale točí právě okolo syna….

Když Kubíčkovi bylo 5 nebo 6 měsíců ( teď přesně nevím ), začala jsem pociťovat impuls, že chci začít i „žít“mimo domácnost….Myslím tím chodit cvičit, vidět se s kamarádkami, jít ven, cestovat…nic zásadního, ale postrádala jsem aktivity, které jsem běžně dělávala před tím….a začala jsem po nich toužit…Zprvu jsem si nedokázala představit jít ani na večeři ( teda dokázala, ale byla jsem z toho úplně hotová…představa, že by měl Kubu někdo jiný třeba jen nakrmit, byla nepřijatelná ). Ale postupně jsem zjistila, že s miminkem lze dělat skoro vše a že se mnohé dá krásně skloubit, což mi dodalo odvahu a sílu….Teď si budu asi trochu protiřečit, ale tak to cítím…Role maminky je na jednu stranu svým způsobem jednoduchá. Pokud děláte všechno tak nějak přirozeně, tak je to dobře a nejlepší, ale jsou i jisté věci, které se třeba musíte učit a naučit. Ale na druhou stranu se musíme hodně přizpůsobovat. Vlastně se přizpůsobujete z 99,9% času a vše musí být kvůli Kubíčkovi naplánováno a vymyšleno tak, aby byl vždy a za všech okolností spokojený. Zároveň chcete být spokojení i vy….Takže ta rodičovská role je mnohdy i dost těžká….Děláte mnohá rozhodnutí za vašeho broučka a vlastně mu ovlivňujete život. Není to jednoduché, ale vždy lze najít rozumný kompromis. Aby nikdo nestrádal a všichni byli spokojení. O tom to celé je….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Během pobytu na dovolené jsem přestala kojit a začala nám další životní etapa…Viděla jsem, že Kubíček už není úplně miminko, ale batole a že já jsem v roli maminky zabydlená už nějakou dobu a tak přišlo rozhodnutí…Kubíček neměl s odstavením vůbec žádný problém…Naopak mi přišlo, že jsme to tak nějak oba vycítili a shodli se, že toho bylo až-až, tak akorát….

V Americe jsme si opravdu moc užívali jako rodina a já si užila i dámskou jízdu na Miami. Po tak dlouhé době to byl fakt odvaz ( kdo viděl INSTASTORIES, ví, o čem mluvím :-)))))

Vypadá to, že teď zažíváme s malým jedno z nejtěžších období. Kubíček začíná všechno vnímat, chce všechno dělat, skoro chodí, všude vleze, do všeho se hrne po hlavě, ze všeho je “vykulenej”….Musíme se mu věnovat minimálně na 1000%.:-D Ale zároveň je to tak krásné období – vidět, jak na všechno se zájmem kouká a zjišťuje, co mu svět nabízí…Je to prostě nádhera…Roste ale nějak moc rychle – bohužel :-(

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to někdy doopravdy pěkně náročné….To jen abyste si nemysleli, že jsem jen pozitivní a vše je tu jen růžové…Ale už mě znáte delší dobu a já ze zásady moc o těch negativních věcech nemluvím….Ale ujišťuji vás, že jsou i dny, kdy jsem na mrtvici, nestíhám vůbec nic, potřebuji si nutně odpočinout a i vypadnout z domu….Myslím, že tyto chvíle zažíváme všechny mamky podobně….Navíc – pokud nejste jen na mateřské a máte k tomu i práci a další aktivity, je to někdy pěkně na hlavu. Nejsem typ, co se snadno vzdává. Natož toho, co jsem vždycky provozovala a měla ráda. Hlavně jde o sportovní aktivity….. Ale ten čas mi někdy prostě nevychází, nebo jsem už moc unavená…..Ale snažím se poctivě najít si někde tu skulinku, abych vše zvládla a zároveň vyhověla i sobě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to teď jeden velký kolotoč a život plyne nějak rychleji, doslova se řítí …Obzvlášť si to uvědomuji, když se po čase zastavím…Najednou vidím, jak je Kubíček už velký a co se za dobu jeho života všechno odehrálo. ¨

Vy máte celkem :-) přehled o mém životě a tušíte, co dělám, jak to dělám a proč to dělám….

A tak se upřímně ptám, jak na vás můj blog v roce 2016 působil….V čem máte pocit, že se změnil, co byste mu vytkli ….a další vaše postřehy jsou vítané…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

COAT: CYCLE JEANS

JEANS: WRANGLER JEANS

SHOES: Paolin Boutique

STROLLER: STOKKE Trailz + Winter Kit

PS.: Tímto bych vám chtěla popřát do nového roku to, co si přeji do každého nového dne….a je úplně jedno, jestli je to právě zrovna 1.1.2017…. Jako každý den…. přeji si být šťastná, mít zdravou rodinu, pravé přátele, lásku kolem sebe a splnění svých snů…….A totéž přeji i všem čtenářům. Každý den prožijete, jakoby to byl pro vás ten poslední….A hlavně – své sny si nenechte proklouznout mezi prsty!!! KISS Vaše Baruš

 

I WANT TO INSPIRE YOU BECAUSE YOU ARE INSPIRING ME

 

WITH LOVE

RECENT POSTS

4 comments

Bia 30.12.2016 at 8:36

Vôbec nič sa vám ani vášmu blogu vytknúť nedá!! :-) ( ani keby som sa veľmi snažila niečo vymyslieť :-D) objavila som vás v čase vášho tehotenstva min rok a odvtedy sledujem každý váš príspevok . Podľa mňa je obdivuhodné ako ste všetky soc siete dokázali zosynchronizovať a pekne prispievať aj po narodení Kubíčka :-) ste krásna, šikovná a veľmi sympatická a z tejto našej sk&cz blog scény vás obdivujem najviac!! Do Nového roka vám prajem hlavne veľa zdravia & šťastia, motivácie, pracovných a osobných úspechov. Nech ostanete taká pozitívne naladená a usmiata VŽDY lebo si myslím, že práve v tejto našej uponáhlanej dobe si práve svojím optimizmom a pozitívnym prístupom získavate svojich verných čitateľov. :-)
PS: a ako viem že ste super blogerka? Aj napriek tomu že mám 18 rokov tak “žeriem” každý váš príspevok dokonca aj recenzie na detské vecičky a to sa teda na materstvo ešte nechystám :-DDD

S pozdravom
BIA

Reply
Michaela 30.12.2016 at 13:30

Ahojky, moc krásný článek k zakončení tohoto roku. Tvůj blog se vyvíjí stejně jako tvůj….”náš” život a o tom to je nic bych mu nevytkla :) ba naopak jsem v podobné fázi života a moc děkuji za tebe a tvé posty (nejsem v tom mama období sama :) ) Přeji tobě i celé tvé rodině do nového roku jen to nej a doufám, že se v tom novém roce zase setkáme :) :) :)

Reply
Monika 31.12.2016 at 8:45

Ahoj Baro, tvoje clanky jsou moc fajn jako si myslim i o Tobe. Chci se zeptat na jednu vec.Ty jako Vaha mas muze kozoroha jsem se divala a vypadate stastne. Me vztahy z kozorohama moc nefunguji, ale vzdy se mi nejak pripletou do cesty. Nemyslim si ze je to zcela ovlivnene znamenim, tak zase naivni nejsem :( Ale je neco co tam uplne nefunguje i kdyz pritel je kozoroh. u neho je ten sami problem malo emocni neda na jeho svoje city. A ja emotocne zalozena vaha. Tak me jen zajimal tvuj nazor.Diky Monika

Reply
Anonymous 31.12.2016 at 11:09

Ahooj

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.